Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Ой на Івана, ой на Купала..

Ой на Івана, ой на Купала..

Ім’я святу Івана Купала дав бог земних плодів. Колись йому приносили в жертву хліб – головний дар української землі. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, а самого перетворили на опудало. Головні атрибути свята – це Купало й Марена. А якими ці традиції дожили до наших часів продемонстрували жителі Паланської територіальної громади.

З особливим розмахом свято відбулося в селі Кочубіївка. Тут святкування Івана Купала відзначили разом із Днем села. На гостини – з’їхалися звідусіль. Площа перед будинком культури була заповнена людьми, які насолоджувалися святковою програмою за участі народного ансамблю української пісні «Горицвіт» РЦКіД та вокального ансамблю Кочубіївського  будинку культури. З нагоди гуляння на адресу кожного жителя села лунало чимало привітань. «Щаслива розділити разом з вами радість свята, бо знаю, що такі теплі зустрічі дарують силу та наснагу працювати і жити», – зазначила у вітальному слові староста села Кочубіївка Галина Долгова.

Під час свята жителів Кочубіївки було нагороджено цінними подарунками в різних номінаціях: “Найстарший житель”, “Наймолодший житель”, “Подружні пари, які прожили в мирі, любові та злагоді 25, 30, 35, 45, 50 і більше років” тощо. Вручили подарунок також наймолодшій прабабусі.

Після святкового концерту усіх бажаючих було запрошено на частування, організоване за сприяння керівника ФГ «Агрофірма «Базис» Володимира Осадчого.

Незабутнє дійство відбулося і в селі Паланка. Концертна програма за участі аматорських колективів Паланського будинку культури «Солодка ягідка» та «Золоті нотки» дарували радісні, позитивні емоції жителям і гостям. Особливого шарму святу додав виступ народних артистів України, братів Яремчуків. Таку зустріч жителів села та зірок естради люб’язно організував народний депутат Антон Яценко. Спонсорську допомогу у проведенні заходу надали Кисіль Анатолій Іванович та Гордій Микола Васильович.

Цього ж дня розваги для себе знайшли дорослі і малі жителі інших сіл громади: в Берестівці, Томашівці, Кочержинцях та Громах плели віночки, прикрашали Марену, водили хороводи та співали купальських пісень.

Гучно та весело забавлялися мешканці та гості!

А завершилися святкові дійства танцями просто неба…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *