Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Новини

«Найспортивніше село Паланської громади – 2019»

Доволі насиченим видався день 10 серпня. Емоційно та видовищно в селі Городецьке  пройшли змагання  «Найспортивніше село Паланської громади».  8 команд запекло боролися за титул найспортивнішого села.

Програма змагань включала види спорту:

-міні-футбол

-гирьовий спорт

-армспорт

-настільний теніс

-шахи

-шашки

-перетягування канату

Урочисто відкрив змагання заступник сільського голови Анатолій Шевчук:

«Спорт – це воля, характер, сила. Змагання за програмою «Найспортивнше село» ми проводимо вперше.  Сподіваюсь, що  вони  стануть гарною  традицією для Паланської громади».

Також Анатолій Олександрович побажав учасникам успіхів у майбутніх спортивних баталіях та в житті.

Динамічне спортивне дійство – неабияк захопило не лише учасників, а й уболівальників. Досвідчені спортсмени одержали  насолоду  від власної перемоги. Дебютантам змагань вдалося  поставити особисті рекорди та отримати майстер-класи від професіоналів.

За результатами поєдинків переможцями у армспорті стали:

Вагова категорія до 75 кг

1 місце – Діхтярук Анатолій, с. Максимівка

2 місце – Пею Богдан, с.Городецьке

3 місце – Сабадаш Олександр, с. Берестівець

Вагова категорія до 90 кг

1 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

2 місце – Коваленко Ярослав, с. Кочубіївка

3 місце – Поліщук Дмитро, с. Томашівка

Вагова категорія понад 90 кг

1 місце – Івахненко  Богдан, с. Кочержинці

2 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

Найкращими  гирьовиками  визнано:  

Вагова категорія до 75 кг

1 місце – Смілянець Назар, с. Кочубіївка

2 місце – Сабадаш Олександр, с. Берестівець

3 місце Негру Олег – с. Громи

Вагова категорія до 90 кг

1 місце – Поліщук Дмитро, с. Томашівка

2 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

3 місце – Раков Ярослав, с. Кочубіївка

Вагова категорія понад 90 кг

1 місце –  Марчак Вадим, с. Кочубіївка

2 місце – Пею Володимир, с. Берестівець

3 місце – Бутков Роман, с. Городецьке

З-поміж шашистів найсильніші:

1 місце – Силка Роман, с. Кочержинці

2 місце – Осадченко Андрій, с. Кочубіївка

3 місце – Пею Богдан, с. Городецьке

Серед шахистів:

1 місце – Василенко  Василь, с. Берестівець

2 місце – Рясний Дмитро, с. Кочержинці

3 місце – Драчевський Михайло, с. Громи

Найкраще тримали тенісний м’яч дівчата:

1 місце –  Комар Роксолана, с. Берестівець

2  місце – Духовна Лілія, с. Городецьке

3 місце – Браславська Тетяна, с. Кочубіївка

З  чоловіків:

1 місце –  Нактініс Борис, с. Городецьке

1 місце –  Середінський  Андрій, с. Кочубіївка

1 місце –  Кузь Олександр, с. Берестівець

Особливо напружено проходили футбольні матчі та перетягування канату.

Лідерами тут стали команди з Берестівця, Кочубіївки та Городецького.

За результатами загального заліку, переможцями змагань стали:

І місце –  команда с. Кочубіївка

ІІ місце –  команда с. Городецьке

ІІІ місце –  команда с. Берестівець

Призерів та переможців змагань нагороджено кубками, дипломами, медалями та грамотами Паланської сільської ради.

Члени організаційного комітету та суддівська колегія доклали максимум зусиль, щоб змагання відбулись на високому рівні.

Відділ культури, туризму, молоді та спорту висловлює подяку старостам населених пунктів громади за підготовку команд. Окрема вдячність  головному судді – Богдану Пею за професіоналізм та створення належних умов для проведення змагань,  а також  старості села – Валентині Вишнівській та директору Городецької ЗОШ – Наталії Кузьменко за допомогу в їх організації та проведенні.

На глибоке переконання організаторів, тренерів та представників команд подібні спортивні заходи здатні пропагувати здоровий спосіб життя, формувати інтерес до систематичних занять фізичною культурою та спортом, підвищувати спортивну активність населення громади.

Цей ігровий день приніс усім позитивні враження та неповторні емоції! Вітаємо переможців змагань та бажаємо всім спортсменам продуктивних тренувань, нових перемог і сильного командного духу!


24 липня відбулися  позачергова 30 сесія Паланської сільської ради.

Їй передувало засідання профільних постійних комісій, на яких детально були опрацьовані всі питання порядку денного.

На початку роботи сесії Голова виборчої комісії  Порощук Алла зачитала результати додаткових виборів до Паланської сільської ради від територіальної громади с. Юрківка та представила новообраних депутатів: Мордача Олександра Андрійовича та Батуріна Олександра Анатолійовича. Виконуюча обов’язків голови сільської ради Шмалій Світлана Іванівна вручила посвідчення та побажала успіхів у нелегкій праці задля благополуччя громади.

По завершенню урочистої частини депутати перейшли до клопіткої  праці   по прийняттю ряду важливих рішень відповідно до порядку денного. Зокрема, було покладено виконання обов’язків старости у селі Юрківка на Парфенюка Петра Савовича, який здійснював повноваження сільського голови цього села до об’єднання; прийнято рішення  про реорганізацію Юрківської сільської ради та Юрківської загальноосвітньої школи I-III ст ; опрацьовано 96 земельних питань.

В ході пленарного засідання  було розглянуто заяву про приєднання села Родниківка до Паланської ОТГ. Заслухавши виступ сільського голови Яремчука Руслана – думки розділились. Народні обранці зважили  всі за і проти такого об’єднання. То ж розгляд питання про приєднання села перенесено.


Днями відбулась позачергова 29 сесія Паланської сільської ради VII скликання.

У роботі сесії взяли участь старости, керівники окремих виконавчих органів сільської ради, представники громадськості.

На початку засідання Наталія Кузьменко, директор Городецької ЗОШ I-III ст. Паланської сільської ради, вручила грамоти депутатам за особистий внесок і активне сприяння в організації дитячого відпочинкового табору «Лідер»: Володимирові Кулікову, Петрові Шаповалу, Володимирові Осадчому, Миколі Гордію та Василеві Чекаленку.

Серед важливих питань, які були винесені на сесію, були ухвалені наступні: «Про затвердження Програми переведення у 2019-2020 роках котелень бюджетних установ Паланської сільської ради на альтернативні види палива», «Про звернення депутатів до проекту ПРООН з приводу надання допомоги в реалізації Програми переведення у 2019-2020 роках котелень бюджетних установ Паланської сільської ради на альтернативні види палива», «Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Паланської сільської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік».

Депутати також підтримали та затвердили Програму розвитку молодіжного руху в громаді на 2019-2020 роки, яка спрямована на особистісний розвиток молоді та професійне самовизначення.До зустрічі, «Лідер»!

Чотирнадцять днів промайнули так швидко! Але кожен день у таборі “Лідер” в селі Берестівець для хлопців та дівчат був цікавою історією, яка наповнювалася веселим сміхом, відкриттями, здивуванням та очікуванням чогось нового.

Вихователі проводили з дітьми різноманітні ігри, змагання, мандрівки, екскурсії, а найголовніше – спілкування. Все це в комплексі – творення міцної учнівської родини.

Святковий концерт, який підготували діти в день закриття табірної зміни, свідчив про яскраві, веселі та щасливі проведені дні, які запам’ятаються вихованцям на все життя. Начальник відділу освіти Паланської сільської ради Ігор Кузьменко висловив велику подяку всім педагогам, які робили відпочинок дітей незабутнім та неповторним, а дітям побажав вчитись та досягати блискучих успіхів. Директор табору Наталія Кузьменко згадала всіх, хто причетний до організації дозвілля молоді. Особлива вдячність мовилась кухарям, які забезпечували п’ятиразове харчування та смачні обіди, медсестрі, завдяки турботі якої, дехто з молодого покоління захотів освоїти благородну професію лікаря. Староста села Берестівець, Галина Панасюк, окрім слів подяки, подарувала вихователям квіти, солодощі, відзначила грамотами, а всім вихованцям – пам’ятні дарунки на згадку про незабутні дні в літньому таборі.

Ніхто не хотів прощатись і залишати чудове місце відпочинку.

Спогади, друзі, яскраві емоції, драйвовий настрій… Враження залишаться на цілий рік!


Ой на Івана, ой на Купала..

Ім’я святу Івана Купала дав бог земних плодів. Колись йому приносили в жертву хліб – головний дар української землі. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, а самого перетворили на опудало. Головні атрибути свята – це Купало й Марена. А якими ці традиції дожили до наших часів продемонстрували жителі Паланської територіальної громади.

З особливим розмахом свято відбулося в селі Кочубіївка. Тут святкування Івана Купала відзначили разом із Днем села. На гостини – з’їхалися звідусіль. Площа перед будинком культури була заповнена людьми, які насолоджувалися святковою програмою за участі народного ансамблю української пісні «Горицвіт» РЦКіД та вокального ансамблю Кочубіївського  будинку культури. З нагоди гуляння на адресу кожного жителя села лунало чимало привітань. «Щаслива розділити разом з вами радість свята, бо знаю, що такі теплі зустрічі дарують силу та наснагу працювати і жити», – зазначила у вітальному слові староста села Кочубіївка Галина Долгова.

Під час свята жителів Кочубіївки було нагороджено цінними подарунками в різних номінаціях: “Найстарший житель”, “Наймолодший житель”, “Подружні пари, які прожили в мирі, любові та злагоді 25, 30, 35, 45, 50 і більше років” тощо. Вручили подарунок також наймолодшій прабабусі.

Після святкового концерту усіх бажаючих було запрошено на частування, організоване за сприяння керівника ФГ «Агрофірма «Базис» Володимира Осадчого.

Незабутнє дійство відбулося і в селі Паланка. Концертна програма за участі аматорських колективів Паланського будинку культури «Солодка ягідка» та «Золоті нотки» дарували радісні, позитивні емоції жителям і гостям. Особливого шарму святу додав виступ народних артистів України, братів Яремчуків. Таку зустріч жителів села та зірок естради люб’язно організував народний депутат Антон Яценко. Спонсорську допомогу у проведенні заходу надали Кисіль Анатолій Іванович та Гордій Микола Васильович.

Цього ж дня розваги для себе знайшли дорослі і малі жителі інших сіл громади: в Берестівці, Томашівці, Кочержинцях та Громах плели віночки, прикрашали Марену, водили хороводи та співали купальських пісень.

Гучно та весело забавлялися мешканці та гості!

А завершилися святкові дійства танцями просто неба…


Семінар-тренінг «Середньострокове планування місцевих бюджетів».

Сьогодні, в Паланській громаді, відбувся семінар на тему «Середньострокове планування місцевих бюджетів» для фінансистів Паланської, Дмитрушківської та Ладижинської ОТГ, який провів, радник Черкаського ЦРМ з питань місцевих фінансів Микола Гулько.

На початку зібрання, радник запропонував роботу в групах, щоб зрозуміти важливість застосування саме середньострокового планування в громаді, представникам громад необхідно було знайти для себе відповіді на основні питання з точки зору держави, органу місцевого самоврядування та бізнесу: Що таке середньострокове бюджетне планування? Навіщо воно для громади і чим допоможе? Який ефект або вплив від його застосування на місцевому та регіональному рівнях? На ці та інші питання  учасники заходу спільно шукали відповіді.

Під час заходу велику увагу приділили  змінам до Бюджетного кодексу України, зокрема: запровадження Бюджетної декларації на середньостроковий період; оновлення бюджетного календаря; розширення бюджетних правил; узгодження стратегічного та бюджетного планування.

Слід зазначити, що повноцінний процес середньострокового бюджетного планування на рівні місцевих бюджетів розпочнеться з 2020 року. У 2019 році прогноз місцевого бюджету на 2021 і 2022 роки подається до відповідних місцевих рад разом з проектом рішення про місцевий бюджет на 2020 рік. Тобто, у 2019 році не діє норма щодо необхідності подання до 15 серпня місцевими фінансовими органами прогнозу місцевого бюджету місцевим державним адміністраціям (виконавчим органам відповідних місцевих рад), а також щодо його схвалення до 1 вересня та подання (у п’ятиденний термін) відповідним місцевим радам. Ця норма регламентується п.49 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України.

Наприкінці семінару учасники висловили велику вдячність раднику з питань місцевих фінансів за тепле спілкування та отримані знання.


Урочисте відкриття місцевої пожежної команди в Берестівці

4 липня відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди в селі Берестівець. Ця подія, без перебільшення, визначна для мешканців громади, які відтепер у випадку надзвичайної ситуації на їхніх подвір’ях чи у господарствах зможуть розраховувати на допомогу не лише професійних рятувальників, а й місцевих вогнеборців.

Участь в заході взяли: заступник голови Паланської ОТГ Олександр Шевчук, староста с.Берестівець Галина Панасюк, заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Олександр Горобець, начальник Уманського районного відділення ДСНС України у Черкаській області Володимир Лебідь, директор ТОВ «Берестівець» Василь Чекаленко, представники Дмитрушківської та Ладижинської ОТГ, сільські голови сіл Родниківки та Краснопілки.

Відкриттю МПК передувала значна робота, проведена Паланською сільською радою та товариством «Берестівець» директор якого Василь Іванович Чекаленко. Громадою було виділено більше 300 тисяч  гривень на капітальний ремонт пожежної автівки, наданої Уманським районним відділом Управління ДСНС України у Черкаській області та придбано пожежне обладнання. Місцева пожежна команда функціонуватиме на  території господарства ТОВ «Берестівець» облаштованого під пожежний пункт, та обладнаного усім необхідним для цілодобового чергування особового складу, а також, утримуватимуться 4 підготовлених працівників, за  їхній рахунок. 

Для урочистої церемонії перерізання стрічки були запрошені  Василь Чекаленко та Олександр Горобець, а настоятель парафії Архистратига Михаїла с. Берестівць отець Володимир освятив пожежний автомобіль та приміщення пожежного депо, де рятувальники нестимуть службу.

Лунало чимало щирих та добрих слів для рятувальників. Так, заступник голови Олександр Шевчук, у своєму виступі  зазначив: «Створення пожежної команди у громаді – запорука миру, спокою і добра у кожній домівці. Берестівець, як ніхто, розуміє важливість готовності до реагування у надзвичайних ситуаціях, адже у 1900 році тут спалахнула масштабна пожежа, яка ледь не спалила село. Ви маєте усі умови, аби бути завжди напоготові захисту життя і здоров’я односельців та мешканців навколишніх сіл. Бажаю  рятувальникам спокійних чергувань та якомога менше тривожних викликів».

На завершення урочистостей всі охочі оглянули приміщення підрозділу та ознайомилися з технікою та оснащенням, що перебуватиме на озброєнні рятувальників.Ось воно, яке наше літо!

Казкові емоції, нові друзі, активний відпочинок, захоплюючі враження та різноманітні розваги – ось так весело і цікаво проходить відпочинок дітей в таборі «Лідер».

Організатори дбають про те, щоб кожен день перебування дитини у відпочинковому таборі був змістовним, активним, пізнавальним та пам’ятним. Табір ще тільки розпочав свою роботу, а вражень – вдосталь.

1 липня для дітей була організована екскурсія до Національного дендропарку «Софіївка». Дітвора з цікавістю і задоволенням мандрували куточками чарівної природи, овіяної міфами та легендами стародавньої Греції, милувались чудовими  краєвидами, знайомилися з історією створення перлинки України, її скульптурними композиціями та екзотичними  представниками флори.

Незабутні враження залишились від Жашківського кінного-спортивного комплексу – це унікальне поєднання елегантного спорту та комфортабельного відпочинку. Спілкування з благородними і грандіозними тваринами єднання з ними подарувало дітям  відчуття внутрішньої гармонії і заряд позитивної енергії.

Та справжній емоційний сплеск відбувся, коли повернувшись з екскурсії молодь інсценізувала Казку на новий лад. Це був день витівок та приколів учасники змагалися в кого найсмішніше, найдотепніше та переможців не було, адже  гумор об’єднав усіх.

Активне дозвілля триває! Все найцікавіше попереду!Відкриття табору «Лідер» у селі Берестівець

В селі Берестівець, на базі школи 27 червня відбувся заїзд до дитячого відпочинкового табору з цілодобовим перебуванням «Лідер», який допоможе учням продуктивно відпочити, набратися незабутніх вражень, покращити своє духовне та фізичне здоров’я. В таборі «Лідер» налічується 48 дітей, який  поділений на 3 загони з оригінальними назвами: «220 Вольт», «Стріла», «Кока-кола.

Урочистості з нагоди відкриття табору та День молоді об’єднали в одне свято, адже саме молодь розфарбовує яскравими фарбами картину майбутнього нашої громади.

На захід завітало багато гостей: в.о. голови Світлана Шмалій, заступник голови Ігор Миклащук, начальник відділу освіти Ігор Кузьменко, староста Галина Панасюк та депутат Паланської сільської ради Василь Чекаленко.

В.о. голови Світлана Шмалій привітала дітей з нагоди довгоочікуваної дати для дітлахів відкриття відпочинкового табору, побажала гарного й яскравого літнього відпочинку, а заступник Ігор Миклащук – побажав драйвового настрою та висловив сподівання, що під час перебування у таборі діти весело та активно проведуть свій час і наступного року неодмінно захочуть повернутися ще раз.

Вихователі ознайомили дітей з правилами поведінки в таборі, безпечного дозвілля та відпочинку. За бажанням дітей, розпочались ігри, конкурси, розваги. Впродовж зміни відпочинкового табору на дітей чекають змістовні заходи, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання, забави та багато інших цікавинок.

Робота табору буде організована так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе затишно, збагатилася духовно, загартувалася фізично. Це все стало можливим завдяки спонсорській допомозі товаровиробників громади, а саме: керівнику ФГ«Агрофірма «Базис» В.О. Осадчому, директору Уманського тепличного комбінату М.В. Гордію, директору ДП «Умань-Агро» В.В. Кулікову та директору товариства «Берестівець» В.І. Чекаленку.«Маршрути успіху» у Паланській громаді: громада ділиться досвідом

Зі створенням Паланської громади відбулося чимало позитивних змін.

Крок за кроком ми йдемо шляхом розвитку, навчаючись кращим практикам реформи децентралізації. Пишаємося тим, що вже маємо і свій власний досвід, яким охоче ділимося з іншими громадами.

Так, 19 червня  Паланська об’єднана територіальна громада приймала делегацію з Дніпропетровщини. Очолила делегацію гостей представник Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України Людмила Саліженко.

Робоча зустріч розпочалася в селі Городецьке, в конференц-залі «Позитив» де в.о. сільського голови Світлана Шмалій звернулась до присутніх з вітальним словом: «Вітаю у нашій Паланській громаді! Впевнена, що цей візит не пройде дарма і кожний із вас дізнається про щось корисне» та представила презентацію розвитку Паланської громади. Гостинно приймав гостей та радо ділився успіхами громади, відповідав на численні запитання учасників зустрічі і депутат сільської ради, керівник ФГ «Агрофірма «Базис» Володимир Олексійович Осадчий. А цікавило гостей чимало питань: і наповнення бюджету, і земельні відносини, і ремонт вулиць та водогони, чи не позбавлені уваги старостати і як функціонують в приєднаних до Паланки селах ФаПи та освітні заклади. На ці та чимало інших запитань Володимир Осадчий дав вичерпну інформацію, порадив, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.

Після засідання делегація відвідала окрасу та історичну цінність Городецького – Храм Покрови Пресвятої Богородиці, її ще називають козацькою полковою церквою. Також, на розгляд представництва було запропоновано відвідати сучасний, новий стадіон.

В ході  навчального візиту делегація побувала в Кочубіївській школі, особливо вразило гостей наявність в школі сучасної спортивної зали та цікава розповідь директора школи Алли Кисіль про її захоплення травознавством , яким вона щедро ділиться зі своїми вихованцями. Родзинкою для гостей стали спортивні події регіону – на новозбудованому Кочубіївському стадіоні, де в цей день проходили фінальні змагання Чемпіонату України  з футболу «U-14», матч «Шахтар – ФК Скала».

Приємні спогади залишилися в учасників делегації після відвідування  найкращого, наймальовничішого села Черкащини, окраси нашої громади –Берестівця. Гостинно зустрічали поважних гостів депутат сільської ради, директор ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко та староста села Галина Панасюк.

