Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Ой на Купала, на Йвана!

Ой на Купала, на Йвана! 

Ой там дівчина квіти збирала. 

Квіточки збирала, віночок сплітала,

Та й на синю хвилю, на Дунай пускала.

                                                                                      

Одним із яскравих заходів в таборі «Лідер» стало свято  Івана Купала. Цей день так і назвали «Купальський день». Із самого ранку вихованці табору готувалися до вечірніх заходів, приурочених цьому святу, яке оповите таємничістю та чарівництвом.  

Саме святкування розпочалося в другій половині дня на березі сільського ставу. Лунали пісні, дівчата водили хороводи, а розважальна програма, різні ігри, конкурси та забави створили неповторну атмосферу. Потім кожна дівчина пускала свій вінок у воду. Вважалося: якщо вінок поплив далеко, дівчина зустріне свого судженого, з яким проживе щасливе, довге життя. За задумом, кожен вінок повинен був бути унікальним, щоб юнак міг впізнати за ним уподобану дівчину. Потім віночки спустили на воду, і хлопці їх ловили. 

Також в дусі народних традицій, не обійшлося і без Купальського вогнища, через яке, під бурхливі вигуки, діти  перестрибували. Вже й багаття згасло, а дитячі голоси ніяк не вгамовувалися.

Захопленню не було меж! Ця купальська ніч надовго залишиться в пам’яті молоді, більшість з якої вперше долучились до такого гуляння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *