Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Архів


Вибори 2020
ВІН ЛЮБИВ ЖИТТЯ, І ЖИТТЯ ЛЮБИЛО ЙОГО

19 січня 2020 року Василю Івановичу Чекаленку могло б виповнитися 58 років. Та на превеликий  жаль, він передчасно відійшов у вічність.

Василь Іванович жертовно та беззастережно присвятив усе своє свідоме життя процвітанню рідного краю. Тому звістка про смерть – людини, відомої та глибоко шанованої не лише на Черкащині, а й далеко за її межами, сколихнула громадськість та сумним відлунням розійшлась повсюди, де його знали як сільгоспвиробника, громадського діяча, вірного та надійного друга, просто прекрасну Людину.

Не стало унікальної особистості — неймовірної киплячої енергії, що всіх заряджала потребою рішучих світлих діянь!

Він любив своє мальовниче село Берестівець, свою професію хлібороба, яку обрав саме на благо односельців, любив  свою родину. Любив колег з якими багато часу проводив у щирому спілкуванні, друзів. Любов’ю і добротою завжди було немовби осяяне його обличчя.

Він любив життя, як люблять його всі, кого Бог обдарував цим умінням. Його життя – це яскравий приклад чесного служіння людям, високої відповідальності відданій справі, енергійності та наполегливості. Освідченість, компетентність, величезна працездатність були складовими його професійного успіху та авторитету.

Василь Іванович був взірцем українського патріота. За свій короткий, проте яскравий життєвий шлях було багато професійних здобутків: директор ТОВ «Берестівець», Заслужений працівник сільського господарства, депутат п’яти скликань Уманської районної ради, депутат Паланської сільської ради, Почесний громадянин Уманського району та села Берестівець.

Він був людиною, щедро обдарованою Богом могутнім талантом. Разом із своїми колегами та сподвижниками Василь Іванович 25 років тому назад успішно очолив підприємство «Берестівець». Людина слова і діла, взірець, який згуртував трудовий колектив агрофірми й досягнув високих результатів.

Надзвичайно багато справ залишив по собі талановитий керівник і в рідному селі. Впродовж останніх років село Берестівець стало візитівкою Уманського району та перлиною Черкащини. В населеному пункті створено нові робочі місця, збільшено доходи до місцевого бюджету. На сьогодні понад 150 осіб офіційно працевлаштовані  та сплачують усі види податків, а це не лише стабільне майбутнє громадян, але і країни в цілому.

За його керівництва значні кошти вкладалися в розвиток підприємства, було закуплено сучасну техніку, впроваджено ряд інноваційних технологічних рішень, створено належні умови праці та відпочинку, забезпечено гідний рівень заробітної праці односельчан, газифіковано населений пункт, прокладено водогін, забезпечено освітлення усіх вулиць. У 2013 році завершено будівництво храму святого Архистратига Михаїла. Значну увагу приділяв він і покращенню стану доріг в селі, а саме: щорічний ямковий ремонт, вулична розмітка, новозбудована вулиця Шевченка, встановлені шлагбауми. У цілому можна безкінечно говорити про досягнення, але не слід забувати, що все, що зроблено – це робилося для комфортного життя мешканців села.

Підтримку від Василя Чекаленка завжди одержувала Берестівецька загальноосвітня школа. У 1995 році за його ініціативи побудовано першу газову котельню, у приміщенні школи прокладено водогін, встановлено паркан. Заслугою Василя Івановича є, також, перекриття даху шкільної їдальні, закупівля комп’ютерної техніки, проектора, асфальтування шкільного подвір’я, прокладання тротуарної доріжки, виготовлення та встановлення турнікетів, поручнів, замінено 16 вікон, здійснено капітальний ремонт криниці, побудовано нову сучасну вбиральню. Окрім того місцеві школярі щороку отримували у день знань та до новорічних свят подарунки. Слід відзначити, що учні місцевої загальноосвітньої школи та вихованці дошкільного дитячого закладу за участь у творчих та спортивних змаганнях, завжди отримували фінансову підтримку від директора ТОВ «Берестівець». В приміщенні школи будувалася нова їдальня та кухня, і тут керівник не стояв осторонь.

За своє життя він неодноразово допомагав пайовикам у переоформленні земельних ділянок; односельцям – надавав транспорт для перевезення хворих у міста Умань, Київ, Черкаси, Одеса, Львів; підтримував також жителів і в найважчий для них час – це надання допомоги на ритуальні послуги. А з 2014 року Василь Іванович постійно допомагає волонтерським організаціям «Разом» та «До перемоги». Але одним із найважливіших напрямків була допомога Центральній районній лікарні, керівництво якої одне із перших відчуло потужне плече підтримки в особі Василя Івановича. Це і ремонт в палатах пологового, терапевтичного та хірургічного відділень, а також надання допомоги продуктами харчування і виділення коштів на придбання хлібобулочних виробів.

Прогресивно мислив Василь Іванович, і про розвиток туризму на селі. Найзаповітнішою мрією, яка здійснилася вважав парк «Вікторія» та острів «Кохання». Ще будучи зовсім молодим, надихнувшись красою мальовничих краєвидів, в  голові саме цього чоловіка народився задум створення парку, яким сьогодні милується вся Черкащина. Це улюблене місце сімейного відпочинку та зустрічі закоханих. Василь Іванович і сам полюбляв вставати вдосвіта та іти до свого омріяного парку, коли ще темно, а потім до щоденної праці. Повертався додому, подекуди вечірні сутінки вже вкривали землю. Рідні давно змирилися з цим – така вже в нього робота…

Пишався Василь Іванович і тим, що його гарне і доглянуте село, здобуло статус найкращого за благоустроєм села Черкащини. Зелені, чепурні, газифіковані, заасфальтовані вулиці, торговельно-розважальний  комплекс «Вікторія», спортзал із тренажерами, фізкабінет з тридцятьма видами масажу, секція з боксу, жіноча футбольна команда – все тепер як у місті, і все до послуг земляків. Він прагнув, щоб його односельці жили, як у Європі, і відчували себе щасливими на рідній  землі.

Не буде перебільшенням сказати, що сучасний стадіон, який збудований ним не поступається жодному професійному футбольному полю.

Значну увагу приділяв розвитку транспортного сполучення Берестівець – Умань. Всі шляхи під’їзду з міста практично в ідеальному стані. Одним словом любив усім серцем своє рідне село, із задоволенням господарював на землі прадідів. Тому, коли держава взяла курс на децентралізацію, він один з перших стояв у витоках створення Паланської громади, взявши відповідальність за цю важливу місію і з гідністю передав її у руки наступникам.

Не можна перелічити всіх добрих справ, які зробив Василь Іванович. Але те, що у нього було золоте серце – не заперечний факт. Він завжди керувався девізом, що «особисте життя закінчується там, де розпочинаються проблеми у людей».

Його очі блищали теплим сонячним промінчиком, з його обличчя рідко зникала посмішка, його мова, навіть коли він говорив про суто професійні справи, вирізнялась приємною колоритністю. Це була дуже світла, щира, добра людина, небайдужа до чужого горя, яка у турботах про інших забувала про власне здоров’я. Він завжди і у всьому вмів твердо та переконливо стати на захист правди, вперто боровся з несправедливістю та нечесністю, був правдолюбцем.

Вклад відданого сина української землі, у становлення та розвиток Черкаського краю є справді неоціненним. Берестівецька земля осиротіла…

Був… Неможливо говорити про нього у минулому часі. Неможливо повірити в реальність того, що сталося. Всі слова, що спадають на думку, видаються банальними, голосними та  непотрібними. Чорна звістка обпекла серця усіх, хто з ним працював, спілкувався і поважав, хто йшов поруч з ним по життю. Та Василь Іванович зоставив після себе вічну пам’ять у серці кожного, з ким звела його доля на життєвих дорогах.

Дякуємо за все Василю Івановичу.СТАРТУВАВ ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ДО ПЛАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2021-2023 РОКИ

В рамках розробки Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки робочою групою напрацьовано стратегічні, операційні цілі та завдання Стратегії, а також 2 напрямки смарт-спеціалізації регіону.

Розпочато наступний етап – розробка Плану реалізації Стратегії на 2021-2023 роки, основною частиною якого стане каталог проектних ідей.

Запрошуємо всіх зацікавлених у розвитку області долучитися до формування Плану реалізації та подати проектні ідеї, які будуть спрямовані на впровадження ключових напрямів реалізації Стратегії:

  • ЕКОНОМІКА: високотехнологічна, продуктивна, експортоорієнтована.
  • ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.
  • ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура.

Напрями смарт-спеціалізації регіону:

  • Інноваційні агротехнології, глибока переробка сільськогосподарської продукції, висока якість продуктів харчування;
  • Розвиток ІТ-галузі та інформаційно-комунікаційних технологій.

ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ТРИВАТИМЕ ДО 10.02.2020.

Після цього відбір ідей, які увійдуть до Плану реалізації, здійснюватиме робоча група.

ЗВЕРТАЄМО ОСОБЛИВУ УВАГУ НА НАСТУПНІ МОМЕНТИ:

  • проектні ідеї мають бути подані в рамках стратегічних, операційних цілей та завдань, визначених Стратегією;
  • проектні ідеї повинні бути оформлені за встановленою формою та відповідати методичним рекомендаціям щодо подачі проектних ідей до Плану реалізації.

Технічні умови:

Щоб ознайомитися зі стратегічним баченням розвитку регіону та переліком стратегічних, операційних цілей та завдань Стратегії, а також 2 напрямками смарт-спеціалізації регіону ? http://bit.do/strategichni-cili-zavdannya

Щоб завантажити форму для заповнення ? http://bit.do/forma-proektnoyi-idei

Щоб ознайомитись з роз’ясненнями до заповнення ? http://bit.do/rozyasnennya

?Оформлені за встановленою формою проектні ідеї просимо надсилати на електронну адресу strategy.ck2027@gmail.com

Контактні особи Департаменту регіонального розвитку ОДА:

☎️Сергій Даниленко – заступник директора (тел. 37-35-31, 063-995-74-34);

☎️Маргарита Гуськова – начальник відділу (тел. 37-74-01, 063-537-83-73);

☎️Антон Кучевський – головний спеціаліст (тел. 37-74-01, 067-261-41-77, 063-562-58-98).

Контактна особа Черкаської агенції регіонального розвитку:

☎️Любов Ропало – директорка (тел. 063-268-92-81).

#Черкащина_2027 #cherkasy_region_2027 #develope_Cherkasy_region #smart #strategy


Дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала»

Щороку на зимові свята господарі чекають на прихід колядників та щедрівників, готуючи солодощі, калачі, подарунки. А відвідувачі, у свою чергу, готують колядки, щедрівки, привітання зі святами. Господарі, звісно, і самі знають колядки, щедрівки і віншування, але із задоволення слухають їх знову. Тому, 11 січня за ініціативи відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради на базі Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала», який дав змогу усім присутнім побачити красу українських святкових традицій.

Близько 60 учасників представили колективи села Паланки, Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Юрківського НВК, Городецького ДНЗ, Кочержинського НВК, Кочубіївської ЗОШ, Християнської  церкви міста Умані. Із вітальним словом звернулась до учасників та гостей начальник відділу Наталія Михайлівна Сарніцька й побажала всім тепла, родинного затишку, здоровꞌя та мирної днини. Юні артисти демонстрували виконання старовинних різдвяних творів, сучасних колядок, щедрівок, віншувань. Діти вразили не тільки майстерним виконанням, а і різдвяними костюмами та традиційною атрибутикою зимового святкування. Понад годину глядачі насолоджувалися мелодійним звучанням українських колядок та щедрівок.

На завершення фестивалю кожен учасник отримав солодкий подарунок, а колективам було вручено грамоти за збереження і примноження народних традицій, творчу активність, зразкову виконавську майстерність та участь у дитячому фольклорному фестивалі «Щедрівочка-щедрувала».

Працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради безмежно вдячні за спонсорську допомогу депутату Паланської сільської ради, директору фабрики «Світ меблів» Сігову Олександру Анатолійовичу.
Відбулася 38 чергова сесія Паланської сільської ради

Більше вісімдесяти п’яти питань розглянули обранці Паланської громади на останній у цьому році сесії, яка відбулася 24 грудня. До цього проекти рішень детально вивчали на постійних депутатських комісіях.

На початку сесійного засідання т. в. о сільського голови Ігор Кузьменко привітав  з днем народження депутатів Володимира Осадчого та Олександра Пастушенка, адресувавши їм щирі слова привітань, а також вручив грамоту Черкаської обласної ради депутату Олександру Сігову за вагомий внесок у розвиток територіальної громади, сумлінну працю, активну громадську діяльність.

В ході роботи сесії народні обранці внесли зміни до сільського бюджету на поточний рік, враховуючи субвенційні кошти, які спрямовано відповідно до їх цільового призначення.

Серед важливих питань і Програма соціально-економічного розвитку на 2020-2022 роки, основні завдання якої реалізація масштабних проектів у кожному населеному пункті територіальної громади.

З метою  підвищення соціальних стандартів, поліпшення умов життєдіяльності в селах громади у бюджеті знову передбачені кошти на виплати соціальних допомог відповідно до Програми «Турбота».

Прийняла ухвалу про затвердження Програми поховання на 2020-2022 роки, де йдеться про відшкодування витрат на поховання померлих самотніх громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів.

Під  час сесії депутати громади розглядали та вирішували ряд  земельних питання,  кожен з них мав можливість висловити власну думку, ставити запитання, яких було чимало, вносити конструктивні пропозиції.Громада придбала новенький сміттєвоз.

Для потреб Паланської ОТГ придбали новий сміттєвоз “ВЛІВ” із заднім ручним та механізованим завантаженням, відвалом для прибирання снігу. Його вдалося купити за рахунок співфінансування коштів з державного та місцевого бюджетів.

Комунальна техніка – задоволення не з дешевих. Більше 1,6 млн. грн. витратили на сміттєвоз, – зазначає т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко, проте депутатський корпус сільської ради ініціює й підтримує такі необхідні для громади придбання. Всі ми розуміємо, що без цього неможливо забезпечити належний рівень послуг для людей, стан благоустрою наших населених пунктів.

Придбання вантажного автомобіля сприятиме розвитку та можливості надавати жителям громади якісні комунальні послуги як з вивезення сміття, так і розчистки снігу тощо. Звичайно, не все ще робиться так швидко, як хотілося б мешканцям сіл. Але крок за кроком громада поліпшує своє життя, вирішує проблеми, які накопичувалися роками.
У грудні, що не день, то свято!

З першого дня грудня розпочинається цикл зимових свят. Грудень – місяць, у якому їх найбільше. “Від Романа до Йордана” – є така гарна приказка про празникування, які супроводжуватимуть нас майже пів зими. 

У Паланській громаді, за останні два роки, вже стало доброю традицією зустрічати найбільші церковні свята, які розкривають веселу вдачу, щедру і щиру душу її жителів. Проведення таких заходів є необхідною умовою задля повернення сучасних українців до духовних джерел, збереження самобутності, неповторності національних традицій для нащадків.

День Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Напередодні цієї дати в школах, будинках культури, бібліотеках громади збиралися на Андріївські вечорниці-пригадували давні народні пісні, обряди ворожіння, смакували калитою. Глядачі у залі долучалися до народних танців, куштували традиційні для Андріївських вечорниць вареники, млинці, пироги.

19 грудня в Україні шанують Миколая Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей. Він дарує віру у здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у дитячі душі світлі почуття. День Святого Миколая в громаді розпочався під яскравим і добрим знаком уваги до дитини. За народними повір’ями саме в цей день святий спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

Саме з цієї нагоди відбулися святкові дійства у всіх закладах освіти з усіма необхідними атрибутами: ялинкою, хороводами, піснями, танцями і, звичайно ж, подарунками. Приємно зазначити, що вже традиційно до Дня Святого Миколая та новорічних свят керівники підприємств та депутати підготували солодкі даруночки.

Вихідними днями спортивна зала Городецької ЗОШ приймала змагання з армреслінгу, присвячені Дню Збройних сил України.

Заходи були організовані відділом освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради спільно з ГО «Уманська міськрайонна спілка учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю».

Перед початком відбулося шикування та зважування спортсменів. Після урочистого звучання Державного Гімну України до присутніх звернувся в.о. сільського голови Паланської сільської ради Ігор Кузьменко: «Ми віддаємо шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо – жовтий прапор свободи в нашій державі. Дякуємо за патріотизм, хоробрість, за наші мирні міста та села. Змагання з армспорту в громаді проводяться вже вдруге з метою популяризації здорового способу життя, подальшого розвитку армспорту, формування почуття єдності та патріотизму серед молоді».

В.о. голови ГО «Уманська міськрайонна спілка учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю» Євгеній Буянов побажав усім учасникам успіху та завзяття, сили і незламної віри у перемогу.

Змагання проходили на ліву та праву руки за звичною формулою – до двох поразок. Спортсмени змагались у 3-х вагових категоріях. Варто підкреслити високий професіоналізм і хорошу технічну підготовку учасників.

За підсумками змагань переможці були нагороджені медалями, кубками та грамотами відділу освіти, культури, молоді та спорту. Кращі армрестлери отримали призи від ГО «Уманська міськрайонна спілка учасників АТО/ООС».

Отже, переможцями в змаганнях на праву руку стали:

Вагова категорія до 78 кг:
1 місце – Пею Богдан
2 місце – Литвиненко Роман
3 місце – Юрченко Назар

Вагова категорія до 86 кг:
1 місце – Пею Богдан
2 місце – Галка Юрій
3 місце – Гончар Андрій

Абсолютна вагова категорія:
1 місце – Петришин Сергій
2 місце – Ябчик Валентин
3 місце – Гончар Андрій
У змаганнях на ліву руку призові місця розподілились наступним чином:

Вагова категорія до 78 кг:
1 місце – Юрченко Назар
2 місце – Пею Богдан
3 місце – Литвиненко Роман

Вагова категорія до 86 кг:
1 місце – Галка Юрій
2 місце – Юрченко Назар
3 місце – Гончар Андрій

Абсолютна вагова категорія:
1 місце Петришин Сергій
2 місце Ябчик Валентин
3 місце Гончар Андрій

«Підготовка до стартів — тривалий і комплексний процес, – розповідає один з організаторів турніру, вчитель фізичної культури Городецької ЗОШ Пею Богдан. – Спершу рукоборець «втягується» у ритм тренувань. Потім виходить на пік своїх можливостей. А на третьому етапі відточує витривалість, швидкість та реакцію». Богдан зазначає: «Армреслінг дуже пов’язаний з психологією. Тому, що боротьба іноді триває одну секунду. Ти можеш тренуватися три місяці і за три секунди програти. Потрібно постійно налаштовувати себе, щоб не перегоріти, щоб «не проспати команду «старт»».

Вітаємо спортсменів з успішним виступом на змаганнях.
Бажаємо ще безліч щасливих переможних хвилин!


Новий шкільний автобус для Паланської ОТГ

З радістю ділимось гарною новиною, яка днями сталась в нашій громаді. Паланська сільська рада придбала новий шкільний автобус вартістю 1 млн. 845 тис. гривень на умовах співфінансування – 50 % субвенції з обласного бюджету та 50 % – власних коштів громади.

Цей  шкільний автобус здійснюватиме підвіз учнів сіл  громади до  Паланської школи. Новий автобус має 31 посадкове місце. Він оснащений усім необхідним задля комфортного й безпечного транспортування школярів, в тому числі й вогнегасниками, аптечкою та пасками безпеки.

По прибуттю автобуса керівництво та представники апарату сільської ради мали можливість першими оцінити комфортні умови придбаного транспорту. Як зазначив в.о. сільського  голови Ігор Кузьменко для нас важлива кожна дитина.  Шкільний автобус – це перш за все безпека дітей у дорозі до школи, спокій батьків, і звичайно, забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного школяра, який проживає у селі. Наші учні та батьки довго чекали цього автобуса і тепер можуть бути впевнені у безпеці своїх дітей.


Добігає свого завершення насичений спортивними подіями 2019 рік

З 6 по 8 грудня у м. Берегове Закарпатської області за ініціативи ГО ВФСТ «КОЛОС» пройшли перші Європейські сільські  ігри серед команд ОТГ. Забігаючи наперед  хочеться сказати, що збірна команда Паланської громади, увійшла в історію ставши першим власником Кубку чемпіонів.

Протягом року команда брала активну участь в обласних змаганнях «Найспортивніша громада Черкащини» (с. Руська Поляна) де посіла 1 загальнокомандне місце, у Всеукраїнських змаганнях серед сільських ОТГ (м. Ворохта) зайняла 5 загальнокомандне місце, тому закономірним було те, що увійшовши  в 6-ку найсильніших команд України  вона здобула право брати участь в іграх.

Спортивні поєдинки відбулися у таких видах спорту: волейбол, настільний теніс, шашки, шахи та гирьовий спорт. Отже, маємо такі результати:

гирьовий спорт -1 місце Марчак Вадим;

волейбол – 2 місце у складі команди: Таранов Ігор, Діхтяренко Ігор, Коряк Сергій, Ткач Олег, Сиволдаєв Віталій, Гережа Іван, Степовик Назарій, Вивальнюк Сергій;

настільний теніс -2 місце  Омельчук Іван (серед чоловіків), 5 місце Полярушенко Ліля;

шашки – 3 місце Шмалій Світлана;

шахи – 5 місце Жук Ігор.

Урочистим і хвилюючим акордом стало нагородження команд-призерів та команди-переможниці. На радість усім вболівальникам нашого краю, у запеклій боротьбі серед 8 команд учасників, Паланська ОТГ виборола 1 загальнокомандне місце, Щербанівська ОТГ(Полтавська обл.) 2 місце та 3 місце здобула Куяльницька ОТГ(Одеська обл.). Усі спортсмени отримали сувеніри від організаторів, а переможці були нагороджені грамотами та кубками.

Отож, вітаємо команду з перемогою у змаганнях і бажаємо надалі бути лідерами! Хай будуть побиті старі рекорди і поставлені нові. Ви, як ніхто інший, знаєте, що шлях до медалей і кубків лежить через перешкоди. Нехай на вашому життєвому шляху цих перешкод буде якомога менше!

В.о. сільського голови Ігор Кузьменко та апарат  Паланської сільської ради, висловлюють найтепліші слова подяки нашим незмінним меценатам за матеріальну допомогу, виділену на поїздку. Щиро дякуємо Гордію М.В. ПОСП «Уманський тепличний комбінат», Осадчому В.О ФГ «Агрофірма «Базис»,  Чекаленку В.І.  ТОВ «Берестівець», Кулікову В.В. ДП «Умань –Агро», Мордачу О.А. ТОВ «Агроплант»,  Болюку В.С. ТОВ «СЕРВІСАГРО-УМАНЬ», Пастушенку М.В.  ФГ «Грейс-Умань», Пастушенку О.В. ФГ «Імпульс», Шаповалу П.В. ФГ «Троянда Громів», Гриню Ю.І. ДП « АГРОЗАПЧАСТИНА» ТОВ «АГРОРЕМОНТ», Ковалю О.І. ТОВ «Уманьхімагро», Панченку С. ФГ «Панченкове».

Дуже приємно, що в наш нелегкий час, існують такі люди, які завжди готові прийти на допомогу іншим. Роблять це безкорисливо, доброзичливо та від щирого серця. В народі говорять, що добра людина – це щаслива людина, і доброта обов`язково повертається до того, хто її віддає. Дякуємо вам, що ви знаходите можливість  фінансово підтримати наших спортсменів.


Урочисто відзначили День місцевого самоврядування

Уже стало доброю традицією в грудні, коли добігають кінця справи намічені на рік, відзначати професійне свято – День місцевого самоврядування.

За календарем офіційних дат це свято запроваджене в Україні з двохтисячного року і пов’язане із здобуттям Україною незалежності та розбудовою власної державності. Воно об’єднало людей активної життєвої позиції та лідерів українських громад.

З нагоди урочистостей, які відбулися в Берестівецькому будинку культури, зібралися всі, хто причетний до цього святкового дійства: депутати сільської ради, керівники підприємств, старости, діловоди, працівники виконавчого апарату та представники громадськості.

Усіх присутніх з професійним святом привітали т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко, заступники Ігор Миклащук та Анатолій Шевчук, які у своїх виступах наголосили на надзвичайно важливій ролі громади у системі державного управління, висловили подяку за роботу всім причетним до цього святкового дійства, побажавши плідної праці на благо громади, благополуччя та успіхів.

Вже традиційно в цей день почесними грамотами та подарунками відзначили кращих представників місцевого самоврядування. Зокрема, за вагомий особистий внесок у розвиток громади, активну громадянську позицію та з нагоди Дня місцевого самоврядування привітали депутатів Паланської сільської ради: Сігова Олександра Анатолійовича, Осадченка Володимира Івановича, Школьного Дмитра Олексійовича, Реньгач Наталію Петрівну, Дунай Інну Миколаївну; старостів Вишнівську Валентину Василівну с. Городецьке, Завєруху Олександра Миколайовича с. Кочержинці, Риженко Галину Володимирівну діловода с. Максимівка.

Особливими словами вдячності було згадано ветеранів місцевого самоврядування. За їхніми плечами трудове життя з великими справами та безцінним досвідом. Нажаль вже немає поряд з нами керівників, які очолювали сільські ради та пам’ять про них завжди житиме в наших серцях : Яременка Сергія Васильовича с. Берестівець, Молоченка Володимира Сергійовича с. Громи, Лавренюка Андрія Петровича с. Максимівка, Яцюка Леоніда Григоровича с. Максимівка, Жупаника Миколи Мифодійовича с. Городецьке.

Низький уклін та щирі вітання за багаторічну плідну працю отримали всі ветерани, які працювали в органах місцевого самоврядування: Байда Ганна Амосівна, секретар (понад 8 р.), Смолявський Іван Павлович, сільський голова с. Берестівець; Білецька Надія Павлівна, секретар (20 років), Оберемок Галина Арсентіївна, бухгалтер (20 років),Ковальчук Надія Тодосіївна, секретар (більше 10 р.) с. Громи; Горбань Андрій Феоктистович, сільський голова, Кучай Катерина Михайлів, спеціаліст сільської ради с. Кочержинці; Осадча Лілія Олексіївна, секретар (понад 20 р.) с. Кочубіївка; Кучеренко Петро Федорович, сільський голова с. Паланка; Мельник Валерій Васильович, сільський голова (понад 20 років), Корінна Любов Михайлівна, секретар Нездраєва Тетяна Олексіївна бухгалтер, Юрківка Чопенко Микола Трохимович, сільський голова, Піддубняк Володимир Аристархович, сільський голова с.Томашівка. Голова профспілкової організації Людмила Василівна Андрійчук вручила всім памꞌятні дарунки від сільської ради та побажала здоров’я, злагоди і достатку.

В цей день відзнаки отримали також працівники виконавчого апарату: Шевчук Анатолій Олександрович, Левченко Іван Федорович, Колесник Юлія Андріївна, Бондаренко Маргарита Юріївна, Титикало Жанна Василівна. Кожен з них закладає міцний фундамент для подальшого зростання добробуту та розквіту громади.

Вітальна святкова програма супроводжувалась чудовими художніми номерами, підготовленими працівниками культури та народним аматорським вокальним ансамблем «Полонина» Уманського державного музичного училища.
Відбулась 36 позачергова сесія Паланської сільської ради

25 листопада в залі засідань адмінбудинку під головуванням т.в.о. сільського голови Кузьменка Ігоря Андрійовича відбулася позачергова 36 сесія Паланської сільської ради. У роботі пленарного засідання взяли участь: депутати Паланської сільської ради, заступники голови громади, керівники відділів виконавчого апарату, старости, керівники підприємств та організацій.

Перед розглядом питань порядку денного Ігор Андрійович представив нових керівників: відділу освіти, культури молоді та спорту – Сарніцьку Наталію Михайлівну та комунального підприємства «Благодар» – Пишнюка Анатолія Григоровича, побажав новообраним плідної праці та успіхів на  ниві нашої громади!

Варто зазначити, що сесії передували засідання постійних комісій сільської ради, на яких детально були опрацьовані всі питання порядку денного. Серед основних, які розглянули народні обранці, були питання щодо змін до бюджету, організації та фінансування громадських та інших робіт тимчасового характеру, земельні питання.

Проте першочерговим завданням залишається реформування освітнього простору. Керівництво громади розуміє реалії сьогодення та необхідність змін в галузі освіти як пріоритету громади. Адже вона вважається важливим чинником розвитку суспільства, сприяє повноцінному розкриттю потенціалу кожної людини впродовж усього життя. Важливим є залучення до науки талановитої та обдарованої молоді, стимулювання, створення для неї перспектив у всеукраїнській діяльності та зростанні.

Саме з цією метою на розгляд було запропоновано зміни до Комплексної програми на 2019-2020 роки розвитку освіти, які передбачають щорічні грошові винагороди учням закладів загальної середньої освіти, навчальних закладів, які за період навчального року проявили свої здібності в різних видах діяльності, є переможцями та призерами III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, змагань, конкурсів, турнірів, оглядів з метою підтримки та заохочення інтелектуального і творчого розвитку обдарованих дітей. Грошові премії заплановані в розмірі від 200 до 1000 гривень,  залежно від зайнятого призового місця.

Також приємним моментом є стипендія, яку Паланська сільська рада може призначати обдарованим та талановитим дітям дошкільного і шкільного віку для здобуття дошкільної, загальноосвітньої профільної та початкової допрофесійної  підготовки у закладах всіх форм власності, а саме – 5000 тис. гривень на місяць терміном один календарний рік.

У свою чергу Гордій М.В., депутат Паланської сільської ради, заявив, що дані зміни є реальним підґрунтям до заохочення учнів, і тому проект потрібно підтримати.

Зрозуміло, що депутати мали свої зауваження, та кінцевим одноголосним рішенням стали аналогічні думки – створити хороші умови для молодих і перспективних людей. 

Загалом, робота депутатів в пленарному засіданні 36 позачергової сесії пройшла злагоджено та конструктивно.Урочисті заходи з нагоди Дня працівників сільського господарства

День працівників сільського господарства – свято, що традиційно підсумовує кропітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилюваннями і турботами про врожай.

З нагоди професійного свята працівники агропромислового комплексу Паланської громади зібралися 15 листопада в залі Максимівського сільського Будинку культури.

Вшановували тих, хто чесною самовідданою працею творить найдорожче – хліб. Хто взяв на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі і годувати країну, примножувати її славу і добробут.

Працівників аграрного сектору із професійним святом привітали  виконуючий обовꞌязки сільського голови Паланської громади Ігор Кузьменко та заступник сільського голови Ігор Миклащук.

Традиційно кращих керівників та працівників сільськогосподарських підприємств було відзначено грамотами і подяками Паланської сільської ради.

Є гарне українське прислів`я: «Буде хліб – буде й пісня».

Упродовж заходу співочі і танцювальні колективи Паланської громади дарували присутнім музичні вітання та радісний настрій.

У залі панувала по-справжньому святкова й доброзичлива атмосфера.

Наостанок усіх учасників свята пригостили запашним короваєм – символом завершення аграрного року, багатства, родючості.
Виклики та перспективи освітньої реформи обговорюють освітяни Паланської громади

Освітяни Паланської громади 12 листопада взяли участь у регіональному науково-практичному семінарі «Реформування української освіти в умовах децентралізації». Організований спільно із Уманською районною радою Черкаської області та територіальними громадами Уманщини, захід відбувся на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Під час проведення семінару учасники розглянули актуальні та проблемні питання: перспективи підготовки вчителя нової української школи в університеті, реформування закладів освіти в умовах децентралізації та шляхи їх подолання.

Потому разом з експертом з питань освіти Центрального офісу реформ Сергієм Дятленком та директорами шкіл Паланської громади, продовжили дискусію в Паланській ЗОШ I-IIIступенів. У ході бесіди освітяни розглянули та проаналізовали потреби дитини. Серед ключових компетентностей, які має виховувати сучасна освіта: розвиток комунікативних здібностей (вміння дружити, пробачати та вирішувати конфлікти); критичне мислення, уміння самим здобувати нові знання. На відміну від радянської системи освіти, яка перенавантажувала учнів знаннями, сьогодні потрібно ставити інші пріоритети.

Керівники закладів середньої освіти задавали багато питань, ділились своїми проблемами та питали порад. Семінар з представленням корисної інформації та змістовною презентацією нікого не залишив байдужим. Адже такі зустрічі – це платформа, що об’єднує освітян, які прагнуть змін.

Т.в.о.сільського голови Паланської громади Ігор Кузьменко привітав працівників соціальної сфери.

Кажуть добро повертається до людини сторицею. Про це, як ніхто, знають працівники соціальної сфери. Вони покликані допомагати, нести в світ милосердя. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подаючи  руку допомоги тим, хто цього потребує.

Тож 5 листопада 2019 року щирі вітання  з професійним святом линули до всіх тих, хто причетний до цього урочистого дійства. «Життя людини до тих пір має цінність, поки вона може допомагати іншим», – з такими словами звернувся до присутніх т.в.о. сільського голови Ігор Кузьменко.

Потому очільник громади вручив грамоти та цінні подарунки кращим представникам цієї галузі за сумлінну працю, професіоналізм, чуйне та коректне ставлення до підопічних. Нагороди отримали соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Уманського району Дзьобань Любов с. Городецьке та Курденко Наталія с. Паланка.

Дякуємо вам за сумлінну працю!


Паланська громада вітає футбольні клуби з перемогами

Цими  вихідними відбулося закриття  футбольного сезону. Надзвичайно приємно відзначити, що футбольні команди Паланської громади уже вкотре займають призові місця.

Таким чином у Чемпіонаті Черкаської області серед аматорських команд вищої ліги сезону 2019 р. срібним призером турніру став СК «Базис» с. Кочубіївка. Третє місце посіли торішні чемпіони області ФК «УТК», здобувши перемогу в фінальному матчі з  «Родень» м. Канів із рахунком 5:0.

Слід відмітити і переможців минулого року першості Черкаської області серед аматорських команд першої ліги ФК «УТК-2», які 3 листопада, вийшовши на поле стадіону «Колос» в Корсунь-Шевченківському, відстояли свій титул у фінальній грі проти «Колоса» з Вільшани. Вітаємо «УТК-2» з перемогою і зайнятим першим місцем.

Ви гордість-громади! Щиро бажаємо подальших успіхів та блискучих перемог!Змагання з волейболу

Життя Паланської об’єднаної територіальної громади насичене, сповнене спортивними подіями та перемогами.

У неділю, 20 жовтня, спортивна зала Кочубіївської ЗОШ зібрала на змагання прихильників волейболу. Зустріч відбулася між дорослими волейбольними командами сіл Берестівець, Городецьке, Кочубіївка та Паланка.

Під час відкриття змагань спортсменів привітав в.о. сільського голови Паланської сільської ради Ігор Кузьменко: «Волейбол – комбінаційний вид спорту, де кожен гравець відповідає за свою частину майданчика. І від спритності, реакції та злагодженості команди залежить успіх. Офіційні змагання з волейболу серед дорослих команд в Паланській громаді проводяться вперше. Сподіваюсь, що такі турніри стануть традиційними. Спортсменам бажаю організованості, захоплюючої гри та перемоги».

У всіх зіграних партіях команди показали гарну підготовку, професіоналізм та прагнення бути лідером.

Помітним було те, що команда села Городецьке була більш зібрана та активна, що посприяло її перемозі. Тож вона стала володарем «золотого» кубку. Вітаємо!

Команда с. Кочубіївка посіла ІІ місце і отримала «срібний» трофей.

«Бронзовий» призер змагань – команда села Паланка.

Кращим гравцем турніру став учасник Паланської команди Драч Костянтин.

Кращим нападником було визнано Степовика Назара (с. Городецьке).

Кращим пасуючим – Вивальнюка Сергія (с. Кочубіївка).

Дякуємо тренерам, суддям за активну участь в організації та проведенні змагань. Пишаємось спортсменами Паланської ОТГ, бажаємо нових досягнень та перемог.


Щиросердна подяка меценатам від директорки Юрківського НВК

Дячук Людмили Степанівни

 “Праця не тільки там, де людина сіє хліб або садить дерево.

Найбільш тонка, найбільш складна праця,

коли людина приходить до людини,

бачить у її очах, читає “поміж рядків”

її поклик про допомогу.

Ця праця є вищою мірою людського духу”.

Саме такі рядки В.О. Сухомлинського хотілось би присвятити нашим спонсорам, людям, які відставивши безліч турбот та проблем, прийшли на допомогу Юрківському НВК і своєю  доброчинністю допомогли зробити приміщення закладу затишним, привітним та гостинним.

Добро вважають найціннішим скарбом. Воно, як сонечко, зігріває, тішить і радує людей. Тільки доброта і милосердя роблять нас справжніми людьми. Треба бути добрим і чуйним до людей. Допомагати тим, хто потребує твоєї уваги. Якщо будеш сам творити добро – воно тобі й вернеться, і чим більше ти зробиш людям добра, тим багатшим станеш.

Кожна людина, проживши своє життя, залишає певну згадку про себе на цій землі: хто на віки збудував прекрасні архітектурні споруди, хто створив чудові художні полотна, хто був покликаний навчати і виховувати, а хто своєю повсякденною працею, звичайною і водночас такою потрібною, вносив свій вклад у швидкоплинний потік життя. І всі ці люди в усі часи творили добро — добро для кожного, добро для всіх, добро для народу. Таких людей раніше називали доброчинниками, благодійниками, меценатами, а зараз спонсорами.
Плідна робота закладів освіти, особливо їх матеріально-технічне забезпечення, в сучасних умовах не можлива без спонсорської підтримки. У нашій державі за нинішньої ситуації досить важливо мати підтримку і допомогу від небайдужих до освіти людей. Багато проблем під час навчально – виховного процесу виникає і в нашій Юрківській школі.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх – святий обов`язок сім`ї, школи, влади і громадськості. Тільки тоді у нас буде гідна зміна – сильна і красива! Тільки тоді наші доньки і сини будуть рости здоровими, щасливими та впевненими у прийдешньому дні, будуть рости на благо України.

Це добре розуміють наші спонсори: директор ТОВ «Агроплант» Мордач Олександр Андрійович та директор дочірнього підприємства «Умань-Агро» Куліков Володимир Віталійович. Одним із свідчень цього стала реальна допомога школі. В цьому році завдяки  підтримці наших спонсорів в школі зроблено значні ремонтні роботи: змінено естетичний вигляд фоє школи, шкільних коридорів, зроблено капітальний ремонт даху котельні,  відремонтовано східці до школи. Не стоїть осторонь шкільного життя Олександр Анатолійович Батурін, лісничий Юрківського лісництва. Завдяки його підтримці на території школи створили ландшафт, де висаджено понад 100 різних дерев та кущів, що є окрасою території школи.

Наш навчально-виховний заклад також підтримує в.о старости Парфенюк Петро Савович за його підтримки в школі замінено 15 металопластикових вікон та придбано в шкільну котельню насос з електродвигуном.

Педагогічний, учнівський та батьківський колективи, а також адміністрація Юрківського навчально – виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І- ІІІ ступенів» Паланської сільської ради висловлюють найтепліші слова подяки цим меценатам за постійну допомогу школі.  Ваша підтримка — свідчення вашого небайдужого ставлення до проблем освіти в Україні і розуміння непересічної важливості шкільного виховання.

У наш нелегкий час, коли все більше людей потребує турботи та матеріальної допомоги стає важко знайти тих людей, які здатні сприймати чужі проблеми, як свої, і як чудово що такі люди все таки є.

                                                                          Директорка Юрківського НВК

                                                                                   Дячук Л.С.


Протидія булінгу. Зустріч із дільничим офіцером поліції

У Кочержинському НВК дуже часто проводять заходи із просвітницької роботи. Тут прагнуть донести дітям не тільки знання, а й навчити  будувати здорові стосунки з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

Сьогодні все частіше у шкільному середовищі набуло поширене явище булінгу (цькування), що виражається у психологічному тиску, жорстокому ставленні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, вчинених з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам.

Завдяки спільній роботі вчителів та батьків у закладі освіти вироблена чітка система протидії насиллю серед дітей. Тут проводять виховні години, бесіди, а в рамках проведення тижня правових знань у школу було запрошено Голоднюка Юрія Вікторовича, дільничого офіцера поліції, який провів профілактичну бесіду із старшокласниками та батьками. В ході розмови він зазначив, що в першу чергу потрібно підтримати дитину – жертву булінгу, дати їй інструменти психологічного захисту. Бо, як правило, такі діти мовчать, намагаються ігнорувати ці атаки, а це тільки запалює тих, хто цькує. Вони роблять амплітуду своєї агресії ще більшою.

І на завершення хочеться процитувати слова Сааді “Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною».Футбольний турнір памꞌяті героїв АТО

14 жовтня, у День Захисника України, в селі Городецьке відбувся футбольний турнір памꞌяті героїв АТО.

Цьогоріч у змаганнях взяли участь 5 збірних команд, гравці яких представляли заклади  загальної середньої освіти Паланської ОТГ та Уманського району:

Кочубіївської ЗОШ,

Родниківської ЗОШ,

Городецької ЗОШ,

Дмитрушківської ЗОШ,

Полянецької ЗОШ.

Турнір проводився другий рік поспіль за підтримки та ініціативи  ГО «Уманська міськрайонна спілка учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни».

– Цим чемпіонатом ми вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся із зони АТО, -зазначив т.в.о. голови громадської організації Євгеній Буянов, – славимо й тих, хто захищав та нині боронить кордони нашої держави.

До присутніх звернувся в.о. сільського голови Паланської ОТГ Ігор Кузьменко:  «Ми шануємо усіх наших захисників, які зараз знаходяться на фронті зі зброєю в руках, а також тих, хто вже демобілізований. Велика подяка і нашим волонтерам та громадським активістам, адже вони не просто вболівають за майбутнє країни, а й мають незламну віру в перемогу і щодня роблять кроки для того, щоб наша армія та бійці були забезпечені всім необхідним. Ми вдячні вам, наші захисники, за те, що ми живемо у мирі та спокої!». Юним спорсменам, у свою чергу, Ігор Андрійович побажав міцного здоров’я, сили, наснаги та енергії. «Будьте патріотами і завжди пам’ятайте, що ви є українцями» – звернувся він до молоді.

Усі пꞌять команд на полі демонстрували відмінну фізичну підготовку та волю до перемоги.

У результаті напружених футбольних баталій головний кубок дістався команді Дмитрушківської ЗОШ.

ІІ місце серед учасників змагань здобула команда Родниківської ЗОШ.

ІІІ місце посіла команда Кочубіївської ЗОШ.

Кращим гравцем турніру серед дівчат визнано Казановську Христину з команди Полянецької ЗОШ.

Кращим гравцем серед хлопців – Кудлай Романа з Городецької ЗОШ.

Кращим воротарем – Корнєєва Ігоря  з команди  Родниківської ЗОШ.

Пишаємося тим, що українська молодь зростає спортивною, активною та небайдужою. Щиро вітаємо усіх учасників турніру з відповідними здобутками!


День захисника України в нашій державі відзначається 14 жовтня, у свято Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем українського козацтва. Проте наші військовослужбовці отримали вітання напередодні. Урочистості з нагоди свята відбулися у Паланському сільському будинку культури, на якому були присутні воїни АТО, військовослужбовці, керівництво громади, старости, учнівська молодь та громадськість.

Розпочався святковий захід традиційно під звуки гімну України та хвилини мовчання за загиблими військовими на сході, які віддали свої життя за незалежність нашої держави.

Кожен народ оспівує свою землю, захищає і славить свою країну. Чудовим подарунком став святковий концерт, що зігрів серця присутніх в залі. В цей день зі сцени звучало багато пісень про мужність, відвагу та любов до рідної України у виконанні аматорських колективів Паланської громади та Синицького СБК.

По-справжньому хвилюючим моментом були вітання від найменших українців. З душею і від щирого серця юні патріоти підготували для  воїнів АТО солодкі подарунки.

В цей знаменний день заступник сільського голови Ігор Миклащук звернувся до всіх присутніх із сцени з привітальним словом та наголосив, що сьогодні ми зібрались для того, щоб вшанувати пам’ять воїнів, які загинули за незалежність і свободу України. Відмітив славну історію Паланської громади та жителів у боротьбі за незалежність, які зробили свій вклад в історію держави. Адже люди, що проживали на нашій території, ніколи не стояли осторонь у боротьбі з часів існування козацтва, гетьманщини. І на цих славних традиціях виховуються  наші діти.

В урочистій атмосфері депутати Паланської ОТГ Олександр Мордач та Олександр Батурін разом з в.о. старостою села Юрківка Петром Парфенюком вручили учасникам АТО Зубкову Сергію та Островському Миколі  ключі від будинків. Для кожної сім’ї це радісна подія, яка суттєво змінить їхню якість життя.

Ми пишаємося вами! Ви українські воїни – надійні захисники України, віддані патріоти, люди, для яких честь, свобода і незалежність – не порожній звук. Прийміть від нас доземний уклін…


10 жовтня 2019 року відбулась позачергова 34 сесія Паланської сільської ради VII скликання, яку провів секретар сільської ради Кузьменко І. А.

В ході пленарного засідання депутати розглянули п’ять питань, серед яких основним було надання згоди на добровільне приєднання села Піківець до Паланської ОТГ. Розглянувши звернення Піківецького сільського голови, було одноголосно ухвалено позитивне рішення. Як показує попередній досвід таке доєднання – однозначний позитив для обох сторін. У свою чергу громада отримує нові території для розвитку. А село – поліпшення інфраструктури та додаткові можливості, в тому числі і фінансові.

Крім того, народні обранці в процесі засідання  надали згоду на створення відділу освіти, молоді та спорту, як юридичної особи, що сприятиме фінансові самостійності закладам загальної середньої освіти.

Підбиваючи підсумки роботи сесії секретар сільської ради подякував усім депутатам за роботу, активність при обговоренні питань та зазначив, що прийняті рішення спрямовані на забезпечення соціально-економічної стабільності в громаді.
Як живуть малюки в садочку

Днями, в рамках робочого візиту, в.о.сільського голови Ігор Кузьменко відвідав заклад дошкільної освіти в селі Городецьке. Садочок нібито переродився, став затишним і охайним, з новим ремонтом та заміненою електропроводкою. Директорка Леся Левченко разом з колективом намагались передбачити все те, що так потрібно нашій малечі, аби відчувати себе щасливими. Задля діток створили всі безпечні умови для їхнього повноцінного розвитку та виховання.

Діти з захопленням показували свій оновлений садочок, свої ліжечка, ігрову кімнату. Це не залишило байдужим усіх присутніх – створило теплу, душевну атмосферу.

Як зазначив в.о. сільського голови Ігор Андрійович: «Діти ‒ це наша радість, світло душі, яскраві зірочки нашого майбутнього, тому перші свої кроки Паланська сільська об’єднана територіальна громада робить саме з думкою про дітвору».

Колектив дошкільного закладу, батьки, діти щиро вдячні керманичам Паланської сільської ради за виділені кошти в розмірі 173 тис. грн, старості села Валентині Вишнівській, яка залучила місцевих підприємців до придбання необхідних будівельних матеріалів: Шевчука В.В., Бутило Н.В., Петренко О.Г.,  Гайдаєнка В.М., Гнатюка Р.В., Длугоборського Р.В., Янковенка А.І., Кузуба Т.В.. Окремо висловлюють подяку за терпіння, та розуміння, допомогу у оформленні музичної зали батькам вихованців.


У Громах відсвяткували День людей похилого віку та День ветеранів

Якщо молодість життя можна порівняти з весною, то пора осені – це пора людей старшого та похилого віку. В цю пору людина починає, як і в природі, збирати свої врожаї. Зерна, що зростали за життя, дають віддачу, приходить справжня мудрість,  людина ділиться накопиченим роками досвідом і потребує від близьких та оточуючих поваги і уваги.

01 жовтня в Громівському сільському Будинку культури відбувся захід до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветеранів України, куди були запрошені  жителі села – найповажніша частина людства.

Зустріч пройшла у теплій щирій атмосфері.

Депутат Паланської ОТГ  Петро Шаповал висловив присутнім слова глибокої вдячності і шани та побажав мирного неба над головою, міцного здоров’я, довгих років життя, добра, оптимізму, злагоди і життєвих гараздів. Наголосив на тому, що праця і подвиг літніх людей – це приклад для наслідування сучасній молоді. 

Протягом свята ведучі бажали пенсіонерам, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя, не втрачали суспільної активності.

Учасники концертної програми створили  радісну атмосферу, подарувавши яскраві виступи та безліч позитивних емоцій.

А найстаріший житель села Громи, Кулинич Іван Демꞌянович, якому в жовтні виповнюється 94 роки, з особливим молодечим завзяттям читав гуморески та  чудові вірші.

Теплими словами та подарунками відзначили ювілярів. Зокрема, привітали  тих, кому виповнилось 60, 65, 70, 75, 80, 85, 90 років.

Цей осінній день став дійсно особливим. Символічно, що до проведення свята залучилось багато молоді.

Зворушливо лунали пісенні вітання від вихованців Громівського НВК. Щирі мистецькі дарунки для односельчан підготували Леонід Казарцов, Василь Запорожець, Ольга Теслюк та учасниці фольклорного ансамблю «Громівчанка» – Лідія Запорожець, Надія Білецька, Надія Помийницька, Ксенія Бабій, Людмила Солончук.

Захід підготували працівники культури села – Людмила Мазуренко та Світлана Молоченко, організатор культурно-дозвіллевої діяльності  територіального центру соціального обслуговування Надія Ковальчук, соціальні працівники: Лариса Ковальчук і Лідія Чабанюк.

По завершенню урочистостей в нетрадиційній формі спілкування, за святковим столом, лунали спогади прожитих років, які символізують самовіддану працю, патріотизм та любов до рідного краю.

 Висловлюємо подяку керівникам підприємств і депутатам громади, які долучилися до благородної справи: Шаповалу П.В., Пастушенку М.В. Шляховському А.А., Коломійцю А.С., Коломійцю Ю.С., Пустовойтенку А.І., Вдовиченко В.В.

Нехай в цьому стрімкому світі завжди по особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові!30 вересня 2019 року І.А. Кузьменко секретар Паланської сільської ради провів пленарне засідання чергової 33 сесії. В роботі якої прийняли участь депутати, керівники підприємств і установ, працівники апарату, старости громади.

На розгляд пленарного засідання було винесено 86 питань. За результатами роботи сесії було прийнято 84 рішень сільської ради, 2 проекти рішення не набрали необхідної кількості голосів.

На порядку денному засідання депутатами було заслухано звіт про хід виконання Програми соціально – економічного розвитку Паланської сільської ради об’єднаної територіальної громади за I півріччя 2019 року; про хід виконання Програми оздоровлення та літнього відпочинку дітей Паланської сільської об’єднаної територіальної громади на 2019- 2022 роки; про хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту на території Паланської сільської об’єднаної територіальної громади на 2018 – 2021 роки та звіт начальника відділу фінансів, економічного розвитку, торгівлі та інвестицій.

Разом з тим, народні обранці підтримали внесення змін до комплексної програми «Турбота». Збільшили виплати одноразової допомоги, жителям громади, на лікування з онкологічною патологією та захворюваннями, що потребують вартісного медикаментозного лікування.

Одним із ключових питань розглянутих на засіданні було добровільне приєднання села Родниківка до Паланської ОТГ. В ході голосування депутати підтримали даний проект рішення одноголосно. Це вкотре підтверджує, що депутатський корпус готовий до діалогу з іншими селами, які виявлять бажання приєднатися.

Вже традиційно на сесії також було розглянуто ряд земельних питань. Проте деякі рішення  було прийнято з розгляду.

Загалом сесія пройшла злагоджено та конструктивно.

 
Всесвітній день прибирання
Понад 160 країн 21 вересня об’єднали свої зусилля для вирішення однієї з найбільш важливих проблем навколишнього середовища — неправильного поводження з відходами. В рамках Міжнародного молодіжного руху «SCHOOL RECYCLING WORLD» учні 5,6 та 9 класів Кочержинського НВК разом з класними керівниками взяли активну участь у Всесвітньому дні прибирання «WORLD CLEANUP DAY». Було проведено прибирання територій – дорога до школи, територія біля кладовища, вулиця Барила, зеленої зони біля ставка. Під час проведення акції було зібрано 37 кг сміття. Також були проведені виховні бесіди для дітей з охорони довкілля та дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Для молодших школярів вчителем біології та педагогом-організатором було організовано свято природи «Нехай земля квітує всюди – природу збережімо, люди!».

Пишаємося нашими спортсменами! Так тримати!

Спортсмени Паланської сільської ради, як переможці обласних змагань, представляли нашу область у місті Ворохта Івано-Франківської області, де було проведено перші Всеукраїнські змагання серед сільських об’єднаних територіальних громад. Впродовж чотирьох днів з 19 по 22 вересня за нагороди боролись збірні сільських, селищних ОТГ з 21 області.

Звичайно, хвилювання та почуття відповідальності не завжди давало можливість сконцентрувати свою увагу – це далося в знаки. Тому, наші спортсмени посіли хоч і не призове, але достатньо високе місце – п’яте загальнокомандне.

Якщо дивитись в  розрізі змагань, то маємо наступні результати:

Гирьовий спорт – 2 місце (Марчак Вадим).

Футзал – 3 місце. (Сорокін Сергій, Тастанкулов Владислав, Чернишенко Микола, Гріщенко Юрій, Попсуй Олександр, Янчук Сергій, Смілянець Вадим, Тепляков Артем).

Шашки – 5 місце (Шмалій Світлана).

Настільний теніс – загальнокомандне 7 місце ( Попков Максим, Полярушенко Лілія ).

Шахи – 16 місце( Курган Василь).

Хочеться подякувати Володимирові Осадчому- незмінному меценату, який взяв на себе всю фінансову та організаційну підготовку, і по-батьківському дбав про кожного учасника під час змагань.

Мальовнича Ворохта надовго закарбується в пам’яті кожного учасника цих спортивних ігор своєю чарівною красою та дружнім духом суперництва у кожному із представлених видах спорту.


Лісничі провели зустріч зі школярами Кочержинського НВК

У Кочержинському НВК відбулася зустріч працівників лісового господарства з учнями 5-9 класів. Мета зустрічі – ближче познайомити школярів з основними функціями лісівників, а саме: з охороною, збереження, відтворення та примноження лісів. Вкласти зернину любові до навколишнього світу через знання про ліс, вплив його тих чи інших процесів на здоров’я й життя людини, почесна й потрібна місія працівників лісового господарства. Крім того, такі зустрічі мають багатобічний результат, адже діти обмінюються думками зі своїми батьками, друзями, відтак відбувається активне обговорення важливості бережливого ставлення до лісів, тож є сподівання, що в майбутньому хтось із маленьких слухачів захоче ближче познайомитись з лісовим господарством, а згодом обрати профільний лісівничий вуз та стати справжнім лісівником.

Гостями нашої зустрічі були лісничий Синицького лісництва Уманського ДЛГ Мінченко Василь Володимирович та майстер лісу Синицького лісництва обходу № 7, Тарасюк Андрій Михайлович, який навчався у нашій школі. Ініціатором зустрічі з боку навчального закладу виступив учитель біології Панасенко Олег Григорович.

Під час своєї зустрічі, котра для наших учнів відбулася вперше,  лісники ділилися досвідом роботи протягом усього лісівничого циклу – від зими до весни робота в лісі кипить, хоча, здається ліс і живе своїм життям та без турботливої лісничої руки ліс лише існуватиме.

Діти, в свою чергу, розповіли все, що знають про ліс, про його мешканців, про відомі їм лісові породи дерев – все у своєрідній театралізованій формі. Було й багато запитань і про створення лісів, і про їх охорону від пожеж, про охорону диких тварин, про правильне поводження в лісі під час відпочинку. Лісничий Синицького лісництва запросив дітей у гості в лісниче господарство, а також запропонував брати активну участь в насадженні молодого лісу. Разом із тим, домовилися про активну співпрацю навчального закладу та лісництва.


“Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні”

Днями з ознайомчим візитом у Паланській ОТГ побували експерти ПРООН: міжнародний консультант Eugenia Katsigri-Helioti та національний консультант Igor Komendo. В рамках співпраці Паланської сільської Ради із Проектом ПРООН “Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні” за кошт міжнародного донора розробляється проектно-кошторисна документація будівництва модульних твердопаливних котелень у трьох школах громади.

Крім цього, сільська рада подала заявку на співфінансування будівництва котелень. Загалом фінансова підтримка донора становитиме близько 1,5 млн грн (30% вартості проекту). У кооперації із підприємствами, що працюють на території громади, ми зацікавлені у подальшій співпраці із ПРООН по напряму реалізації енергоефективних проектів будівництва біогазових установок. Це дозволить громаді заощадити кошти на енергоресурси та забезпечить створення нових робочих місць.


Капітальний ремонт бетонного вимощення у Громівському НВК

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти навчались в гарних умовах, у теплих та затишних класах, з гарними меблями і привітними вчителями. Адже комфортні умови для навчання – це запорука здоров’я дітей. І не завжди все це залежить від коштів громади, директора чи вчителів, але дуже часто і від самих батьків.

Так, у Громівському НВК методом «батьківської будови» було зроблено реконструкцію фасаду школи, шляхом капітального ремонту бетонного вимощення. Зібралося чимало небайдужих, які плідно попрацювали задля благоустрою шкільної будівлі.

Як зізнаються самі батьки, вони вдячні керманичам Паланської громади за надані будівельні матеріали. Тож було вирішено не гаяти часу, поки ще теплі осінні дні, а відразу приступити до ремонту: хтось возив щебінь та пісок, хтось заливав бетон. Одним словом – робота кипіла.

І результат не змусив себе довго чекати. Години клопіткої праці і оновлене вимощення навколо школи – готове, яке в подальшому буде не тільки способом захисту фундаменту від дощових та паводкових вод, але й важливим елементом благоустрою.

Надзвичайно приємно, що адміністрація школи зуміла організувати та залучити  батьків до такої суспільно-важливої роботи, адже в наш час співпраця вчителя і батьків – це ключ до успішного навчання і виховання дітей.

Паланська сільська рада та дирекція Громівського НВК дякує колективу та батькам вихованців за довіру школі!


