Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Новини 
Більше новин на http://ck-oda.gov.ua

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
Зміни до постанови

ПРОТОКОЛ №9 від 23.03.2020 Про визначення рівня надзвичайної ситуації на території Черкаської області, пов’язаної із підтвердженням захворювання, спричиненого коронавірусом 2019-пСоУ

Перелік інформаційних ресурсів, за якими можна отримати достовірну оперативну інформацію щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію:
 1. Гарячі лінії та інтернет-ресурси

Обласна «гаряча лінія» працює в робочий час з 8:00 до 18:00 (окрім суботи та неділі) за номерами:
64-91-82
64-92-39

та цілодобово за телефонами :
0678093154
0504201356

– Telegram-бот для оперативної відповіді на ваші запитання щодо коронавірусу в Україні: https://bit.ly/3cOyccp

– Telegram-канал „Коронавірус_інфо“ з оперативною та поточною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні: https://bit.ly/39DEYQm

– Телеграм-канал для лікарів: https://bit.ly/2Q4zVkn

– Сторінка Міністерства охорони здоров’я України: https://bit.ly/2Q5UHQu

– Сторінка Центру громадського здоров’я України: https://bit.ly/2IAGyXm

 1. Офіційний портал

Що треба знати про новий коронавірус? (https://covid19.com.ua/?fbclid=IwAR0Y1gdxnEkEkaZ4AlVdUS01yhciv8gAFpHxceysVVPcptsCGJR0UC9YjD0)

 1. Відеоролики:

https://youtu.be/V1nLcbyBNoE

https://youtu.be/Brd4nNmxorw

https://youtu.be/YjPGNHlew-0

 1. Інфографіка – за вебпокликанням https://fex.net/ru/s/nattxak

Пропонуємо вашій увазі добірку інформаційних матеріалів із сайту Черкаської ОДА:

До уваги депутатів Паланської сільської ради та посадових осіб місцевого самоврядування!

17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно якого  Е-декларації у 2020 році особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можуть подавати до 1 червня.16 березня відбулося засідання місцевої комісії Паланської сільської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні обговорювалося актуальне питання запобігання поширенню на території громади коронавірусу  COVID-19.

У зв’язку із введенням карантину на території України (з 12 березня по 3 квітня 2020 року) було вирішено заборонити роботу об’єктів громадського харчування та обслуговування населення (кафе, їдальні, заклади дозвілля, місця проведення поминальних обідів, перукарні, ринки,  тощо) в селах ОТГ. Запропоновано максимально обмежити пересування жителів громади із сіл до районного центру  (крім хвороби та доставки медперсоналу).

На період епідемічного підйому заборонено проведення культурно-масових, розважальних, спортивних заходів, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади
та органів місцевого самоврядування.

Протягом карантину буде проведено щоденний моніторинг захворюваності. Співробітниками  Поліцейської станції Уманського РВ поліції Уманського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, здійснюватиметься робота з виявлення на території сільської ради автомобільних перевізників, які здійснюють нерегулярні перевезення міжнародного сполучення.


         Відбулася сходка в селі Берестівець

12 березня у Берестівецькому сільському будинку культури відбулась сходка жителів села, де староста Галина Панасюк прозвітувала про свою діяльність у 2019 році.

На зібрання були запрошені заступник сільського голови Анатолій Шевчук, поліцейський офіцер, старший лейтенант Олександр Кухарук, директор ТОВ «Берестівець» Олександр Чекаленко та представники апарату Паланської сільської ради.

Напочатку присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлого Василя Чекаленка, керівника ТОВ «Берестівець». «Ми завжди будемо пам’ятати Василя Івановича як невтомного хлібороба, успішного аграрія, чудову людину, якому не була байдужа доля місцевих жителів. Прикро втрачати гідних наставників, та маємо гарних нащадків» – сказала староста.

Після цього Галина Григорівна підвела підсумки своєї роботи за 2019 рік та надала слово помічнику директора ТОВ «Берестівець» Вадиму Біляєву, який запевнив, що господарство і надалі буде сприяти вирішенню всіх життєвих аспектів села та надавати фінансову підтримку односельцям.

Наступним доповідачем був директор Берестівецької ЗОШ I ступеня Омельченко Олександр Петрович. Говорив про різне: роботу школи за 2019 рік, реорганізацію, будівництво котельні, ставки вчителів, ремонт їдальні. Приємною новиною стало те, що учні школи будуть представляти село Берестівець на фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості “Мистецький дивокрай Уманщини”, у трьох номінаціях.

Про роботу закладу дошкільної освіти розповіла Пічкур Тетяна Павлівна. Вона запевнила присутніх, що діти до п`яти років всі охоплені освітніми послугами. Дякувала Паланській сільській раді за можливість закуповувати миючі, медичні засоби та канцтовари не за батьківські кошти, а за рахунок місцевого бюджету. Також добрі слова лунали на ім`я ТОВ «Берестівець» за надані продукти харчування та подарунки до Новорічних та Різдвяних свят.

Крім попередників виступили і завідуюча фельдшерско-акушерским пунктом Яременко Л.С., директор будинку культури Євич С.В., поліцейський офіцер громади Кухарук О.А.

Заступник сільського голови Анатолій Шевчук теж взяв слово. Як виявилося плани на майбутнє далекоглядні: до першого червня завершити всі ремонтні роботи в школі, відкрити вчасно відпочинкову зміну, побудувати нову котельню, здійснити ремонт харчоблоку (кошти на все це закладені). Гарантував, що пріоритетом і надалі залишатимуться люди та їх здоров`я, тому громада заклала кошти на відшкодування ліків, долучилась до доплати заробітної плати працівників ФАПів тощо.

Виступаючи з заключним словом, староста села Галина Григорівна, подякувала жителям села, які завжди беруть активну участь в усіх масових заходах, благоустрої та побажала присутнім здоров`я та Божої ласки.


Відбулась 40 позачергова сесія

11 березня в Паланській сільській раді відбулась 40 позачергова сесія за участі т. в. о. сільського голови Ігоря Кузьменка, заступників Ігоря Миклащука, Анатолія Шевчука, депутатів сільської ради та начальників структурних підрозділів.

На засіданні представили двох офіцерів: капітана поліції Михайла Данилюка та старшого лейтенанта Олександра Кухарука, які будуть працювати в громаді на попередження злочинів, здійснювати патрулювання по селах. До їх обов’язків входить насамперед робота з громадою, допомога населенню. Офіцери не мають бути каральним органом, а передусім вирішуватимуть питання, що непокоять громаду. Проблеми в сім’ї, громадський порядок тощо.

На сесії розглянули 78 питань, зокрема: затвердження звіту про виконання бюджету Паланської сільської об`єднаної територіальної громади за 2019 рік, виконання Програми соціально-економічного розвитку, цільову програму надання шефської допомоги військовій частині А 1588 на 2020 рік.

Обранці громади прийняли важливе рішення щодо створення комісії по здійсненню самоврядного контролю за використанням та охороною земель, створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення збитків, завданих територіальній громади внаслідок порушення вимог земельного законодавства.

Також було заслухано клопотання Голови міжрайонної спілки учасників АТО Юрія Рижака. Який звернувся до присутніх депутатів з проханням сприяти у вирішенні поліпшення житлових умов учасника АТО, батька чотирьох дітей Юрія Заремби. 

Усі рішення депутати прийняли одноголосно, злагоджено та оперативно, а це значить, що в Паланській об’єднаній територіальній громаді є порозуміння і спільне бачення перспективного майбутнього.Відбулися сходки в селах Городецьке та Кочубіївка

Днями в селах Паланської громади відбулися загальні збори громадян.

Перші сходки відбулися 4-5 березня в селах Кочубіївка та Городецьке, участь в яких взяли: т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко, заступник Ігор Миклащук, начальники структурних підрозділів Паланської сільської ради, представник ВАТ «Уманські енергетичні мережі» та директор КП «Благодар» Анатолій Пишнюк, поліцейські офіцери громади.

Під час зборів представники апарату громади відповідали на запитання мешканців сіл щодо розвитку населених пунктів, шукали шляхи вирішення соціальних питань. Як виявилось проблеми в селах однакові.

Сходки розпочалися з виступів старост сіл, які прозвітували за 2019 рік, ознайомили присутніх про стан виконання Програми соціально-економічного розвитку, запропонували розмір самооподаткування на 2020 рік.

Зокрема, староста села Городецьке Вишнівська Валентина Василівна, висловила слова вдячності соціальному робітнику Любі Дзьобань та медсестрі ФАПУ за професіоналізм та чуйне ставлення до людей. Теплі слова подяки були адресувані Володимиру Осадчому, депутату Паланської сільської ради, за фінансування спортивних споруд, футбольних команд, допомогу в ремонті водогону та установ села.

В свою чергу, Володимир Осадчий коротко ознайомив жителів населених пунктів з станом виплати орендної плати за земельні паї, а також, як голова бюджетної комісії розповів присутнім про надходження до бюджету громади з кожного населеного пункту. Закликав активно брати участь у здійсненні заходів з благоустрою.