Приємною несподіванкою став приїзд в Берестівець губернатора Черкащини Олександра Вельбівця, який приєднався до делегації та в ході зустрічі зазначив: «Основою успішної  громади є співпраця органів місцевого самоврядування  та небайдужих товаровиробників. Паланській громаді з цим пощастило, адже  мають керівників господарств, які стали ініціаторами об’єднання задля досягнення спільної мети – щоб податки сплачені в громаді спрямовувалися на її розвиток.»

Староста села Галина Панасюк охоче ділилась досягненнями, запросила делегацію оглянути культурно-історичні об’єкти Берестівця: церкву Архистратига Михаїла, мальовничий парк «Вікторія» та романтичний «Острів Кохання» посеред громадського ставу. Далі маршрут проходив через установи села – обладнаний новим устаткуванням ФАП та відремонтований відповідно до європейських норм садочок.

Наприкінці візиту учасники підкреслили його корисність та цікавість. Надіємось, що для представників громади Дніпропетровщини ми показали позитивний досвід місцевого економічного розвитку, ефективної співпраці влади та бізнесу на місцях, створення сприятливого бізнес-клімату в Паланській громаді.


Барвиста та сонячна «Мистецька толока» в Паланській громаді

Другий рік поспіль село Берестівець гостинно відчининяє двері для учасників обласного свята.

За ініціативи обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради 15 червня в Берестівець зꞌїхалися аматорські колективи Черкащини, талановиті артисти, майстри народної творчості на свято «Мистецька толока». 

Доброю традицією стало розпочинати дійство зі святкової ходи творчих колективів та гостей від мальовничого парку «Вікторія» до будинку культури. На співочому подвір’ї розмістилися глядацька зала, містечко майстрів з ужиткового мистецтва, фотозони.

Зустрічала шанованих гостей, за давнім українським звичаєм, – із запашним короваєм, – староста с. Берестівець Галина Григорівна Панасюк.

Численних учасників, шанувальників українського мистецтва і глядачів привітала в.о. голови Паланської сільської ради Світлана Іванівна Шмалій. До її чудових, вселяючих оптимізм побажань і поздоровлень, приєдналися  заступник голови Уманської районної ради Петро Андрійович Бабкін, депутат Паланської ОТГ, директор товариства «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко, заступник сільського голови Анатолій Олександрович Шевчук.

 Завідувач відділу по роботі з клубними установами обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради Тетяна Вікторівна Кучменко та провідний методист відділу фольклору та етнографії Наталя Василівна Некраса підкреслили, що  проведення таких мистецьких зустрічей покликане зберігати народні звичаї, культуру і мистецтво, популяризувати українські національні традиції та самобутність нашої нації.

Невгамовні аматори Черкащини дарували свою творчість жителям та гостям громади. Пісні у прекрасному виконанні змінювали яскраві хореографічні композиції.  Вигуки «Браво!» постійно лунали від вдячних глядачів. Дійство тривало до вечора.

Святковий настрій протягом дня створювали артисти з Жашківського району, Соколівської ОТГ; Христинівського району, с. Кузьмина гребля, Верхнячка, Сичівка; Уманського району, Дитрушківської ОТГ, с. Старі Бабани; Монастирищенського району, с. Степівка; Тальнівського району, с. Майданець; Паланської громади – сіл Томашівка, Кочубіївка та Берестівець. Особливо запям’ятався виступ харизматичної, талановитої, чуттєвої  виконавиці,  що  завітала із сонячної Італії – Ірини Хоменко.

Під час проведення свята працювала «Галявина майстрів», де свої цікаві роботи презентували народні умільці зі Сміли, Умані, сіл Паланської громади – Максимівки, Берестівця, Городецького, Громів, Кочержинців, Паланки.

Берестівецькі господині до свята підготувалися заздалегідь – приготували різні смаколики, напекли пирогів, зварили юшки, козацьку кашу, якими пригощали селян та гостей свята.

Розвагою для наймолодших гостів стали ігри на надувній гірці, стрибки на батутах, забави та солодощі.

Під час святкового концерту кожен колектив отримав грамоту від обласного центру народної творчості.

Організатори свята відмітили усіх учасників оригінальними подарунками, пам’ятними сувенірами  та дипломами.

Велику підтримку та допомогу в організації проведення свята проявив директор ТОВ «Берестівець». Василь Іванович Чекаленко – ініціатор змін на краще, він завжди піклується про спільну користь, вміє зорганізувати людей, під його турботою перебуває багато соціальних проектів села та громади.

У підготовці свята відзначилася місцева влада, депутати та підприємства Паланської громади: відділ культури, туризму, молоді та спорту, захисту дітей, Берестівецький старостинський округ, старости сіл Паланської сільської ради, а також директор Уманського тепличного комбінату М.В. Гордій,  директор ДП «Умань-Агро» В.В. Куліков, директор ФГ «Агрофірма «Базис» В. О. Осадчий, ПП О.О. Дячук, керівництво Ладижинського хлібокомбінату.

Сподіваємось, «Мистецька толока» стане доброю традицією в Паланській громаді. Чекаємо зустрічі в наступному, 2020 році!

Діти – наше майбутнє

    Свій перший літній день діти Паланської громади провели, в атмосфері дитячого сміху, веселощів та позитивних емоцій. Святкували День захисту дітей в селі Паланка просто неба, біля міського Будинку культури. Відзначали гучно, весело та кольорово. Програма свята була різноманітною, тому кожен знайшов улюблену розвагу. Були проведені: майстер-клас, аквагрим, караоке, флешмоб та дискотека.  

    Не обійшлося і без традиційного конкурсу малюнків на асфальті, де дітки могли дати волю своїм фантазіям. Суворо оцінювати такі творіння організатори конкурсу не бралися, адже запал в очах та радісні посмішки на обличчях дітей і їх батьків – ось найбільша нагорода.

    Завершилось святкування солодкими подарунками, які люб’язно надав Кисіль Анатолій Іванович, за що працівники Будинку культури та самі діти  йому безмежно вдячні.
Урочисте засідання виконавчого апарату Паланської громади

 16 травня на 27 позачерговій сесії Паланської сільської ради депутати прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин села Берестівець Паланської об’єднаної територіальної громади».

 На урочистому засіданні виконавчого апарату громади, виконуюча обов’язки голови сільської ради Світлана Іванівна Шмалій та староста села Берестівець Галина Григорівна Панасюк, вручили диплом та нагрудний знак «Почесний громадянин села Берестівець» Грановському Геннадію Семеновичу, директору Приватного акціонерного товариства Уманський «Агрошляхбуд», за видатні заслуги перед громадою у розвитку інфраструктури, високий професіоналізм, активну громадянську позицію і громадську діяльність. З привітальним словом до Генадія Семеновича звернувся керівник ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко, який висловив подяку за багаторічну працю та привітав ювіляра, адже на передодні він святкував своє сімдесятиріччя.

 Відзнаку «Почесний громадянин села Берестівець Паланської об’єднаної територіальної громади» присвоєно колишньому сільському голові  Яременку Сергію Васильовичу, нажаль посмертно. Він знав потреби людей, брав на себе велику відповідальність за благополуччя жителів села, допомагав, відстоював інтереси односельців. Сергій Васильович був не просто відповідальним, він  працював за покликом душі.