ТЕХНОЛОГІЯ SMART KIDS – КРОК В МАЙБУТНЄ

«Розумники об’єднають Україну!» – так вирішили учні 2 класу Кочержинського НВК і цього року приєднались до Всеукраїнського освітнього проекту «Розумники», метою якого є формування сучасного освітнього середовища початкової школи з використанням електронних освітніх ігрових ресурсів.

Всеукраїнський проект Smart Kids (Розумники), цікавий не тільки величезною кількістю навчальних ігор з математики та української мови для учнів початкової школи. Він об’єднує декілька тисяч учителів у різних куточках України. Зауважимо, що інноваційний підхід – із застосуванням мультимедійних, комп’ютерних засобів, електронних інтерактивних програм (ігор), створених відповідно до шкільної програми – відмінно поєднується з традиційним навчанням. Завдяки розробкам українського мультимедійного видавництва «Розумники» теми з базових предметів початкової школи стають ще цікавішими та доступними для сприйняття. А це дозволяє дітям здобувати глибокі й міцні знання.

Все це стало можливим завдяки міцній підтримці депутата Черкаської обласної ради – Баштана Олега Васильовича. Саме за його ініціативи, в школу була придбана інтерактивна мультимедійна дошка нового покоління, яка стала основою введення інноваційної технології. 2 вересня, на святі Першого Дзвоника, другокласникам були урочисто вручені значки «Розумники». Вітаємо наших учнів і бажаємо їм успіху у навчанні!


Починаючи з 1 жовтня 2019 року змінюються реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів, відкритих відповідно до вимог стандарту ІВАN.

З 05.08.2019 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 28.12.2018 №162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) В Україні» (далі – Постанова №162).

з Постанови №162 в Україні номер банківського рахунку буде формуватися за стандартом IBAN та складатиме 29 літературно-цифрових символів, а саме:

Код країни + контрольний розряд + код банку + рахунок клієнта

      UAnn +nnnnnn +ccccccccccccccccccc

де, код країни: 2-значний, відображається великими літерами (UA), визначає код країни, у якій функціонує фінансова установа, що обслуговує IBAN;

контрольний розряд: 2 цифри, розраховані відповідно до алгоритму розрахунку контрольного розряду;

код банку: це шестизначний цифровий код фінансової установи, що обслуговує рахунок клієнта;

рахунок клієнта: складається з 19 символів. У випадку якщо номер рахунку має менше ніж 19 символів, тоді до нього додається відповідна кількість нулів, що проставляються перед номером рахунку.

Рахунки для зарахування податків, зборів, платежів до державного і місцевих бюджетів за стандартом IBAN вступають в дію з 01.10.2019.


Паланська громада вітає своїх переможців

Теплого недільного ранку 8 вересня 2019 року село Руська Поляна приймало спортивне змагання «Найспортивніша громада Черкащини» серед збірних команд територіальних громад. Взяти участь в заходах такого рівня для громади було не лише питанням престижу, а й спортивним азартом. Адже , отримувати найвищі спортивні звання та нагороди вже стало для нас доброю традицією.

Учасники змагались в таких видах спорту: футбол, теніс, шашки, дартс, армреслінг, гирьовий спорт, перетягування канату.

Команда Паланської сільської ради виступила відмінно. Майже всі спортсмени посіли у своїх видах призові місця. Так,  Вадиму Марчаку не було рівних у гирьовому спорті; команда з футболу теж була першою; вищий клас показала і депутат  Паланської сільської ради Світлана Шмалій – в шашках виборола золото серед жінок; неперевершено виступили і учасники з настільного тенісу здобувши I та II призові місця.

Таким чином наша  команд об’єднаної територіальної громади за підсумками всіх етапів змагань посіла перше загальнокомандне місце і виборола звання “Краща спортивна громада Черкащини-2019”.

Зібрав команду і зробив немало для її підготовки депутат, очільник ТОВ «Базис» Володимир Осадчий.

Жителі громади  пишаються своїми спортсменами, які довели, що Паланська ОТГ – найспортивніша в  Черкаській області.


Найспортивніше село Черкащини – 2019

7 вересня 2019 року на стадіоні районного фізкультурно-оздоровчого спортивного клубу «Колос» в місті Городище відбулися фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини – 2019».

Такі змагання проводяться вже не вперше. Цей спортивний захід стає дедалі популярнішим, а організація його у декілька етапів є певним стимулом для пожвавлення фізкультурно – спортивного руху на селі, здорового способу життя, активізації діяльності сільських КФК, сільських голів, депутатів місцевих сільських рад . До програми увійшли змагання із армспорту, гирьового спорту, дартсу, настільного тенісу, перетягування канату, шашок та міні-футболу.

Розпочалося спортивне свято з рівняння на Державний прапор і виконання Гімну України. За давньою доброю традицією всіх учасників свята, гостинно зустріли українським короваєм, після чого відбувся старт.

Справжній дух суперництва панував у секторах стадіону. Не було байдужих як серед гравців, так і серед вболівальників. Перемагали, за звичайно, найсильніші.

Надзвичайно приємно, що  титул «Найспортивніше село Черкащини – 2019» в чесній безкомпромісній боротьбі виборола команда с. Кочубіївка Паланської громади, ІІ місце дісталось спортивній команді с. Хрестителеве (Чорнобаївський р-н)  та ІІІ місце – команді с. Кантакузівка (Драбівський р-н).

Переможці та призери змагань нагороджені грамотами та медалями, а команди в загальнокомандній першості кубками.

Ми неймовірно щасливі, що маємо змогу вітати наших чемпіонів з черговим спортивним тріумфом. Бажаємо їм успіхів, добра, творчої наснаги та вдосконалення своїх практичних навичок та майстерності!В Паланській громаді поділились досвідом з представниками Донецької та Луганської областей

29 серпня в селі Городецьке на базі готельно – ресторанного комплексу «Позитив» відбулась зустріч заступника Паланської сільської ради Ігоря Миклащука  з представниками органів місцевого самоврядування Луганської та Донецької областей, які межують із «лінією зіткнення».

Досвід нашої громади є показовим, адже вона є приміською і має свої особливості. Близькість до міста Умань кількох сіл громади, сполученість інфраструктури, наявність приміських підприємств є цікавим питанням і прикладом для вивчення представниками ООН із відновлення та розбудови миру.

Зустріч проходила у форматі діалогу. Гості ставили запитання, а заступник громади Ігор Миклащук, давав змістовні відповіді. Найбільше фахівців  із земельних питань цікавили профільні питання: генеральні плани, передача земель у власність громади, податки та плата за оренду землі, забудова та пов’язана з нею інфраструктура.

Учасники мали змогу також перейняти досвід у використанні передових ГІС-технологій. Адже, наша громада стала пілотною в запровадженні геоінформаційної бази даних на онлайн платформі ArcGIS. Ці технології забезпечують прозоре, стале та ефективне управління земельними та іншими ресурсами, що стимулює подальший розвиток громади.

Крім того, обговорили й інші проблеми, на прикладі  Паланської об’єднаної територіальної громади: бюджет, фінанси, співпраця з іншими органами місцевого самоврядування, службами й управліннями, розвиток бізнесу, культури, освіти.

Не залишились поза увагою і соціальні питання. Учасників зібрання  цікавило, чи не залишились поза увагою після реформи децентралізації соціально незахищені верстви населення.

Кожна громада має свої особливості. Приємно, що Паланська ОТГ- фінансово потужна, має перспективу розвитку і  ми готові ділитися з колегами з інших громад своїм досвідом об’єднання. Дякуємо за позитив, цікавість, цінність та приємно проведений час з ВАМИ шановні гості!


Святкове дійство в селі Берестівець

Подвійне свято 24 серпня відзначили у селі Берестівець. Окрім Дня Незалежності, святкували ще й 25 річницю, як Василь Іванович Чекаленко очолив підприємство «Берестівець». Як пояснила староста Галина Панасюк, два свята поєднали, бо село і товариство – це одне ціле. 

Урочистості розпочалися традиційно з демонстрації техніки та патріотичною ходою у вишиванках, яка рушила від парку «Вікторія». Дорогою присутні віддали шану та поклали квіти біля пам‘ятника Василя Ніжинського учасника антитерористичної операції.

Святковий концерт під назвою «Всім серцем любіть Україну» розпочався з Державного Гімну, після чого хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, військовослужбовців, бійців Національної гвардії та  добровольців, які загинули на сході України – всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України.

З привітальним словом виступили гості свята: заступник Паланської сільської ради Миклащук І. М., почесний громадянин села Берестівець, депутат Черкаської обласної ради Вельбівець О.І., а також  Плетньова І.Г. помічник-консультант депутата ВРУ Яценка А.В., які привітали жителів громади з 28-ю річницею Дня Незалежності. Найтепліші слова вдячності та шани були адресовані Василю Івановичу за плідну працю на благо Берестівця.

Господиня села-староста Галина Панасюк щиро привітала присутніх зі святом, висловила подяку всім жителям за любов та вірність рідному селу, за внесок у його розвиток та добробут; всім тим, хто не тільки на словах, а й конкретними справами допомагає у благоустрої села.

Уже стало доброю традицією, яку започаткував сам Василь Іванович,  вітати шанованих людей грошовими нагородами у розмірі 5 тис. грн . Такі відзнаки отримали почесні громадяни села Берестівець, керівники, які очолювали господарство в період 1947 по 1994 роки та ветерани праці, які нагороджені державними відзнаками.

А далі розпочався концерт художньої самодіяльності. Потрібно віддати належне працівникам закладів культури. Народні аматорські колективи невтомно демонструвала свої таланти, святкова атмосфера відчувалася у танцювальних номерах та пісенних виступах дитячих та дорослих колективів Паланської громади. Готувалися до цього заходу заздалегідь і дуже старанно, в результаті концерт пройшов на високому рівні.

Родзинкою свята став виступ  акордеоніста Станіслава Осіпенка  та заслуженого артиста України Михайла Грицкана, який цього дня отримав відзнаку почесного громадянина села Берестівець.

Свято продовжувалося до пізньої ночі. Гості та жителі мали змогу безкоштовно поласувати рибною юшкою, смачним шашликом, млинцями та іншими  смаколиками.

Феєричним  завершенням дня стало фаер шоу від екстрим групи «Вогняний тигр». Свято закінчувалось та людям не хотілось розходитись по домівках, адже позитивні емоції та радість переповнювали кожного, хто завітав сюди. Отож залишається побажати громаді й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час святкування Дня Незалежності. А Василю Івановичу здоров’я на многая літа!


«Найспортивніше село Паланської громади – 2019»

Доволі насиченим видався день 10 серпня. Емоційно та видовищно в селі Городецьке  пройшли змагання  «Найспортивніше село Паланської громади».  8 команд запекло боролися за титул найспортивнішого села.

Програма змагань включала види спорту:

-міні-футбол

-гирьовий спорт

-армспорт

-настільний теніс

-шахи

-шашки

-перетягування канату

Урочисто відкрив змагання заступник сільського голови Анатолій Шевчук:

«Спорт – це воля, характер, сила. Змагання за програмою «Найспортивнше село» ми проводимо вперше.  Сподіваюсь, що  вони  стануть гарною  традицією для Паланської громади».

Також Анатолій Олександрович побажав учасникам успіхів у майбутніх спортивних баталіях та в житті.

Динамічне спортивне дійство – неабияк захопило не лише учасників, а й уболівальників. Досвідчені спортсмени одержали  насолоду  від власної перемоги. Дебютантам змагань вдалося  поставити особисті рекорди та отримати майстер-класи від професіоналів.

За результатами поєдинків переможцями у армспорті стали:

Вагова категорія до 75 кг

1 місце – Діхтярук Анатолій, с. Максимівка

2 місце – Пею Богдан, с.Городецьке

3 місце – Сабадаш Олександр, с. Берестівець

Вагова категорія до 90 кг

1 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

2 місце – Коваленко Ярослав, с. Кочубіївка

3 місце – Поліщук Дмитро, с. Томашівка

Вагова категорія понад 90 кг

1 місце – Івахненко  Богдан, с. Кочержинці

2 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

Найкращими  гирьовиками  визнано:  

Вагова категорія до 75 кг

1 місце – Смілянець Назар, с. Кочубіївка

2 місце – Сабадаш Олександр, с. Берестівець

3 місце Негру Олег – с. Громи

Вагова категорія до 90 кг

1 місце – Поліщук Дмитро, с. Томашівка

2 місце – Петришин Сергій, с. Городецьке

3 місце – Раков Ярослав, с. Кочубіївка

Вагова категорія понад 90 кг

1 місце –  Марчак Вадим, с. Кочубіївка

2 місце – Пею Володимир, с. Берестівець

3 місце – Бутков Роман, с. Городецьке

З-поміж шашистів найсильніші:

1 місце – Силка Роман, с. Кочержинці

2 місце – Осадченко Андрій, с. Кочубіївка

3 місце – Пею Богдан, с. Городецьке

Серед шахистів:

1 місце – Василенко  Василь, с. Берестівець

2 місце – Рясний Дмитро, с. Кочержинці

3 місце – Драчевський Михайло, с. Громи

Найкраще тримали тенісний м’яч дівчата:

1 місце –  Комар Роксолана, с. Берестівець

2  місце – Духовна Лілія, с. Городецьке

3 місце – Браславська Тетяна, с. Кочубіївка

З  чоловіків:

1 місце –  Нактініс Борис, с. Городецьке

1 місце –  Середінський  Андрій, с. Кочубіївка

1 місце –  Кузь Олександр, с. Берестівець

Особливо напружено проходили футбольні матчі та перетягування канату.

Лідерами тут стали команди з Берестівця, Кочубіївки та Городецького.

За результатами загального заліку, переможцями змагань стали:

І місце –  команда с. Кочубіївка

ІІ місце –  команда с. Городецьке

ІІІ місце –  команда с. Берестівець

Призерів та переможців змагань нагороджено кубками, дипломами, медалями та грамотами Паланської сільської ради.

Члени організаційного комітету та суддівська колегія доклали максимум зусиль, щоб змагання відбулись на високому рівні.

Відділ культури, туризму, молоді та спорту висловлює подяку старостам населених пунктів громади за підготовку команд. Окрема вдячність  головному судді – Богдану Пею за професіоналізм та створення належних умов для проведення змагань,  а також  старості села – Валентині Вишнівській та директору Городецької ЗОШ – Наталії Кузьменко за допомогу в їх організації та проведенні.

На глибоке переконання організаторів, тренерів та представників команд подібні спортивні заходи здатні пропагувати здоровий спосіб життя, формувати інтерес до систематичних занять фізичною культурою та спортом, підвищувати спортивну активність населення громади.