Було надано слово представнику ВАТ «Уманські енергетичні мережі» щодо ситуації з перебоями в електропостачанні в селі Городецьке. Доповідач запевнив присутніх, що пошкодження виявлені та успішно усунені.

За пропозицією жителів села Городецьке було висунуто клопотання про присвоєння звання «Почесного громадянина» Курбалі Віктору Антоновичу, який довгий час займав посаду керівника сільськогосподарського господарства.

Насамкінець для підведення підсумків слово було надане старостам, котрі зупинилися на досягненнях та основних проблемах, які намагатимуться вирішити напротязі 2020 року. Так, в Городецькому заплановано: ремонт школи, ремонт кухні в дошкільному закладі, встановлення камер відеоспостереження, здійснення реконструкції пам`ятника загиблим воїнам в центральному парку.

При цьому пріоритетними напрямками села Кочубіївка є: ремонт доріг, освітлення головних вулиць населеного пункту, реконструкція Обеліску Слави. Подальша підтримка бюджетних закладів та багато іншого, адже справжня суть громади –  це піклування про всіх її жителів, незалежно від віку та території проживання.
Урочисте відкриття поліцейської станції

Вчора, 3 березня, відбулося урочисте відкриття поліцейської станції в Паланській об’єднаній територіальній громаді. Це стало можливим завдяки реалізації проєкту “Поліцейський офіцер громади”. Для її створення та відкриття долучилися керманичі громади та працівники поліції.

На дільниці працюватиме двоє офіцерів: капітан поліції Михайло Данилюк та старший лейтенант Олександр Кухарук, які свій професійний обов’язок та звання будуть нести з честю і гідністю.

Зі словами вітання до присутніх звернулися т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко та Сергій Завальний начальник відділу поліції ГУНП В Черкаській області, які розповіли про важливість такої поліцейської станції для мешканців громади, про можливість у будь-який час отримати кваліфіковану допомогу, про формування довірливих відносин між суспільством та поліцейськими.

По завершенню перерізання стрічки, професійна команда заступила на своє чергування. Присутні мали можливість поспілкуватися з офіцерами, оглянути їх умови роботи, спецтехніку та оперативну готовність реагувати на будь-які загрози.


 Громадські слухання

Громівський старостинський округ Паланської сільської ради повідомляє про початок громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації:

  «Генеральний план с. Громи Уманського району
Черкаської області»

«Генеральний план с. Громи» розроблено згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою визначення територіального розвитку на проектний період з урахуванням перспектив, обґрунтованих раціональним використанням територіальних та природних ресурсів, а також з метою оптимальної функціональної організації території населеного пункту. Основні техніко-економічні показники:

збільшення межі села на 66,5 га;

розміщення проектної садибної житлової забудови пропонується на території
близько 30 га;

середній розмір земельної ділянки 0,25 га.

Замовник проекту:   Паланська сільська рада

Розробник проекту: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кайлас Аеро», м.   Київ.

З матеріалами проекту містобудівної документації можна ознайомитися на сайті Паланської ОТГ palanskaotg.org.ua та в приміщенні Громівського старостинського округу: понеділок – п’ятниця  з 9.00 до 17.00 год.

Відповідальний: староста с. Громи Ковальчук О. В.

Пропозиції та  зауваження від фізичних та  юридичних осіб приймаються до 6 квітня 2020 року за адресою:  с. Громи, вул. Центральна, 39 (приміщення  старостинського округу)

Відповідно до ч.6, ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місце проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.


Учнів Паланської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали поліцейські громади, які провели заняття де було обговорено правила безпечної поведінки на дорозі, недопущення правопорушень у сфері громадської безпеки неповнолітніми, недопущення булінгу (цькування). Задля популяризації професії поліцейського та наочної демонстрації діяльності поліції, а також профорієнтації учнів старших класів був продемонстрований службовий автомобіль, його комплектація та засоби індивідуального захисту.


З безробітного – до успішного підприємця

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані. Виплата проводиться зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років.

Особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їхнім бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво. Центр зайнятості може залучати безробітних за їхнім бажанням до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва.

Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

З 1 лютого стартувала державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Прем’єр-Міністра України з метою спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування.

Завдання програми – посилення конкурентоспроможності українського мікро та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів. Програма передбачає фінансування на такі цілі:

– придбання нових або таких, що були у використанні основних засобів;

– модернізація наявних основних засобів;

– здійснення будівництва/реконструкції/ремонту в приміщеннях ведення основної господарської діяльності (крім офісних приміщень);

– інші аналогічні цілі за умови дотримання критеріїв участі та за відсутності прямих заборон у чинному законодавстві Україні.