 Щира подяка і низький уклін тим, хто працював і працює на благо села Берестівець, хто своє життя присвятив людям і рідному краю.

 Представники Паланської громади переймали досвід у Матіївецькій громаді на Коломийщині.

   Як показує практика, аби реалізувати на власній території щось корисне та цікаве, не обов’язково витрачати на це безліч часу та трудових ресурсів. Подекуди достатньо буває звернутися до досвіду іншої громади, яка вже втілила в життя той чи інший «проект», відпрацювала складні питання і вже тепер готова поділитися ним з іншими. Саме з цією метою делегація Паланської сільської ради в складі 16 осіб завітали в Матеївецьку ОТГ, Івано-Франківської області, яку очолює Петро Книшук.

   Матеївецька громада була створена в 2016 році, а вже сьогодні є прикладом для наслідування, адже за такий короткий час досягла неймовірних успіхів. До її складу увійшло 4 сільські ради  – 12 населених пунктів, що самостійно забезпечують належний рівень надання послуг в різних сферах. Це – освіта, медицина, культура, комунальне підприємство, два асфальтні заводи, фермерське господарство, ковбасний цех, пекарня, підприємство з вирощування шампіньйонів. 

   Одразу слід зазначити, що про цю поїздку можна говорити багато чого, те, що довелося побачити та послухати, не можна вмістити в невеличкий матеріал. Тим не менш можна виокремити й головне: запорукою діяльності Матіївецької громади є комплексний підхід до вирішення питань і правильно вибудовані пріоритети.

   Наша зустріч почалася з огляду населених пунктів, а закінчилася розмовою з керівником громади Петром Васильовичем, який щонайменше двох годин розповідав про ті досягнення, які були здобуті протягом останніх років. Тому й не дивно, що люди пишаються своїм очільником, адже він просто може прокинутись о 2 годині ночі і проїхатись селами, щоб переконатись, чи всі ліхтарі горять, чи завітати серед робочого дня в шкільну їдальню і замовити собі обід, щоб переконатись, чи дійсно якісно годують місцевих школярів. Петро Книшук – це справжній господар своєї громади.

   Особливо в Матеївецькій ОТГ вразило, як активно застосовуються так звані методи “народної будови”. Саме завдяки ініціативі громади вдалося звести новий корпус Дебеславцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, а незабаром у селах Матеївці та Дебеславці буде нова церква.

   Приділяється значна увага культурно-духовному розвитку. Діти громади мають змогу відвідувати школу мистецтв, центр культури і дозвілля. Тут є народний аматорський духовий оркестр “Водограй” репетиції якого відбуваються в капітально відремонтованому будинку культури.

   Щиросердно дякуємо господарям за корисний досвід, гостинність, насичену програму та святковий концерт, який підготували творчі колективи Матеївецької громади. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю та чекаємо прикарпатських друзів у нас на Черкащині.

 Делегація Паланської сільської ради дякує, директору ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Миколі Гордію, за наданий для поїздки транспорт.

 
День вишиванки  у Кочубіївській ЗОШ

Традиційно у третій четвер травня учні Кочубіївської ЗОШ долучилися до акції “Одягни вишиванку”, адже українська вишита сорочка  завжди була символом любові та єдності українського народу, служила як прикрасою, так і оберегом.

Розпочався день із незвичайної краси –  виставки вишиваних робіт “Із бабусиної скрині”, які прикрасили коридор школи. Діти, їх батьки та працівники навчального закладу мали змогу милуватися барвистими візерунками талановитих майстринь. Усі бажаючі взяли участь у майстер – класах і спробували різні техніки виконання вишивки. Справжньою окрасою дня стало  проведення фотоконкурсу “Вишиване селфі”. А завершилось свято  флешмобом “Бережи українське – носи вишиванку”, що  стало яскравою демонстрацією патріотизму, вміння берегти українську культуру, звичаї і традиції свого народу!


Фестиваль української культури «КОЛОРИТ»

Українська пісня – це божий дар для України. З піснею ми відчуваємо красу життя. Пісня криє у собі силу уяви та багатство щирих переживань, стає джерелом натхнення. Вона проходить крізь довгі століття, щоб сьогодні причаровувати переливами дорогоцінних самоцвітів…

Так, 15.05.2019 кожен учень Кочубіївської ЗОШ зміг проявити свої вокальні, танцювальні та акторські здібності. На фестивалі лунали найвідоміші пісні українського народу: «А мій милий вареничків хоче…», «Ти ж мене підманула…», «Ой, під вишнею, під черешнею…», «Грицю, Грицю, до роботи!», «По дорозі жук, жук!», «Несе Галя ваду», «Та орав мужик край дороги», «Як служив же я у пана», «Чом ти не прийшов?».

Найбільшого емоційного забарвлення фестиваль отримав від проведення конкурсу інсценізації української народної пісні.  Під час  оцінювання інсценізованих пісень враховувалися майстерність виконання, акторська гра учасників, костюми та реквізити, креативний підхід, а також загальне враження від побаченого. Всі були у захваті від яскравих та цікавих постановок і щирого виконання пісень.

Чудове свято української пісні пройшло на одному подисі.

Свято подяки дітей своїм матерям

До Дня матері 12 травня у Громівському будинку культури відбувся святковий концерт. Він став справжнім творчим подарунком для гостей, адже зі сцени лунали найтепліші слова та вітання найдорожчим: – мамам та бабусям. 

Охочих привітати своїх любих матусь виявилось чимало. Юні таланти села зробили свято дуже атмосферним та по-домашньому теплим.

Ведучі повідали присутнім, що в Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. Але вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисилевська. Того ж року “Союз українок” посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь.

У цей святковий день, матір-неньку найщирішими словами і яскравими художніми номерами вітали дитячі колективи «Дзвіночок» та «Мрія». Відомі пісні, присвячені найріднішим, виконували Світлана Молоченко, Мадіна Мамасідікова, Василь Запорожець. Мельник Міша веселив глядачів гуморесками. Вокальний ансамбль «Громівчанка» порадував піснями «Любов твоя, мамо» та «Вишиваночка». Молодь села привітала матусь українськими танцями. Закінчилося свято на позитивній нотці, – гумористичною сценкою «Свято матері», яку поставили учні Громівського НВК.

Спільно працювали над програмою директор Громівського Будинку культури Людмила Мазуренко та художній керівник Світлана Кобзар.

«У цей день, матусі щиро раділи за своїх діток, адже вони так самовіддано та чуйно готувались кожен вітати найріднішу особу на землі», – розповідають організатори концерту.


Боротьба на руках

 Аби знайти справжніх українських богатирів, в Паланській громаді у селі Городецьке, вперше провели відкритий турнір з армреслінгу. Серед учасників були і новачки, і ті, для кого армспорт став хоббі. За звання «найсильнішої руки» боролися чоловіки з Тального, Христинівки, Бабанки, Кочубіївки, Городецького та Умані.

Армреслінг – найбільш демократичний і «мирний» вид єдиноборств. В Україні він стрімко розвивається, адже на відміну від інших видів спорту, людина будь-якого віку може отримати шанс на перемогу. Основне – бути сильним, спритним і витривалим.

Слова подяки організаторам та ідейним натхненникам змагань висловила  начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Паланської сільської ради Маргарита Бондаренко: «Для нашої громади, для усіх нас українців, такі змагання дуже важливі. Вони піднімають патріотизм, згуртовують, націлюють на перемогу. Вдячна за сприяння у проведенні змагань Валентині Вишнівській, Андрію Гнатюку, Наталії Кузьменко,  Богдану Пею,  Володимиру Пею, Сергію Пею, Сергію Петришину. Дивлячись на молодь, сповнену енергією, спортивного натхнення та здобутків, з’являється беззаперечна віра у гідне майбутнє».

Підтримати хлопців прийшли начальник відділу освіти Ігор Кузьменко та директор Городецької ЗОШ Наталія Кузьменко.

Спочатку розминка, а далі – в бій. Усіх учасників розділили на 4 вагові категорії. Головний суддя Богдан Пею ознайомив спортсменів з правилами змагань.

Між чоловіками розігралася неабияка боротьба. Деякі насилу стримували емоції.

Серед спортсменів вагою до 70 кг призові місця завоювали:

-Юрченко Назар  (1 місце)

-Гнатюк Дмитро (2 місце)

-Смілянець Микола (3 місце)

Серед хлопців вагою до 80 кг в трійку кращих увійшли:

-Бабич Роман (1 місце)

-Пею Богдан (2 місце)

-Лягоцький Максим (3 місце)

У ваговій категорії до 90 кг

– 1 місце виборов Петришин Сергій

– 2 місце – Раков Ярослав

– 3 місце посів Удуденко Віктор

В «абсолютній ваговій категорії» переможцями стали

-Давиденко Олексій (1 місце)

-Удуденко Віктор (2 місце)

-Петришин Сергій (3 місце)

Впевнені, що море вражень отримали всі учасники, кожен хотів перемоги. Вдячні усім глядачам та уболівальникам, які створили неймовірну атмосферу спортивного дійства.

 Заходи до дня Перемоги в Паланській громаді

Кожне село Паланської громади втратило у Другій світовій війні багато жителів: як із числа військових, так і серед мирного населення. Лік загиблим та зниклим безвісти йде на тисячі…

8-9 травня з нагоди пам’ятної дати у селах громади відбулися тематичні заходи та урочистості, панахидами біля пам’ятників односельчанам, які загинули на фронтах та мітингами вшанували пам’ять загиблих жертв буремних подій Другої світової війни.  

У ці дні односельці віддали шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював свободу, хто захищав рідну українську землю від ворогів. Хто проявив стійкість, мужність і самовідданість на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги над нацизмом . Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Перемогу. Сьогодні, немає поряд і багатьох з тих, хто, відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тяготи, відновили зруйновані села .

Пам’ять про них непідвладна часу. Так було і буде завжди – і через десятки років, і через століття.

Щороку, ці травневі дні – служитимуть нам нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі! Свято Перемоги – наша пам’ять і велична слава. Тому шануймо його, як найрідніше, найсвітліше і найдорожче свято.


Урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулися в Томашівському сільському клубі Паланської громади.

З Днем Перемоги усіх присутніх в глядацькій залі щирими, теплими словами привітали в.о. голови Паланської сільської ради Світлана Шмалій та староста Оксана Нєздраєва. А працівники культури підготували для мешканців громади гарну концертну програму.

Зі сцени лунали схвильовані, проникливі слова ведучої, пісні воєнних років і сучасні, одні з них  повертали у трагічні воєнні події, що, нібито, давно і безповоротно минули, але не полишають, пов’язуючи незримими нитками емоційних переживань, болю та докорів сумління сучасні покоління з тими, які спізнали на собі ту жахливу воєнну катастрофу, інші  нагадували про сьогодення, і дарували надію на мирне, щасливе майбутнє сучасної України.

Смерть своєю скорботною косою постукала в двері майже до кожної української хати. До своїх рідних домівок з фронту не повернулося близько сотні воїнів-односельчан. Їх імена навічно записані у Книзі Пам’яті і були зачитані поіменно юним поколінням.

Хвилиною мовчання  присутні  вшанували полеглих в роки Другої світової війни, а  від імені депутатів О. Пастушенка та В. Кулікова діти поклали вінок пам’яті та корзину живих квітів до Меморіального комплексу.


Змагалися юні футболісти

Школярі нашої громади охоче взяли участь  у змаганнях з футболу, адже це чудова можливість проявити себе, завоювати звання переможця і відстояти честь своєї школи та села.

Змагання відбулися 3 травня на стадіоні села Паланка згідно календарного плану фізкультурно-оздоровчих заходів відділу культури, туризму, молоді та спорту.

В боротьбі за першість з футболу свою спритність, швидкість мислення на футбольному полі та вміння грати у футбол демонстрували збірні команди хлопців та дівчат Кочержинського НВК, Берестівецької, Городецької, Паланської та Кочубіївської ЗОШ.

Церемонію відкриття турніру розпочала в.о. сільського голови Паланської громади Світлана Шмалій. Вона привітала учасників, побажала усім спортивного азарту, злагодженості та вдалої гри.

Всі команди запамꞌяталися цікавою напруженою боротьбою у кожному зіграному поєдинку. Школярі показали відмінну майстерність, фізичну готовність та волю до перемоги.

В безкомпромісній боротьбі І місце виборола команда Берестівецької ЗОШ, вигравши з рахунком 3:0 у господарів поля.

ІІ та ІІІ місця посіли відповідно команди Паланської ЗОШ та Кочубіївської ЗОШ.

По завершенню змагань начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Маргарита Бондаренко та начальник відділу освіти Ігор Кузьменко привітали переможців і побажали юним футболістам у майбутньому досягнути високих спортивних результатів.

Усі учасники отримали грамоти Паланської сільської ради, а переможцям урочисто вручили Кубок Першості.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до проведення змагань: керівникам закладів освіти, вчителям фізичної культури, суддівській колегії та  медичним працівникам.

 
  


 

 

 Пісні народжені в АТО

Відкритий турнір Паланської сільської ради з волейболу,

присвячений загиблим Героям Небесної Сотні  

  


Афганістан


День безпечного інтернету в Городецькій ЗОШ


  Добрі справи волонтерської сотні “Соколята” Кочубіївської школи

 


День соборності України у Кочубіївській ЗОШ І-ІІІ ст.


Різдвяний подарунок для школярів

Яскравим завершенням зимових канікул, несподіваним сюрпризом для учнів Кочубіївської ЗОШ І – ІІІ ст. та Городецької ЗОШ І-ІІІ ст.  стала поїздка до Києва. Діти люблять нові відкриття, особливо, якщо це стосується солодощів! Тому незабутні враження на школярів справила екскурсія до Київської кондитерської фабрики «Roshen», де вони познайомилися з історією виникнення шоколаду та самостійно створили індивідуальний дизайн подарункової коробки шоколаду «Elegance», який і отримали в подарунок. Виробничий цех фабрики та насичений запах шоколаду надзвичайно вразив дітей. Місце, де народжується шоколад, та секрети кондитерського мистецтва стали предметом активного обговорення школярів.

Завершальним етапом поїздки стали розваги у «Зимовій країні на ВДНГ». Хлопчики та дівчатка каталися на ковзанах, розважалися на атракціонах. Яскраві враження та захоплюючі емоції, отримані дітьми, передають світлини, зроблені під час екскурсії.

Учні та вчителі обох шкіл щиро вдячні голові ФГ АФ «БАЗИС» Володимиру Олексійовичу Осадчому та начальнику відділу освіти Паланської ОТГ Ігорю Андрійовичу Кузьменкуза організацію  поїздки  та бажають їм успіху, міцного здоров’я, бо щасливий той, хто дарує щастя іншим!


В Паланській громаді запрацював новий стоматологічний кабінет

 

 У дні відзначення народних свят – Маланки, Василя, Нового року жителів села Городецьке, поважних гостей зібрала урочиста подія.

Привід, окрім Різдвяних свят, був надзвичайно вагомим – відкриття стоматологічного кабінету.

На урочистості завітали голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, заступник голови Уманської районної державної адміністрації Сергій Жорницький, головний лікар центральної районної лікарні Інна Добрянська, депутати, мешканці Паланської громади.

Традиційне перерізання стрічки супроводжувалось засіваннями, побажаннями добра, співом колядок, щедрівок у виконанні учасників народного хорового колективу Кочубіївського Будинку культури, які завжди є бажаними гостями будь-яких заходів, що відбуваються в громаді.

Лікарям стоматологам побажаємо наполегливо і якісно працювати, приносити людям здорову усмішку та своєю роботою заслужити вдячність від пацієнтів.

Зазначимо, що стоматкабінет працюватиме в приміщенні Городецького старостинського округу з вівторка по п’ятницю з 9.00 до 15.00 год.


22 листопада 2018 року на пленарномузасіданні двадцять шостої сесії Черкаської обласної ради депутати обласної ради підтримали рішенння про присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» директору приватно-орендного сільськогосподарського комбінату «Уманський тепличний комбінат» Миколі Гордію.

Депутатський корпус та колектив Паланської сільської ради щиро вітає  Миколу Васильовича  з отриманням почесного звання.


 

Відкриття фельдшерського пункту у селі Кочубіївка


Вітаємо переможців спортивних змагань


Обираємо курс на розвиток


Година памꞌяті «Допоки пам’ять в серці не згасає»

З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, в населених пунктах Паланської громади було проведено ряд меморіальних заходів.

Так, 28 жовтня в с. Громи проведено годину памꞌяті «Допоки пам’ять в серці не згасає»

Для жителів села у бібліотеці оформлено історико-патріотичну викладку літератури «Їх подвиги в памꞌяті вічні».

Юні мешканці взяли участь у тематичній бесіді «Україна в полум’ї війни».

Згадували тих, хто самовіддано наближав розгром ворога та піднімав країну з руїн у повоєнні роки. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять рідних та близьких, знайомих і невідомих, усіх хто загинув в боротьбі проти чужоземного поневолення. Говорили про подвиги сучасних українців, патріотів, бійців, які встали на захист Батьківщини, виконуючи святий обов’язок.

Бажали один одному головного – МИРУ!

Годину памꞌяті було завершено покладанням квітів до Обеліску Слави та спільним виконанням Гімну України.

  


Детальний план території по будівництву Амбулаторії загальної практики в селі Кочержинці


Вийшов новий номер газети “Вулик” присвячений Паланській об’єднаній територіальній громаді


«Дітям цікаво ставати учнями нової української школи», – констатує педагог з 30-річним досвідом Ірина Грищенко

 

Які можливості отримують учні  нової української школи? Які можливості дає самим школам освітня реформа? Про це йшлося на медіашколі, що у рамках всеукраїнського проекту «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ» 7-8 вересня пройшла у Черкасах.

– Коли я запитала у одного із першокласників, чи хотітиметься йому  відвідувати школу, він підняв на мене оченята, які аж сяяли: «Там таке все гарне, мені цікаво ходити у школу!», – розповіла заступник голови Білозірської об’єднаної територіальної громади Ірина Грищенко.

Педагог із 30-річним стажем, останні 13 з яких була директором школи, розповіла про те, як реалізовується освітня реформа  у об’єднаній територіальній громаді.

У центральній садибі громади, де мешкає понад 10 тисяч осіб, діє три школи – одна середня і 2 – 9-річних. У смт. Ірдинь, із населенням у 900 мешканців, діє одна ЗОШ 1-3 ступенів (де не було скорочено жодного класу і жодного учителя).

– У рамках проекту нової української школи (вперше за багато років), держава дала кошти на нові парти, оргтехніку, закупку дидактичних матеріалів. Ми потрапили у трійку переможців конкурсу на найкращий проект опорної школи Черкаської області у 2016 році – і це дало можливість залучити 2,5 млн. грн. на опорний заклад, – зазначила Ірина Грищенко. – У центральній садибі створено опорну школу, дві інші зробили її філіями. Опорний заклад ми оснащуємо від нових сучасних парт до мультимедіа-обладнання та профільного оснащення кабінетів хімії, фізики, інформатики. Учні кожної з філій мають доступ до практичних занять на базі опорної школи – для цього у нас є шкільний автобус. Всі учні мають рівні можливості у навчанні, філії просто розташовані територіально ближче до місця проживання учнів. У перспективі розглядається підвезення до опорної школи і учнів НВК з смт.Ірдинь.

У 2017 році, на 1 учня опорної школи було витрачено 9,5 тисяч гривень, то у філіях – 14-16 тисяч, а НВК – 26 тисяч. Для порівняння: раніше мені як директору школи, давали на ремонт щонайбільше 4, 5 тисяч гривень.

Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону) констатував, що освітня реформа дає нові можливості і новий розвиток для шкіл регіону.

– Для  об’єднаних територіальних громад області освітня реформа дає можливість підвищити рівень отриманої дітьми освіти, – зазначив Сергій Слинько. – Школи у ОТГ роблять справжні ривки у якості освіти. Секрет цього – у тих ресурсах, які вони отримали – і які тепер можуть спрямовувати на освіту, і у тих навчальних можливостях, у яких вони тепер беруть участь.

Сергій Слинько навів приклад Білозірської ОТГ, де громада не лише закупила для шкіл інтерактивні дошки – при переатестації педагогів обов’язковим є продемонструвати проведення уроку із її ефективним використанням. Громада  запросила із Києва консультанта, улітку зібрала учителів, які ознайомились зі всіма можливостями використання цих дошок.

Сергій Слинько зазначив, що сьогодні на Черкащині уже повноцінно працюють 26 об’єднаних територіальних громад – і ще 24 чекають перших виборів: Черкащина наразі є лідером із динаміки створення громад в Україні.

***

Проект «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ» реалізує Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Найспортивніше село Черкащини – 2018

8 вересня в День фізичної культури та спорту на центральному спорткомплексі «Колос» в м. Городище пройшли фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини – 2018» на призи Черкаської обласної ради.

Свій досвід, майстерність та жагу до перемоги продемонструвала команда села Кочубіївка. Учасники змагались у таких видах спорту: настільний теніс, шашки, гирьовий спорт, армспорт, міні-футбол, дартс та перетягування канату.

Наші земляки вкотре довели, що вони сильні тілом і духом та вибороли  ІІ загальнокомандне місце! Вітаємо!


Відкриття стадіону в селі Кочубіївка

18 серпня всі охочі жителі Уманського району мали змогу відвідати яскраве маштабне дійство  в славному селі Кочубіївка. Напередодні Дня Незалежності тут відбулося уричисте відкриття сучасного стадіону, який був збудований силами ФГ «Агрофірма «Базис» та її керівника Володимира Олексійовича Осадчого.

Радість свята з місцевими жителями приїхали  розділити перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко, голова районної ради Оксана Супрунець, голова Паланської сільської об’єднаної територіальної громади Петро Федорович Кучеренко,  перший заступник голови  федерації футболу Черкаської області Володимир Григорович Фощій та заступник голови  федерації футболу Черкаської області Петро Петрович Євич. Почесні гості привітали всіх присутніх з цією знаковою подією та  передали цінні спортивні подарунки.

           


«ВІД СЕЛА ДО СЕЛА ЙДЕ МИСТЕЦЬКА ТОЛОКА»

9 червня село Берестівецьзібрало у родинне коло близьких і друзів, добрих приятелів і бажаних гостей на обласному святі «Мистецька толока».

Організатором заходу став Черкаський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи спільно з відділом культури, туризму, молоді та спорту, захисту дітей Паланськоїобꞌєднаної територіальної громади.

Фестиваль, який відбувався  під гаслом «З піснею від села до села», обꞌєднав близько 200 учасниківз  різних куточків Черкащини.

Дійство розпочалося урочистою ходою творчих колективів з Христінівського, Уманського, Катеринопільського, Тальнівського, Монастирищенського, Жашківського районів,Паланської громади.Це був справжній парад краси вишиванок, яскравих посмішок та святкового настрою.

В урочистій частині заходу гостей фестивалю привітали голова Паланськоїобꞌєднаної територіальної громади Петро Федорович Кучеренко, староста села Берестівець Галина Григорівна Панасюк, заступник директора обласного центру народної творчості Людмила Іванівна Глухенко.

У своїх виступах вони наголосили, що українська земля багата на таланти, а учасники колективів своєю творчістю та силою духу звеличують Україну, зберігають та відроджують народні традиції. І це свято яскраве тому підтвердження.

Мистецька програмана святково вбраному сценічному майданчику розкрила всю багатогранність і гостинність нашого краю. Виступали аматори, які не тільки закохані у творчу справу, а ще й своєю любов’ю запалюють інших.

Впродовж  дня свято гріло душі чудовими українськими піснями, яскравими танцями, гуморесками.

Авторські роботи декоративно-прикладного мистецтва презентували майстри з Кочержинців, Максимівки, Паланки, Громів, Берестівця.

Своїм творчим запалом потішили учасників свята талановиті виконавці та колективиПаланської ОТГ:

-Вокальний ансамбль «Світограй» Берестівецького СБК, керівник Наталія Ємець.

-Вокальний дует Кочержинського СБК у складі Тарасюк Наталії та Гнатюк Надії.

-Вокальний жіночий ансамбль «Кумоньки» Кочубіївського СБК, керівник Світлана Вивальнюк.

-Хореографічний колектив «Зорепад» Паланської ЗОШ, керівник Курченко Оксана.

-Дитячий вокальний дует Паланського СБК у складі Кравченко Богдани та Чубукіної Вікторії, керівник Наталія Кравченко

-Фольклорний колектив «Берегиня» Томашівського СБК, керівник Михайло Майданюк.

-Вокальний дитячий ансамбль Громівського СБК, керівник Людмила Франчук.

Усі колективи були нагороджені почесними грамотами Черкаського обласного центру народної творчості та отримали памꞌятні сувеніри.

Учасники колективів та працівники відділу культуривисловлюють вдячність за допомогу в організації  свята директору ТОВ «Берестівець»Чекаленку Василю Івановичу, директору ПОСП УТК Гордію Миколі Васильовичу, директору ТОВ «Агросс-М», АбдіновуРамізу Алі Огли, директору ПОСП «Соколівка» Косенюку Володимиру Володимировичу.

Фестиваль закінчився, але ті емоції, які вирували протягом дня, надовго запамꞌятаються і учасникам, і глядачам, і організаторам.

Відділ культури, туризму,

молоді та спорту,

захисту дітей Паланської ОТГ


УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ІІ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

8 травня у селі Паланкавідбулися урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Цей травневий день був щедро насичений радістю і смутком, щирими словами вдячності ветеранам за їх неоціненний подвиг, теплом та зустрічами друзів.

Участь у заході взяли ветерани війни, учасники АТОна Сході України, працівники структурних підрозділів сільської ради, учні та вчителіПаланської ЗОШ, жителі громади, старости сіл.

Урочиста частина розпочалась біля Обеліску Слави.Присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання, після чого настоятель храму Преподобної Параскеви протоієрей отець Сергійвідслужив поминальну панахиду за загиблими у роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції у східних областях України.

Голова Паланської сільської ради Петро Федорович Кучеренко привітав шановних ветеранів та всіх присутніх з величним святом Перемоги.

«Шановні ветерани Другої Світової війни та учасники бойових дій на Сході України! Земний уклін вам за мужність, стійкість, відвагу! Ваша щира любов до рідного краю, пам’ять про славетні бойові подвиги, витривалість і сила духу назавжди залишаться у серцях нащадків неперевершеним зразком справжнього патріотизму та благородства. Ви є і завжди будете яскравим прикладом для молодих поколінь у творенні мирного сьогодення, любові та звитяжної праці на благо рідної Батьківщини.» – зазначив Петро Федорович.

Під час свого виступу Петро Федоровичнаголосив, що український народ – це справжній народ переможець, а ми, українці, сильна нація, яка вистоїть перед будь-яким випробуванням, бо ми народжені бути вільними.

Зі словами вдячності і шани виступили учні школи та подарували ветеранам квіти.

Урочистості продовжила яскрава концертна програма.Вокальні композиції колективів Паланського та Кочубіївського Будинків культури доповнили хореографічні номери танцювального ансамблю «Зорепад»Паланської ЗОШ.

9 травня в населених пунктах громади у с. Берестівець, Громи, Городецьке, Кочержинці, Кочубіївка, Максимівка, Томашівка відбулися мітинги  за участю ветеранів, жителів сіл, громадськості, представників влади.

Сердечно дякуємо нашим ветеранам, що відстояли мир у далекому 1945-му! Молимо Бога і про нашу сучасну Перемогу, Перемогу незалежної України!