У рамках програми діють три відсоткові ставки(залежно від дати заснування бізнесу та його розміру (річного обороту):

5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн. і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу діяльності;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн;

9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн.

Уся детальна інформація — на сайті Програми https://5-7-9.gov.ua, або на безкоштовній урядовій гарячій лінії 15- 45.

Крім того нагадаємо, що Законом «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати єдиного соціального внеску, а саме щомісячне відшкодування роботодавцям нарахованого та сплаченого ними єдиного внеску за працевлаштованих за направленням служби зайнятості на новостворені місця  соціально незахищених безробітних громадян та на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо послуг можна отримати в  Уманській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 3-63-11.

 Відбулася сходка в селі Родниківка

20 лютого відбулася сходка жителів села Родниківка, присвячена доєднанню до Паланської територіальної громади. На зібрання запросили представників влади від громади та міста: т.в.о. сільського голови Паланської сільської ради Ігоря Кузьменка, мера міста Умані Олександра Цебрія, голову Уманської районної ради Оксану Супрунець та голову райдержадміністрації Світлану Волошенюк.

У Будинку культури зібралося більше 405 мешканців, які вболівали за долю свого рідного села.

Вів зібрання сільський голова Руслан Яремчук, який поінформував присутніх, щодо проблем, які можуть виникнути в разі зміни курсу на Умань. Адже, згідно реформи децентралізації села, які знаходяться поблизу міст автоматично приєднають до них. Сільський голова виразив розуміння, що є певна приміська зона, яка тяжіє до міста, але також відомо, що є застереження у мешканців цих зон, які бояться і кажуть, що місто Умань проковтне, поглине або забуде їх. Керівники міста не дійдуть до проблем селян, кожної вулиці чи двору. Вони запрошують до об’єднання, але потрібно усе проаналізувати: фінансово-економічні складові, інфраструктурні показники, якість надання адміністративних та соціальних послуг в Умані та Паланській громаді. «Усе це має стати основоположним у прийнятті рішення. Дуже хотілося б, щоб ситуація щодо приєднання чи не приєднання була, в решті-решт, з’ясована», – продовжив він.

Під час зустрічі мер міста Умані Олександр Цебрій мав можливість звернутися до присутніх громадян та висловити пропозиції щодо участі села в майбутніх змінах. Його точка зору була протилежна Родниківському сільському голові. Мер наголосив, що жителі нічого не втратять, а навпаки виграють, бо якщо порівняти темпи розвитку міста (економічні, соціально-культурні) з Паланською ОТГ, то на його погляд, Умань значно виграє.

Свою стурбованість даною ситуацією висловив і Войченко Сергій Михайлович, депутат Уманської районної ради. «Вже зрозуміло, що об’єднання – неминуче. Головне щоб село нічого не втратило», – сказав депутат. Основний акцент робив на розпаюванні земель та на соціальній несправедливості.

До конструктивного діалогу закликала і Супрунець Оксана Анатоліївна, наголосивши, що варто зустрічатися з ініціативними групами керівників, щоб обговорити всі аспекти можливого об’єднання, як кажуть, від а до я.

Слово взяв очільник Паланської сільської ради Ігор Кузьменко та зауважив, що «Можливо кардинальними зовнішніми змінами ми ще не можемо похвалитись, проте ми вже впевнено крокуємо до майбутнього і будем раді бачити в своєму складі таке село, як Родниківка».

Тож, наговорившись вдосталь, висловивши свої позиції, обмінявшись думками, родниківчани підвели риску заходу голосуванням. За об’єднання з Паланською територіальною громадою проголосувало 403 мешканці, та 2-утрималися.


НАВЧАННЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ПРОЄКТНИХ ІДЕЙ

в рамках розробки Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027

З метою підвищення якості проєктних ідей, 11 лютого 2020 року представники Паланської обєднаної територіальної громади взяли участь у кущовому навчанні, яке провели директор Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало та заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Даниленко.
Під час навчання учасники ознайомились зі стратегічними пріоритетами розвитку регіону на період 2021-2027 роки, впевнились у перевагах від напрацювання проєктних ідей для реалізації стратегічних пріоритетів громади, дізнались про можливі джерела фінансування проєктів; здобули навички з розуміння проєктного підходу та проєктного менеджменту.

Шановні представники об’єднаної територіальної громади, громадських організацій, місцевих осередків об’єднань/асоціацій бізнесу, повідомляємо, що продовжується збір проєктних ідей до Плану реалізації (кінцева дата подання – 17 лютого 2020 року). Проєктні ідеї будуть спрямовані на впровадження 3-х ключових напрямів Стратегії:

 1. ЕКОНОМІКА: високотехнологічна, продуктивна, експортоорієнтована.
 2. ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.
 3. ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура. Також проєктом Стратегії передбачено впровадження 2-х напрямів смарт-спеціалізації: агропромисловий комплекс та IT-сектор.

Пропозиції та ідеї до Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 роки прохання надсилати на електрону адресу Паланської сільської ради : palanka-otg@ukr.net, з підписом «Проєктні ідеї до Стратегії».  З питань звертатись до Наталії Станіславчук за номером телефону +380984283464.


Постанова від “07” лютого 2020 року Про призначення проміжних виборів депутата Паланської сільської ради об’єднаної територіальної громади в одномандатному виборчому окрузі №2


У зв’язку з реєстрацією випадків захворювань та розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV в світі, із підйомом захворюваності на ГРВІ та грип, з метою недопущення ускладнень санепідситуації Паланська сільська рада надає пам’ятку, щодо дотримання правил особистої гігієни та уникнення ризику інфікування.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ЗАРАЖЕННЯ

 Стандартні рекомендації  Всесвітньої організації охорони здоров’я

Скорочення впливу і передача ряду захворювань полягають в дотриманні стандартних рекомендацій, в тому числі гігієна рук і дихальних шляхів, а також практика безпечного харчування:

 • Часто очищати руки, використовуючи спиртові засоби для миття рук або мило з водою;
 • При кашлі та чханні прикрити рот і ніс зігнутим ліктем або тканиною – негайно викинути тканину і вимити руки;
 • Уникайте тісного контакту з будь-ким, у кого жар і кашель; Якщо у вас підвищена температура, кашель і утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранньому етапі і поділіться попередньою історією подорожей з вашим лікарем;
 • При відвідуванні ринків в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхонь, що стикаються з тваринами;
 • Слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м’ясом, молоком або органами тваринного походження слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирими продуктами відповідно до правил безпеки харчових продуктів.

У разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:

 • уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;
 • мийте руки з милом після торкання тварин або продуктів тваринного походження;
 • уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що можливо проживають на території зооринку;
 • не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;
 • уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинах предметів магазину або зооринку;
 • уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

39 позачергова сесія

30 січня 2020 року пройшла позачергова сесія Паланської сільської ради, яку провів т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко. На сесії зареєструвалось 15 депутатів із 27, тож кворум було дотримано і засідання відбулася. На порядку денному розглянули 59 питань.

На початку роботи хвилиною мовчання вшанували пам’ять депутата, директора ТОВ «Берестівець» та Почесного громадянина Чекаленка Василя Івановича, висловивши щирі співчуття його родині.

Опісля слово надали заступнику сільського голови Анатолію Шевчуку. Він виступив з пропозицією затвердити програму «Поліцейський офіцер громади», метою якої є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та орієнтація на її потреби. Адже, це наступний крок у реформі децентралізації, який дасть змогу швидше реагувати на локальні проблеми у селах, збільшити рівень довіри до правоохоронців. Рішення ухвалили одноголосно.

Заслухавши головну спеціалістку з соціального захисту Тетяну Мазур, сесія внесла зміни до Комплексної програми «Турбота» на період 2020-2022 роки. Обранці громади прийняли рішення збільшити виплати на лікування дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Слід зауважити, що спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості таких заходів надається, лише профільним закладам охорони здоров’я, які в змозі забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

В ході роботи представники депутатської гілки влади ухвалили низку рішень, які стосувалися передачі водогонів та комунального майна в господарське віддання; надали згоду на прийняття книжкового фонду Юрківської сільської бібліотеки – філії до комунальної власності Паланської сільської ради; погодили штатний розпис КП «Благодар» на 2020 рік та внесені зміни до структури й чисельності виконавчого апарату ради; депутати схвалили проект про добровільне приєднання до громади сіл Антонівка та Посухівка.

Інші земельні питання, по яких депутати приймали відповідні рішення, стосувалися розгляду заяв громадян про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, або ж його затвердження щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, про затвердження Детального плану території ти чи інших земельних  ділянок, про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок та інші.

По завершенню т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко подякував депутатам за конструктивну та злагоджену роботу.

21 січня Паланська об’єднана територіальна громада приймала гостей з  Нью-Йорка, а саме Лорну Тихостоп, спеціалістку з міжнародних комунікацій компанії OSC та Стерлінга Райбера, дизайнера, сценариста. Мета їхнього візиту – збір інформації про досвід впровадження геоінформаційної системи управління земельними ресурсами в Паланській громаді за підтримки Проекту USAID «Агросільрозвиток» в Україні.

Гості відвідали села Паланка та Берестівець. На базі Паланської школи присутні ділились досвідом запровадження передових ГІС-технологій. Провідна спеціалістка із земельних питань Юлія Любіна, розповіла, що завдячуючи проекту стало можливим виявити земельні ділянки, які не обліковані та почати розробляти генеральний план. Адже, саме програма ArcGis забезпечує прозоре, стале та ефективне управління земельними та іншими ресурсами, що стимулює подальший розвиток громади.

Під час зустрічі за «круглим столом» заступник сільського голови Ігор Миклащук, також, висловив свій погляд щодо обліку земельних ресурсів. Він в перспективі вбачає розміщення цієї інформації у відкритому доступі. Це допоможе, у першу чергу, зацікавити інвестора, адже він просто зайде на відкритий інформаційний портал та зможе обрати вільну земельну ділянку з відповідним цільовим призначенням для розміщення свого об’єкту.

Після завершення заходу делегація відвідала мальовниче село Берестівець та оглянула об’єкти, що будувалися з ініціативи та на кошти сільгосптовариства «Берестівець».
ВІН ЛЮБИВ ЖИТТЯ, І ЖИТТЯ ЛЮБИЛО ЙОГО

19 січня 2020 року Василю Івановичу Чекаленку могло б виповнитися 58 років. Та на превеликий  жаль, він передчасно відійшов у вічність.

Василь Іванович жертовно та беззастережно присвятив усе своє свідоме життя процвітанню рідного краю. Тому звістка про смерть – людини, відомої та глибоко шанованої не лише на Черкащині, а й далеко за її межами, сколихнула громадськість та сумним відлунням розійшлась повсюди, де його знали як сільгоспвиробника, громадського діяча, вірного та надійного друга, просто прекрасну Людину.

Не стало унікальної особистості — неймовірної киплячої енергії, що всіх заряджала потребою рішучих світлих діянь!

Він любив своє мальовниче село Берестівець, свою професію хлібороба, яку обрав саме на благо односельців, любив  свою родину. Любив колег з якими багато часу проводив у щирому спілкуванні, друзів. Любов’ю і добротою завжди було немовби осяяне його обличчя.

Він любив життя, як люблять його всі, кого Бог обдарував цим умінням. Його життя – це яскравий приклад чесного служіння людям, високої відповідальності відданій справі, енергійності та наполегливості. Освідченість, компетентність, величезна працездатність були складовими його професійного успіху та авторитету.

Василь Іванович був взірцем українського патріота. За свій короткий, проте яскравий життєвий шлях було багато професійних здобутків: директор ТОВ «Берестівець», Заслужений працівник сільського господарства, депутат п’яти скликань Уманської районної ради, депутат Паланської сільської ради, Почесний громадянин Уманського району та села Берестівець.

Він був людиною, щедро обдарованою Богом могутнім талантом. Разом із своїми колегами та сподвижниками Василь Іванович 25 років тому назад успішно очолив підприємство «Берестівець». Людина слова і діла, взірець, який згуртував трудовий колектив агрофірми й досягнув високих результатів.

Надзвичайно багато справ залишив по собі талановитий керівник і в рідному селі. Впродовж останніх років село Берестівець стало візитівкою Уманського району та перлиною Черкащини. В населеному пункті створено нові робочі місця, збільшено доходи до місцевого бюджету. На сьогодні понад 150 осіб офіційно працевлаштовані  та сплачують усі види податків, а це не лише стабільне майбутнє громадян, але і країни в цілому.

За його керівництва значні кошти вкладалися в розвиток підприємства, було закуплено сучасну техніку, впроваджено ряд інноваційних технологічних рішень, створено належні умови праці та відпочинку, забезпечено гідний рівень заробітної праці односельчан, газифіковано населений пункт, прокладено водогін, забезпечено освітлення усіх вулиць. У 2013 році завершено будівництво храму святого Архистратига Михаїла. Значну увагу приділяв він і покращенню стану доріг в селі, а саме: щорічний ямковий ремонт, вулична розмітка, новозбудована вулиця Шевченка, встановлені шлагбауми. У цілому можна безкінечно говорити про досягнення, але не слід забувати, що все, що зроблено – це робилося для комфортного життя мешканців села.

Підтримку від Василя Чекаленка завжди одержувала Берестівецька загальноосвітня школа. У 1995 році за його ініціативи побудовано першу газову котельню, у приміщенні школи прокладено водогін, встановлено паркан. Заслугою Василя Івановича є, також, перекриття даху шкільної їдальні, закупівля комп’ютерної техніки, проектора, асфальтування шкільного подвір’я, прокладання тротуарної доріжки, виготовлення та встановлення турнікетів, поручнів, замінено 16 вікон, здійснено капітальний ремонт криниці, побудовано нову сучасну вбиральню. Окрім того місцеві школярі щороку отримували у день знань та до новорічних свят подарунки. Слід відзначити, що учні місцевої загальноосвітньої школи та вихованці дошкільного дитячого закладу за участь у творчих та спортивних змаганнях, завжди отримували фінансову підтримку від директора ТОВ «Берестівець». В приміщенні школи будувалася нова їдальня та кухня, і тут керівник не стояв осторонь.

За своє життя він неодноразово допомагав пайовикам у переоформленні земельних ділянок; односельцям – надавав транспорт для перевезення хворих у міста Умань, Київ, Черкаси, Одеса, Львів; підтримував також жителів і в найважчий для них час – це надання допомоги на ритуальні послуги. А з 2014 року Василь Іванович постійно допомагає волонтерським організаціям «Разом» та «До перемоги». Але одним із найважливіших напрямків була допомога Центральній районній лікарні, керівництво якої одне із перших відчуло потужне плече підтримки в особі Василя Івановича. Це і ремонт в палатах пологового, терапевтичного та хірургічного відділень, а також надання допомоги продуктами харчування і виділення коштів на придбання хлібобулочних виробів.

Прогресивно мислив Василь Іванович, і про розвиток туризму на селі. Найзаповітнішою мрією, яка здійснилася вважав парк «Вікторія» та острів «Кохання». Ще будучи зовсім молодим, надихнувшись красою мальовничих краєвидів, в  голові саме цього чоловіка народився задум створення парку, яким сьогодні милується вся Черкащина. Це улюблене місце сімейного відпочинку та зустрічі закоханих. Василь Іванович і сам полюбляв вставати вдосвіта та іти до свого омріяного парку, коли ще темно, а потім до щоденної праці. Повертався додому, подекуди вечірні сутінки вже вкривали землю. Рідні давно змирилися з цим – така вже в нього робота…

Пишався Василь Іванович і тим, що його гарне і доглянуте село, здобуло статус найкращого за благоустроєм села Черкащини. Зелені, чепурні, газифіковані, заасфальтовані вулиці, торговельно-розважальний  комплекс «Вікторія», спортзал із тренажерами, фізкабінет з тридцятьма видами масажу, секція з боксу, жіноча футбольна команда – все тепер як у місті, і все до послуг земляків. Він прагнув, щоб його односельці жили, як у Європі, і відчували себе щасливими на рідній  землі.

Не буде перебільшенням сказати, що сучасний стадіон, який збудований ним не поступається жодному професійному футбольному полю.

Значну увагу приділяв розвитку транспортного сполучення Берестівець – Умань. Всі шляхи під’їзду з міста практично в ідеальному стані. Одним словом любив усім серцем своє рідне село, із задоволенням господарював на землі прадідів. Тому, коли держава взяла курс на децентралізацію, він один з перших стояв у витоках створення Паланської громади, взявши відповідальність за цю важливу місію і з гідністю передав її у руки наступникам.

Не можна перелічити всіх добрих справ, які зробив Василь Іванович. Але те, що у нього було золоте серце – не заперечний факт. Він завжди керувався девізом, що «особисте життя закінчується там, де розпочинаються проблеми у людей».

Його очі блищали теплим сонячним промінчиком, з його обличчя рідко зникала посмішка, його мова, навіть коли він говорив про суто професійні справи, вирізнялась приємною колоритністю. Це була дуже світла, щира, добра людина, небайдужа до чужого горя, яка у турботах про інших забувала про власне здоров’я. Він завжди і у всьому вмів твердо та переконливо стати на захист правди, вперто боровся з несправедливістю та нечесністю, був правдолюбцем.

Вклад відданого сина української землі, у становлення та розвиток Черкаського краю є справді неоціненним. Берестівецька земля осиротіла…

Був… Неможливо говорити про нього у минулому часі. Неможливо повірити в реальність того, що сталося. Всі слова, що спадають на думку, видаються банальними, голосними та  непотрібними. Чорна звістка обпекла серця усіх, хто з ним працював, спілкувався і поважав, хто йшов поруч з ним по життю. Та Василь Іванович зоставив після себе вічну пам’ять у серці кожного, з ким звела його доля на життєвих дорогах.

Дякуємо за все Василю Івановичу.СТАРТУВАВ ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ДО ПЛАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2021-2023 РОКИ

В рамках розробки Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки робочою групою напрацьовано стратегічні, операційні цілі та завдання Стратегії, а також 2 напрямки смарт-спеціалізації регіону.

Розпочато наступний етап – розробка Плану реалізації Стратегії на 2021-2023 роки, основною частиною якого стане каталог проектних ідей.

Запрошуємо всіх зацікавлених у розвитку області долучитися до формування Плану реалізації та подати проектні ідеї, які будуть спрямовані на впровадження ключових напрямів реалізації Стратегії:

 • ЕКОНОМІКА: високотехнологічна, продуктивна, експортоорієнтована.
 • ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.
 • ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура.

Напрями смарт-спеціалізації регіону:

 • Інноваційні агротехнології, глибока переробка сільськогосподарської продукції, висока якість продуктів харчування;
 • Розвиток ІТ-галузі та інформаційно-комунікаційних технологій.

ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ТРИВАТИМЕ ДО 10.02.2020.

Після цього відбір ідей, які увійдуть до Плану реалізації, здійснюватиме робоча група.

ЗВЕРТАЄМО ОСОБЛИВУ УВАГУ НА НАСТУПНІ МОМЕНТИ:

 • проектні ідеї мають бути подані в рамках стратегічних, операційних цілей та завдань, визначених Стратегією;
 • проектні ідеї повинні бути оформлені за встановленою формою та відповідати методичним рекомендаціям щодо подачі проектних ідей до Плану реалізації.

Технічні умови:

Щоб ознайомитися зі стратегічним баченням розвитку регіону та переліком стратегічних, операційних цілей та завдань Стратегії, а також 2 напрямками смарт-спеціалізації регіону ? http://bit.do/strategichni-cili-zavdannya

Щоб завантажити форму для заповнення ? http://bit.do/forma-proektnoyi-idei

Щоб ознайомитись з роз’ясненнями до заповнення ? http://bit.do/rozyasnennya

?Оформлені за встановленою формою проектні ідеї просимо надсилати на електронну адресу strategy.ck2027@gmail.com

Контактні особи Департаменту регіонального розвитку ОДА:

☎️Сергій Даниленко – заступник директора (тел. 37-35-31, 063-995-74-34);

☎️Маргарита Гуськова – начальник відділу (тел. 37-74-01, 063-537-83-73);

☎️Антон Кучевський – головний спеціаліст (тел. 37-74-01, 067-261-41-77, 063-562-58-98).

Контактна особа Черкаської агенції регіонального розвитку:

☎️Любов Ропало – директорка (тел. 063-268-92-81).

#Черкащина_2027 #cherkasy_region_2027 #develope_Cherkasy_region #smart #strategy


Дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала»

Щороку на зимові свята господарі чекають на прихід колядників та щедрівників, готуючи солодощі, калачі, подарунки. А відвідувачі, у свою чергу, готують колядки, щедрівки, привітання зі святами. Господарі, звісно, і самі знають колядки, щедрівки і віншування, але із задоволення слухають їх знову. Тому, 11 січня за ініціативи відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради на базі Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала», який дав змогу усім присутнім побачити красу українських святкових традицій.

Близько 60 учасників представили колективи села Паланки, Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Юрківського НВК, Городецького ДНЗ, Кочержинського НВК, Кочубіївської ЗОШ, Християнської  церкви міста Умані. Із вітальним словом звернулась до учасників та гостей начальник відділу Наталія Михайлівна Сарніцька й побажала всім тепла, родинного затишку, здоровꞌя та мирної днини. Юні артисти демонстрували виконання старовинних різдвяних творів, сучасних колядок, щедрівок, віншувань. Діти вразили не тільки майстерним виконанням, а і різдвяними костюмами та традиційною атрибутикою зимового святкування. Понад годину глядачі насолоджувалися мелодійним звучанням українських колядок та щедрівок.

На завершення фестивалю кожен учасник отримав солодкий подарунок, а колективам було вручено грамоти за збереження і примноження народних традицій, творчу активність, зразкову виконавську майстерність та участь у дитячому фольклорному фестивалі «Щедрівочка-щедрувала».

Працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради безмежно вдячні за спонсорську допомогу депутату Паланської сільської ради, директору фабрики «Світ меблів» Сігову Олександру Анатолійовичу.