Цей ігровий день приніс усім позитивні враження та неповторні емоції! Вітаємо переможців змагань та бажаємо всім спортсменам продуктивних тренувань, нових перемог і сильного командного духу!


24 липня відбулися  позачергова 30 сесія Паланської сільської ради.

Їй передувало засідання профільних постійних комісій, на яких детально були опрацьовані всі питання порядку денного.

На початку роботи сесії Голова виборчої комісії  Порощук Алла зачитала результати додаткових виборів до Паланської сільської ради від територіальної громади с. Юрківка та представила новообраних депутатів: Мордача Олександра Андрійовича та Батуріна Олександра Анатолійовича. Виконуюча обов’язків голови сільської ради Шмалій Світлана Іванівна вручила посвідчення та побажала успіхів у нелегкій праці задля благополуччя громади.

По завершенню урочистої частини депутати перейшли до клопіткої  праці   по прийняттю ряду важливих рішень відповідно до порядку денного. Зокрема, було покладено виконання обов’язків старости у селі Юрківка на Парфенюка Петра Савовича, який здійснював повноваження сільського голови цього села до об’єднання; прийнято рішення  про реорганізацію Юрківської сільської ради та Юрківської загальноосвітньої школи I-III ст ; опрацьовано 96 земельних питань.

В ході пленарного засідання  було розглянуто заяву про приєднання села Родниківка до Паланської ОТГ. Заслухавши виступ сільського голови Яремчука Руслана – думки розділились. Народні обранці зважили  всі за і проти такого об’єднання. То ж розгляд питання про приєднання села перенесено.


Днями відбулась позачергова 29 сесія Паланської сільської ради VII скликання.

У роботі сесії взяли участь старости, керівники окремих виконавчих органів сільської ради, представники громадськості.

На початку засідання Наталія Кузьменко, директор Городецької ЗОШ I-III ст. Паланської сільської ради, вручила грамоти депутатам за особистий внесок і активне сприяння в організації дитячого відпочинкового табору «Лідер»: Володимирові Кулікову, Петрові Шаповалу, Володимирові Осадчому, Миколі Гордію та Василеві Чекаленку.

Серед важливих питань, які були винесені на сесію, були ухвалені наступні: «Про затвердження Програми переведення у 2019-2020 роках котелень бюджетних установ Паланської сільської ради на альтернативні види палива», «Про звернення депутатів до проекту ПРООН з приводу надання допомоги в реалізації Програми переведення у 2019-2020 роках котелень бюджетних установ Паланської сільської ради на альтернативні види палива», «Про затвердження Програми соціально-економічного розвитку Паланської сільської об’єднаної територіальної громади на 2019 рік».

Депутати також підтримали та затвердили Програму розвитку молодіжного руху в громаді на 2019-2020 роки, яка спрямована на особистісний розвиток молоді та професійне самовизначення.До зустрічі, «Лідер»!

Чотирнадцять днів промайнули так швидко! Але кожен день у таборі “Лідер” в селі Берестівець для хлопців та дівчат був цікавою історією, яка наповнювалася веселим сміхом, відкриттями, здивуванням та очікуванням чогось нового.

Вихователі проводили з дітьми різноманітні ігри, змагання, мандрівки, екскурсії, а найголовніше – спілкування. Все це в комплексі – творення міцної учнівської родини.

Святковий концерт, який підготували діти в день закриття табірної зміни, свідчив про яскраві, веселі та щасливі проведені дні, які запам’ятаються вихованцям на все життя. Начальник відділу освіти Паланської сільської ради Ігор Кузьменко висловив велику подяку всім педагогам, які робили відпочинок дітей незабутнім та неповторним, а дітям побажав вчитись та досягати блискучих успіхів. Директор табору Наталія Кузьменко згадала всіх, хто причетний до організації дозвілля молоді. Особлива вдячність мовилась кухарям, які забезпечували п’ятиразове харчування та смачні обіди, медсестрі, завдяки турботі якої, дехто з молодого покоління захотів освоїти благородну професію лікаря. Староста села Берестівець, Галина Панасюк, окрім слів подяки, подарувала вихователям квіти, солодощі, відзначила грамотами, а всім вихованцям – пам’ятні дарунки на згадку про незабутні дні в літньому таборі.

Ніхто не хотів прощатись і залишати чудове місце відпочинку.

Спогади, друзі, яскраві емоції, драйвовий настрій… Враження залишаться на цілий рік!


Ой на Івана, ой на Купала..

Ім’я святу Івана Купала дав бог земних плодів. Колись йому приносили в жертву хліб – головний дар української землі. Та вже багато літ цього ідола ніхто не вшановує, про його божественну суть забули, а самого перетворили на опудало. Головні атрибути свята – це Купало й Марена. А якими ці традиції дожили до наших часів продемонстрували жителі Паланської територіальної громади.

З особливим розмахом свято відбулося в селі Кочубіївка. Тут святкування Івана Купала відзначили разом із Днем села. На гостини – з’їхалися звідусіль. Площа перед будинком культури була заповнена людьми, які насолоджувалися святковою програмою за участі народного ансамблю української пісні «Горицвіт» РЦКіД та вокального ансамблю Кочубіївського  будинку культури. З нагоди гуляння на адресу кожного жителя села лунало чимало привітань. «Щаслива розділити разом з вами радість свята, бо знаю, що такі теплі зустрічі дарують силу та наснагу працювати і жити», – зазначила у вітальному слові староста села Кочубіївка Галина Долгова.

Під час свята жителів Кочубіївки було нагороджено цінними подарунками в різних номінаціях: “Найстарший житель”, “Наймолодший житель”, “Подружні пари, які прожили в мирі, любові та злагоді 25, 30, 35, 45, 50 і більше років” тощо. Вручили подарунок також наймолодшій прабабусі.

Після святкового концерту усіх бажаючих було запрошено на частування, організоване за сприяння керівника ФГ «Агрофірма «Базис» Володимира Осадчого.

Незабутнє дійство відбулося і в селі Паланка. Концертна програма за участі аматорських колективів Паланського будинку культури «Солодка ягідка» та «Золоті нотки» дарували радісні, позитивні емоції жителям і гостям. Особливого шарму святу додав виступ народних артистів України, братів Яремчуків. Таку зустріч жителів села та зірок естради люб’язно організував народний депутат Антон Яценко. Спонсорську допомогу у проведенні заходу надали Кисіль Анатолій Іванович та Гордій Микола Васильович.

Цього ж дня розваги для себе знайшли дорослі і малі жителі інших сіл громади: в Берестівці, Томашівці, Кочержинцях та Громах плели віночки, прикрашали Марену, водили хороводи та співали купальських пісень.

Гучно та весело забавлялися мешканці та гості!

А завершилися святкові дійства танцями просто неба…


Семінар-тренінг «Середньострокове планування місцевих бюджетів».

Сьогодні, в Паланській громаді, відбувся семінар на тему «Середньострокове планування місцевих бюджетів» для фінансистів Паланської, Дмитрушківської та Ладижинської ОТГ, який провів, радник Черкаського ЦРМ з питань місцевих фінансів Микола Гулько.

На початку зібрання, радник запропонував роботу в групах, щоб зрозуміти важливість застосування саме середньострокового планування в громаді, представникам громад необхідно було знайти для себе відповіді на основні питання з точки зору держави, органу місцевого самоврядування та бізнесу: Що таке середньострокове бюджетне планування? Навіщо воно для громади і чим допоможе? Який ефект або вплив від його застосування на місцевому та регіональному рівнях? На ці та інші питання  учасники заходу спільно шукали відповіді.

Під час заходу велику увагу приділили  змінам до Бюджетного кодексу України, зокрема: запровадження Бюджетної декларації на середньостроковий період; оновлення бюджетного календаря; розширення бюджетних правил; узгодження стратегічного та бюджетного планування.

Слід зазначити, що повноцінний процес середньострокового бюджетного планування на рівні місцевих бюджетів розпочнеться з 2020 року. У 2019 році прогноз місцевого бюджету на 2021 і 2022 роки подається до відповідних місцевих рад разом з проектом рішення про місцевий бюджет на 2020 рік. Тобто, у 2019 році не діє норма щодо необхідності подання до 15 серпня місцевими фінансовими органами прогнозу місцевого бюджету місцевим державним адміністраціям (виконавчим органам відповідних місцевих рад), а також щодо його схвалення до 1 вересня та подання (у п’ятиденний термін) відповідним місцевим радам. Ця норма регламентується п.49 Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України.

Наприкінці семінару учасники висловили велику вдячність раднику з питань місцевих фінансів за тепле спілкування та отримані знання.


Урочисте відкриття місцевої пожежної команди в Берестівці

4 липня відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди в селі Берестівець. Ця подія, без перебільшення, визначна для мешканців громади, які відтепер у випадку надзвичайної ситуації на їхніх подвір’ях чи у господарствах зможуть розраховувати на допомогу не лише професійних рятувальників, а й місцевих вогнеборців.

Участь в заході взяли: заступник голови Паланської ОТГ Олександр Шевчук, староста с.Берестівець Галина Панасюк, заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області Олександр Горобець, начальник Уманського районного відділення ДСНС України у Черкаській області Володимир Лебідь, директор ТОВ «Берестівець» Василь Чекаленко, представники Дмитрушківської та Ладижинської ОТГ, сільські голови сіл Родниківки та Краснопілки.

Відкриттю МПК передувала значна робота, проведена Паланською сільською радою та товариством «Берестівець» директор якого Василь Іванович Чекаленко. Громадою було виділено більше 300 тисяч  гривень на капітальний ремонт пожежної автівки, наданої Уманським районним відділом Управління ДСНС України у Черкаській області та придбано пожежне обладнання. Місцева пожежна команда функціонуватиме на  території господарства ТОВ «Берестівець» облаштованого під пожежний пункт, та обладнаного усім необхідним для цілодобового чергування особового складу, а також, утримуватимуться 4 підготовлених працівників, за  їхній рахунок. 

Для урочистої церемонії перерізання стрічки були запрошені  Василь Чекаленко та Олександр Горобець, а настоятель парафії Архистратига Михаїла с. Берестівць отець Володимир освятив пожежний автомобіль та приміщення пожежного депо, де рятувальники нестимуть службу.

Лунало чимало щирих та добрих слів для рятувальників. Так, заступник голови Олександр Шевчук, у своєму виступі  зазначив: «Створення пожежної команди у громаді – запорука миру, спокою і добра у кожній домівці. Берестівець, як ніхто, розуміє важливість готовності до реагування у надзвичайних ситуаціях, адже у 1900 році тут спалахнула масштабна пожежа, яка ледь не спалила село. Ви маєте усі умови, аби бути завжди напоготові захисту життя і здоров’я односельців та мешканців навколишніх сіл. Бажаю  рятувальникам спокійних чергувань та якомога менше тривожних викликів».

На завершення урочистостей всі охочі оглянули приміщення підрозділу та ознайомилися з технікою та оснащенням, що перебуватиме на озброєнні рятувальників.Ось воно, яке наше літо!

Казкові емоції, нові друзі, активний відпочинок, захоплюючі враження та різноманітні розваги – ось так весело і цікаво проходить відпочинок дітей в таборі «Лідер».

Організатори дбають про те, щоб кожен день перебування дитини у відпочинковому таборі був змістовним, активним, пізнавальним та пам’ятним. Табір ще тільки розпочав свою роботу, а вражень – вдосталь.

1 липня для дітей була організована екскурсія до Національного дендропарку «Софіївка». Дітвора з цікавістю і задоволенням мандрували куточками чарівної природи, овіяної міфами та легендами стародавньої Греції, милувались чудовими  краєвидами, знайомилися з історією створення перлинки України, її скульптурними композиціями та екзотичними  представниками флори.

Незабутні враження залишились від Жашківського кінного-спортивного комплексу – це унікальне поєднання елегантного спорту та комфортабельного відпочинку. Спілкування з благородними і грандіозними тваринами єднання з ними подарувало дітям  відчуття внутрішньої гармонії і заряд позитивної енергії.

Та справжній емоційний сплеск відбувся, коли повернувшись з екскурсії молодь інсценізувала Казку на новий лад. Це був день витівок та приколів учасники змагалися в кого найсмішніше, найдотепніше та переможців не було, адже  гумор об’єднав усіх.

Активне дозвілля триває! Все найцікавіше попереду!Відкриття табору «Лідер» у селі Берестівець

В селі Берестівець, на базі школи 27 червня відбувся заїзд до дитячого відпочинкового табору з цілодобовим перебуванням «Лідер», який допоможе учням продуктивно відпочити, набратися незабутніх вражень, покращити своє духовне та фізичне здоров’я. В таборі «Лідер» налічується 48 дітей, який  поділений на 3 загони з оригінальними назвами: «220 Вольт», «Стріла», «Кока-кола.

Урочистості з нагоди відкриття табору та День молоді об’єднали в одне свято, адже саме молодь розфарбовує яскравими фарбами картину майбутнього нашої громади.

На захід завітало багато гостей: в.о. голови Світлана Шмалій, заступник голови Ігор Миклащук, начальник відділу освіти Ігор Кузьменко, староста Галина Панасюк та депутат Паланської сільської ради Василь Чекаленко.

В.о. голови Світлана Шмалій привітала дітей з нагоди довгоочікуваної дати для дітлахів відкриття відпочинкового табору, побажала гарного й яскравого літнього відпочинку, а заступник Ігор Миклащук – побажав драйвового настрою та висловив сподівання, що під час перебування у таборі діти весело та активно проведуть свій час і наступного року неодмінно захочуть повернутися ще раз.

Вихователі ознайомили дітей з правилами поведінки в таборі, безпечного дозвілля та відпочинку. За бажанням дітей, розпочались ігри, конкурси, розваги. Впродовж зміни відпочинкового табору на дітей чекають змістовні заходи, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання, забави та багато інших цікавинок.

Робота табору буде організована так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе затишно, збагатилася духовно, загартувалася фізично. Це все стало можливим завдяки спонсорській допомозі товаровиробників громади, а саме: керівнику ФГ«Агрофірма «Базис» В.О. Осадчому, директору Уманського тепличного комбінату М.В. Гордію, директору ДП «Умань-Агро» В.В. Кулікову та директору товариства «Берестівець» В.І. Чекаленку.«Маршрути успіху» у Паланській громаді: громада ділиться досвідом

Зі створенням Паланської громади відбулося чимало позитивних змін.

Крок за кроком ми йдемо шляхом розвитку, навчаючись кращим практикам реформи децентралізації. Пишаємося тим, що вже маємо і свій власний досвід, яким охоче ділимося з іншими громадами.

Так, 19 червня  Паланська об’єднана територіальна громада приймала делегацію з Дніпропетровщини. Очолила делегацію гостей представник Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України Людмила Саліженко.

Робоча зустріч розпочалася в селі Городецьке, в конференц-залі «Позитив» де в.о. сільського голови Світлана Шмалій звернулась до присутніх з вітальним словом: «Вітаю у нашій Паланській громаді! Впевнена, що цей візит не пройде дарма і кожний із вас дізнається про щось корисне» та представила презентацію розвитку Паланської громади. Гостинно приймав гостей та радо ділився успіхами громади, відповідав на численні запитання учасників зустрічі і депутат сільської ради, керівник ФГ «Агрофірма «Базис» Володимир Олексійович Осадчий. А цікавило гостей чимало питань: і наповнення бюджету, і земельні відносини, і ремонт вулиць та водогони, чи не позбавлені уваги старостати і як функціонують в приєднаних до Паланки селах ФаПи та освітні заклади. На ці та чимало інших запитань Володимир Осадчий дав вичерпну інформацію, порадив, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.

Після засідання делегація відвідала окрасу та історичну цінність Городецького – Храм Покрови Пресвятої Богородиці, її ще називають козацькою полковою церквою. Також, на розгляд представництва було запропоновано відвідати сучасний, новий стадіон.

В ході  навчального візиту делегація побувала в Кочубіївській школі, особливо вразило гостей наявність в школі сучасної спортивної зали та цікава розповідь директора школи Алли Кисіль про її захоплення травознавством , яким вона щедро ділиться зі своїми вихованцями. Родзинкою для гостей стали спортивні події регіону – на новозбудованому Кочубіївському стадіоні, де в цей день проходили фінальні змагання Чемпіонату України  з футболу «U-14», матч «Шахтар – ФК Скала».

Приємні спогади залишилися в учасників делегації після відвідування  найкращого, наймальовничішого села Черкащини, окраси нашої громади –Берестівця. Гостинно зустрічали поважних гостів депутат сільської ради, директор ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко та староста села Галина Панасюк.

Приємною несподіванкою став приїзд в Берестівець губернатора Черкащини Олександра Вельбівця, який приєднався до делегації та в ході зустрічі зазначив: «Основою успішної  громади є співпраця органів місцевого самоврядування  та небайдужих товаровиробників. Паланській громаді з цим пощастило, адже  мають керівників господарств, які стали ініціаторами об’єднання задля досягнення спільної мети – щоб податки сплачені в громаді спрямовувалися на її розвиток.»

Староста села Галина Панасюк охоче ділилась досягненнями, запросила делегацію оглянути культурно-історичні об’єкти Берестівця: церкву Архистратига Михаїла, мальовничий парк «Вікторія» та романтичний «Острів Кохання» посеред громадського ставу. Далі маршрут проходив через установи села – обладнаний новим устаткуванням ФАП та відремонтований відповідно до європейських норм садочок.

Наприкінці візиту учасники підкреслили його корисність та цікавість. Надіємось, що для представників громади Дніпропетровщини ми показали позитивний досвід місцевого економічного розвитку, ефективної співпраці влади та бізнесу на місцях, створення сприятливого бізнес-клімату в Паланській громаді.


Барвиста та сонячна «Мистецька толока» в Паланській громаді

Другий рік поспіль село Берестівець гостинно відчининяє двері для учасників обласного свята.

За ініціативи обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради 15 червня в Берестівець зꞌїхалися аматорські колективи Черкащини, талановиті артисти, майстри народної творчості на свято «Мистецька толока». 

Доброю традицією стало розпочинати дійство зі святкової ходи творчих колективів та гостей від мальовничого парку «Вікторія» до будинку культури. На співочому подвір’ї розмістилися глядацька зала, містечко майстрів з ужиткового мистецтва, фотозони.

Зустрічала шанованих гостей, за давнім українським звичаєм, – із запашним короваєм, – староста с. Берестівець Галина Григорівна Панасюк.

Численних учасників, шанувальників українського мистецтва і глядачів привітала в.о. голови Паланської сільської ради Світлана Іванівна Шмалій. До її чудових, вселяючих оптимізм побажань і поздоровлень, приєдналися  заступник голови Уманської районної ради Петро Андрійович Бабкін, депутат Паланської ОТГ, директор товариства «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко, заступник сільського голови Анатолій Олександрович Шевчук.

 Завідувач відділу по роботі з клубними установами обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Черкаської обласної ради Тетяна Вікторівна Кучменко та провідний методист відділу фольклору та етнографії Наталя Василівна Некраса підкреслили, що  проведення таких мистецьких зустрічей покликане зберігати народні звичаї, культуру і мистецтво, популяризувати українські національні традиції та самобутність нашої нації.

Невгамовні аматори Черкащини дарували свою творчість жителям та гостям громади. Пісні у прекрасному виконанні змінювали яскраві хореографічні композиції.  Вигуки «Браво!» постійно лунали від вдячних глядачів. Дійство тривало до вечора.

Святковий настрій протягом дня створювали артисти з Жашківського району, Соколівської ОТГ; Христинівського району, с. Кузьмина гребля, Верхнячка, Сичівка; Уманського району, Дитрушківської ОТГ, с. Старі Бабани; Монастирищенського району, с. Степівка; Тальнівського району, с. Майданець; Паланської громади – сіл Томашівка, Кочубіївка та Берестівець. Особливо запям’ятався виступ харизматичної, талановитої, чуттєвої  виконавиці,  що  завітала із сонячної Італії – Ірини Хоменко.

Під час проведення свята працювала «Галявина майстрів», де свої цікаві роботи презентували народні умільці зі Сміли, Умані, сіл Паланської громади – Максимівки, Берестівця, Городецького, Громів, Кочержинців, Паланки.

Берестівецькі господині до свята підготувалися заздалегідь – приготували різні смаколики, напекли пирогів, зварили юшки, козацьку кашу, якими пригощали селян та гостей свята.

Розвагою для наймолодших гостів стали ігри на надувній гірці, стрибки на батутах, забави та солодощі.

Під час святкового концерту кожен колектив отримав грамоту від обласного центру народної творчості.

Організатори свята відмітили усіх учасників оригінальними подарунками, пам’ятними сувенірами  та дипломами.

Велику підтримку та допомогу в організації проведення свята проявив директор ТОВ «Берестівець». Василь Іванович Чекаленко – ініціатор змін на краще, він завжди піклується про спільну користь, вміє зорганізувати людей, під його турботою перебуває багато соціальних проектів села та громади.

У підготовці свята відзначилася місцева влада, депутати та підприємства Паланської громади: відділ культури, туризму, молоді та спорту, захисту дітей, Берестівецький старостинський округ, старости сіл Паланської сільської ради, а також директор Уманського тепличного комбінату М.В. Гордій,  директор ДП «Умань-Агро» В.В. Куліков, директор ФГ «Агрофірма «Базис» В. О. Осадчий, ПП О.О. Дячук, керівництво Ладижинського хлібокомбінату.

Сподіваємось, «Мистецька толока» стане доброю традицією в Паланській громаді. Чекаємо зустрічі в наступному, 2020 році!

Діти – наше майбутнє

    Свій перший літній день діти Паланської громади провели, в атмосфері дитячого сміху, веселощів та позитивних емоцій. Святкували День захисту дітей в селі Паланка просто неба, біля міського Будинку культури. Відзначали гучно, весело та кольорово. Програма свята була різноманітною, тому кожен знайшов улюблену розвагу. Були проведені: майстер-клас, аквагрим, караоке, флешмоб та дискотека.  

    Не обійшлося і без традиційного конкурсу малюнків на асфальті, де дітки могли дати волю своїм фантазіям. Суворо оцінювати такі творіння організатори конкурсу не бралися, адже запал в очах та радісні посмішки на обличчях дітей і їх батьків – ось найбільша нагорода.

    Завершилось святкування солодкими подарунками, які люб’язно надав Кисіль Анатолій Іванович, за що працівники Будинку культури та самі діти  йому безмежно вдячні.
Урочисте засідання виконавчого апарату Паланської громади

 16 травня на 27 позачерговій сесії Паланської сільської ради депутати прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин села Берестівець Паланської об’єднаної територіальної громади».

 На урочистому засіданні виконавчого апарату громади, виконуюча обов’язки голови сільської ради Світлана Іванівна Шмалій та староста села Берестівець Галина Григорівна Панасюк, вручили диплом та нагрудний знак «Почесний громадянин села Берестівець» Грановському Геннадію Семеновичу, директору Приватного акціонерного товариства Уманський «Агрошляхбуд», за видатні заслуги перед громадою у розвитку інфраструктури, високий професіоналізм, активну громадянську позицію і громадську діяльність. З привітальним словом до Генадія Семеновича звернувся керівник ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко, який висловив подяку за багаторічну працю та привітав ювіляра, адже на передодні він святкував своє сімдесятиріччя.

 Відзнаку «Почесний громадянин села Берестівець Паланської об’єднаної територіальної громади» присвоєно колишньому сільському голові  Яременку Сергію Васильовичу, нажаль посмертно. Він знав потреби людей, брав на себе велику відповідальність за благополуччя жителів села, допомагав, відстоював інтереси односельців. Сергій Васильович був не просто відповідальним, він  працював за покликом душі.

 Щира подяка і низький уклін тим, хто працював і працює на благо села Берестівець, хто своє життя присвятив людям і рідному краю.Представники Паланської громади переймали досвід у Матіївецькій громаді на Коломийщині.

   Як показує практика, аби реалізувати на власній території щось корисне та цікаве, не обов’язково витрачати на це безліч часу та трудових ресурсів. Подекуди достатньо буває звернутися до досвіду іншої громади, яка вже втілила в життя той чи інший «проект», відпрацювала складні питання і вже тепер готова поділитися ним з іншими. Саме з цією метою делегація Паланської сільської ради в складі 16 осіб завітали в Матеївецьку ОТГ, Івано-Франківської області, яку очолює Петро Книшук.

   Матеївецька громада була створена в 2016 році, а вже сьогодні є прикладом для наслідування, адже за такий короткий час досягла неймовірних успіхів. До її складу увійшло 4 сільські ради  – 12 населених пунктів, що самостійно забезпечують належний рівень надання послуг в різних сферах. Це – освіта, медицина, культура, комунальне підприємство, два асфальтні заводи, фермерське господарство, ковбасний цех, пекарня, підприємство з вирощування шампіньйонів. 

   Одразу слід зазначити, що про цю поїздку можна говорити багато чого, те, що довелося побачити та послухати, не можна вмістити в невеличкий матеріал. Тим не менш можна виокремити й головне: запорукою діяльності Матіївецької громади є комплексний підхід до вирішення питань і правильно вибудовані пріоритети.

   Наша зустріч почалася з огляду населених пунктів, а закінчилася розмовою з керівником громади Петром Васильовичем, який щонайменше двох годин розповідав про ті досягнення, які були здобуті протягом останніх років. Тому й не дивно, що люди пишаються своїм очільником, адже він просто може прокинутись о 2 годині ночі і проїхатись селами, щоб переконатись, чи всі ліхтарі горять, чи завітати серед робочого дня в шкільну їдальню і замовити собі обід, щоб переконатись, чи дійсно якісно годують місцевих школярів. Петро Книшук – це справжній господар своєї громади.

   Особливо в Матеївецькій ОТГ вразило, як активно застосовуються так звані методи “народної будови”. Саме завдяки ініціативі громади вдалося звести новий корпус Дебеславцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, а незабаром у селах Матеївці та Дебеславці буде нова церква.

   Приділяється значна увага культурно-духовному розвитку. Діти громади мають змогу відвідувати школу мистецтв, центр культури і дозвілля. Тут є народний аматорський духовий оркестр “Водограй” репетиції якого відбуваються в капітально відремонтованому будинку культури.

   Щиросердно дякуємо господарям за корисний досвід, гостинність, насичену програму та святковий концерт, який підготували творчі колективи Матеївецької громади. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю та чекаємо прикарпатських друзів у нас на Черкащині.

 Делегація Паланської сільської ради дякує, директору ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Миколі Гордію, за наданий для поїздки транспорт.
День вишиванки  у Кочубіївській ЗОШ

Традиційно у третій четвер травня учні Кочубіївської ЗОШ долучилися до акції “Одягни вишиванку”, адже українська вишита сорочка  завжди була символом любові та єдності українського народу, служила як прикрасою, так і оберегом.

Розпочався день із незвичайної краси –  виставки вишиваних робіт “Із бабусиної скрині”, які прикрасили коридор школи. Діти, їх батьки та працівники навчального закладу мали змогу милуватися барвистими візерунками талановитих майстринь. Усі бажаючі взяли участь у майстер – класах і спробували різні техніки виконання вишивки. Справжньою окрасою дня стало  проведення фотоконкурсу “Вишиване селфі”. А завершилось свято  флешмобом “Бережи українське – носи вишиванку”, що  стало яскравою демонстрацією патріотизму, вміння берегти українську культуру, звичаї і традиції свого народу!


Фестиваль української культури «КОЛОРИТ»

Українська пісня – це божий дар для України. З піснею ми відчуваємо красу життя. Пісня криє у собі силу уяви та багатство щирих переживань, стає джерелом натхнення. Вона проходить крізь довгі століття, щоб сьогодні причаровувати переливами дорогоцінних самоцвітів…

Так, 15.05.2019 кожен учень Кочубіївської ЗОШ зміг проявити свої вокальні, танцювальні та акторські здібності. На фестивалі лунали найвідоміші пісні українського народу: «А мій милий вареничків хоче…», «Ти ж мене підманула…», «Ой, під вишнею, під черешнею…», «Грицю, Грицю, до роботи!», «По дорозі жук, жук!», «Несе Галя ваду», «Та орав мужик край дороги», «Як служив же я у пана», «Чом ти не прийшов?».

Найбільшого емоційного забарвлення фестиваль отримав від проведення конкурсу інсценізації української народної пісні.  Під час  оцінювання інсценізованих пісень враховувалися майстерність виконання, акторська гра учасників, костюми та реквізити, креативний підхід, а також загальне враження від побаченого. Всі були у захваті від яскравих та цікавих постановок і щирого виконання пісень.

Чудове свято української пісні пройшло на одному подисі.

Свято подяки дітей своїм матерям

До Дня матері 12 травня у Громівському будинку культури відбувся святковий концерт. Він став справжнім творчим подарунком для гостей, адже зі сцени лунали найтепліші слова та вітання найдорожчим: – мамам та бабусям. 

Охочих привітати своїх любих матусь виявилось чимало. Юні таланти села зробили свято дуже атмосферним та по-домашньому теплим.

Ведучі повідали присутнім, що в Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати найрідніших мам. Отже, перший День матері святкували українці, та не в Україні. Але вже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисилевська. Того ж року “Союз українок” посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їх патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні дійства, аби вшанувати найрідніших матусь.

У цей святковий день, матір-неньку найщирішими словами і яскравими художніми номерами вітали дитячі колективи «Дзвіночок» та «Мрія». Відомі пісні, присвячені найріднішим, виконували Світлана Молоченко, Мадіна Мамасідікова, Василь Запорожець. Мельник Міша веселив глядачів гуморесками. Вокальний ансамбль «Громівчанка» порадував піснями «Любов твоя, мамо» та «Вишиваночка». Молодь села привітала матусь українськими танцями. Закінчилося свято на позитивній нотці, – гумористичною сценкою «Свято матері», яку поставили учні Громівського НВК.

Спільно працювали над програмою директор Громівського Будинку культури Людмила Мазуренко та художній керівник Світлана Кобзар.

«У цей день, матусі щиро раділи за своїх діток, адже вони так самовіддано та чуйно готувались кожен вітати найріднішу особу на землі», – розповідають організатори концерту.


Боротьба на руках

 Аби знайти справжніх українських богатирів, в Паланській громаді у селі Городецьке, вперше провели відкритий турнір з армреслінгу. Серед учасників були і новачки, і ті, для кого армспорт став хоббі. За звання «найсильнішої руки» боролися чоловіки з Тального, Христинівки, Бабанки, Кочубіївки, Городецького та Умані.

Армреслінг – найбільш демократичний і «мирний» вид єдиноборств. В Україні він стрімко розвивається, адже на відміну від інших видів спорту, людина будь-якого віку може отримати шанс на перемогу. Основне – бути сильним, спритним і витривалим.

Слова подяки організаторам та ідейним натхненникам змагань висловила  начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Паланської сільської ради Маргарита Бондаренко: «Для нашої громади, для усіх нас українців, такі змагання дуже важливі. Вони піднімають патріотизм, згуртовують, націлюють на перемогу. Вдячна за сприяння у проведенні змагань Валентині Вишнівській, Андрію Гнатюку, Наталії Кузьменко,  Богдану Пею,  Володимиру Пею, Сергію Пею, Сергію Петришину. Дивлячись на молодь, сповнену енергією, спортивного натхнення та здобутків, з’являється беззаперечна віра у гідне майбутнє».

Підтримати хлопців прийшли начальник відділу освіти Ігор Кузьменко та директор Городецької ЗОШ Наталія Кузьменко.

Спочатку розминка, а далі – в бій. Усіх учасників розділили на 4 вагові категорії. Головний суддя Богдан Пею ознайомив спортсменів з правилами змагань.

Між чоловіками розігралася неабияка боротьба. Деякі насилу стримували емоції.

Серед спортсменів вагою до 70 кг призові місця завоювали:

-Юрченко Назар  (1 місце)

-Гнатюк Дмитро (2 місце)

-Смілянець Микола (3 місце)

Серед хлопців вагою до 80 кг в трійку кращих увійшли:

-Бабич Роман (1 місце)

-Пею Богдан (2 місце)

-Лягоцький Максим (3 місце)

У ваговій категорії до 90 кг

– 1 місце виборов Петришин Сергій

– 2 місце – Раков Ярослав

– 3 місце посів Удуденко Віктор

В «абсолютній ваговій категорії» переможцями стали

-Давиденко Олексій (1 місце)

-Удуденко Віктор (2 місце)

-Петришин Сергій (3 місце)

Впевнені, що море вражень отримали всі учасники, кожен хотів перемоги. Вдячні усім глядачам та уболівальникам, які створили неймовірну атмосферу спортивного дійства.Заходи до дня Перемоги в Паланській громаді

Кожне село Паланської громади втратило у Другій світовій війні багато жителів: як із числа військових, так і серед мирного населення. Лік загиблим та зниклим безвісти йде на тисячі…

8-9 травня з нагоди пам’ятної дати у селах громади відбулися тематичні заходи та урочистості, панахидами біля пам’ятників односельчанам, які загинули на фронтах та мітингами вшанували пам’ять загиблих жертв буремних подій Другої світової війни.  

У ці дні односельці віддали шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював свободу, хто захищав рідну українську землю від ворогів. Хто проявив стійкість, мужність і самовідданість на полях битв і на трудовому фронті в ім’я перемоги над нацизмом . Багатьом героям, полеглим на полях битв, не судилося побачити Перемогу. Сьогодні, немає поряд і багатьох з тих, хто, відстоявши свободу і незалежність Батьківщини, повернулися в післявоєнну розруху, мужньо подолали всі тяготи, відновили зруйновані села .

Пам’ять про них непідвладна часу. Так було і буде завжди – і через десятки років, і через століття.

Щороку, ці травневі дні – служитимуть нам нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі! Свято Перемоги – наша пам’ять і велична слава. Тому шануймо його, як найрідніше, найсвітліше і найдорожче свято.


Урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулися в Томашівському сільському клубі Паланської громади.

З Днем Перемоги усіх присутніх в глядацькій залі щирими, теплими словами привітали в.о. голови Паланської сільської ради Світлана Шмалій та староста Оксана Нєздраєва. А працівники культури підготували для мешканців громади гарну концертну програму.

Зі сцени лунали схвильовані, проникливі слова ведучої, пісні воєнних років і сучасні, одні з них  повертали у трагічні воєнні події, що, нібито, давно і безповоротно минули, але не полишають, пов’язуючи незримими нитками емоційних переживань, болю та докорів сумління сучасні покоління з тими, які спізнали на собі ту жахливу воєнну катастрофу, інші  нагадували про сьогодення, і дарували надію на мирне, щасливе майбутнє сучасної України.

Смерть своєю скорботною косою постукала в двері майже до кожної української хати. До своїх рідних домівок з фронту не повернулося близько сотні воїнів-односельчан. Їх імена навічно записані у Книзі Пам’яті і були зачитані поіменно юним поколінням.

Хвилиною мовчання  присутні  вшанували полеглих в роки Другої світової війни, а  від імені депутатів О. Пастушенка та В. Кулікова діти поклали вінок пам’яті та корзину живих квітів до Меморіального комплексу.


Змагалися юні футболісти

Школярі нашої громади охоче взяли участь  у змаганнях з футболу, адже це чудова можливість проявити себе, завоювати звання переможця і відстояти честь своєї школи та села.

Змагання відбулися 3 травня на стадіоні села Паланка згідно календарного плану фізкультурно-оздоровчих заходів відділу культури, туризму, молоді та спорту.

В боротьбі за першість з футболу свою спритність, швидкість мислення на футбольному полі та вміння грати у футбол демонстрували збірні команди хлопців та дівчат Кочержинського НВК, Берестівецької, Городецької, Паланської та Кочубіївської ЗОШ.

Церемонію відкриття турніру розпочала в.о. сільського голови Паланської громади Світлана Шмалій. Вона привітала учасників, побажала усім спортивного азарту, злагодженості та вдалої гри.

Всі команди запамꞌяталися цікавою напруженою боротьбою у кожному зіграному поєдинку. Школярі показали відмінну майстерність, фізичну готовність та волю до перемоги.

В безкомпромісній боротьбі І місце виборола команда Берестівецької ЗОШ, вигравши з рахунком 3:0 у господарів поля.

ІІ та ІІІ місця посіли відповідно команди Паланської ЗОШ та Кочубіївської ЗОШ.

По завершенню змагань начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Маргарита Бондаренко та начальник відділу освіти Ігор Кузьменко привітали переможців і побажали юним футболістам у майбутньому досягнути високих спортивних результатів.

Усі учасники отримали грамоти Паланської сільської ради, а переможцям урочисто вручили Кубок Першості.

Висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до проведення змагань: керівникам закладів освіти, вчителям фізичної культури, суддівській колегії та  медичним працівникам. Пісні народжені в АТО

Відкритий турнір Паланської сільської ради з волейболу,

присвячений загиблим Героям Небесної Сотні  

  


Афганістан


День безпечного інтернету в Городецькій ЗОШ


  Добрі справи волонтерської сотні “Соколята” Кочубіївської школи

 


День соборності України у Кочубіївській ЗОШ І-ІІІ ст.


Різдвяний подарунок для школярів

Яскравим завершенням зимових канікул, несподіваним сюрпризом для учнів Кочубіївської ЗОШ І – ІІІ ст. та Городецької ЗОШ І-ІІІ ст.  стала поїздка до Києва. Діти люблять нові відкриття, особливо, якщо це стосується солодощів! Тому незабутні враження на школярів справила екскурсія до Київської кондитерської фабрики «Roshen», де вони познайомилися з історією виникнення шоколаду та самостійно створили індивідуальний дизайн подарункової коробки шоколаду «Elegance», який і отримали в подарунок. Виробничий цех фабрики та насичений запах шоколаду надзвичайно вразив дітей. Місце, де народжується шоколад, та секрети кондитерського мистецтва стали предметом активного обговорення школярів.

Завершальним етапом поїздки стали розваги у «Зимовій країні на ВДНГ». Хлопчики та дівчатка каталися на ковзанах, розважалися на атракціонах. Яскраві враження та захоплюючі емоції, отримані дітьми, передають світлини, зроблені під час екскурсії.

Учні та вчителі обох шкіл щиро вдячні голові ФГ АФ «БАЗИС» Володимиру Олексійовичу Осадчому та начальнику відділу освіти Паланської ОТГ Ігорю Андрійовичу Кузьменкуза організацію  поїздки  та бажають їм успіху, міцного здоров’я, бо щасливий той, хто дарує щастя іншим!


В Паланській громаді запрацював новий стоматологічний кабінет

 

 У дні відзначення народних свят – Маланки, Василя, Нового року жителів села Городецьке, поважних гостей зібрала урочиста подія.

Привід, окрім Різдвяних свят, був надзвичайно вагомим – відкриття стоматологічного кабінету.

На урочистості завітали голова Уманської районної ради Оксана Супрунець, заступник голови Уманської районної державної адміністрації Сергій Жорницький, головний лікар центральної районної лікарні Інна Добрянська, депутати, мешканці Паланської громади.

Традиційне перерізання стрічки супроводжувалось засіваннями, побажаннями добра, співом колядок, щедрівок у виконанні учасників народного хорового колективу Кочубіївського Будинку культури, які завжди є бажаними гостями будь-яких заходів, що відбуваються в громаді.

Лікарям стоматологам побажаємо наполегливо і якісно працювати, приносити людям здорову усмішку та своєю роботою заслужити вдячність від пацієнтів.

Зазначимо, що стоматкабінет працюватиме в приміщенні Городецького старостинського округу з вівторка по п’ятницю з 9.00 до 15.00 год.


22 листопада 2018 року на пленарномузасіданні двадцять шостої сесії Черкаської обласної ради депутати обласної ради підтримали рішенння про присвоєння звання «Почесний громадянин Черкащини» директору приватно-орендного сільськогосподарського комбінату «Уманський тепличний комбінат» Миколі Гордію.

Депутатський корпус та колектив Паланської сільської ради щиро вітає  Миколу Васильовича  з отриманням почесного звання.


 

Відкриття фельдшерського пункту у селі Кочубіївка


Вітаємо переможців спортивних змагань


Обираємо курс на розвиток


Година памꞌяті «Допоки пам’ять в серці не згасає»

З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, в населених пунктах Паланської громади було проведено ряд меморіальних заходів.

Так, 28 жовтня в с. Громи проведено годину памꞌяті «Допоки пам’ять в серці не згасає»

Для жителів села у бібліотеці оформлено історико-патріотичну викладку літератури «Їх подвиги в памꞌяті вічні».

Юні мешканці взяли участь у тематичній бесіді «Україна в полум’ї війни».

Згадували тих, хто самовіддано наближав розгром ворога та піднімав країну з руїн у повоєнні роки. Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять рідних та близьких, знайомих і невідомих, усіх хто загинув в боротьбі проти чужоземного поневолення. Говорили про подвиги сучасних українців, патріотів, бійців, які встали на захист Батьківщини, виконуючи святий обов’язок.

Бажали один одному головного – МИРУ!

Годину памꞌяті було завершено покладанням квітів до Обеліску Слави та спільним виконанням Гімну України.

  


Детальний план території по будівництву Амбулаторії загальної практики в селі Кочержинці


Вийшов новий номер газети “Вулик” присвячений Паланській об’єднаній територіальній громаді


«Дітям цікаво ставати учнями нової української школи», – констатує педагог з 30-річним досвідом Ірина Грищенко

 

Які можливості отримують учні  нової української школи? Які можливості дає самим школам освітня реформа? Про це йшлося на медіашколі, що у рамках всеукраїнського проекту «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ» 7-8 вересня пройшла у Черкасах.

– Коли я запитала у одного із першокласників, чи хотітиметься йому  відвідувати школу, він підняв на мене оченята, які аж сяяли: «Там таке все гарне, мені цікаво ходити у школу!», – розповіла заступник голови Білозірської об’єднаної територіальної громади Ірина Грищенко.

Педагог із 30-річним стажем, останні 13 з яких була директором школи, розповіла про те, як реалізовується освітня реформа  у об’єднаній територіальній громаді.

У центральній садибі громади, де мешкає понад 10 тисяч осіб, діє три школи – одна середня і 2 – 9-річних. У смт. Ірдинь, із населенням у 900 мешканців, діє одна ЗОШ 1-3 ступенів (де не було скорочено жодного класу і жодного учителя).

– У рамках проекту нової української школи (вперше за багато років), держава дала кошти на нові парти, оргтехніку, закупку дидактичних матеріалів. Ми потрапили у трійку переможців конкурсу на найкращий проект опорної школи Черкаської області у 2016 році – і це дало можливість залучити 2,5 млн. грн. на опорний заклад, – зазначила Ірина Грищенко. – У центральній садибі створено опорну школу, дві інші зробили її філіями. Опорний заклад ми оснащуємо від нових сучасних парт до мультимедіа-обладнання та профільного оснащення кабінетів хімії, фізики, інформатики. Учні кожної з філій мають доступ до практичних занять на базі опорної школи – для цього у нас є шкільний автобус. Всі учні мають рівні можливості у навчанні, філії просто розташовані територіально ближче до місця проживання учнів. У перспективі розглядається підвезення до опорної школи і учнів НВК з смт.Ірдинь.

У 2017 році, на 1 учня опорної школи було витрачено 9,5 тисяч гривень, то у філіях – 14-16 тисяч, а НВК – 26 тисяч. Для порівняння: раніше мені як директору школи, давали на ремонт щонайбільше 4, 5 тисяч гривень.

Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону) констатував, що освітня реформа дає нові можливості і новий розвиток для шкіл регіону.

– Для  об’єднаних територіальних громад області освітня реформа дає можливість підвищити рівень отриманої дітьми освіти, – зазначив Сергій Слинько. – Школи у ОТГ роблять справжні ривки у якості освіти. Секрет цього – у тих ресурсах, які вони отримали – і які тепер можуть спрямовувати на освіту, і у тих навчальних можливостях, у яких вони тепер беруть участь.

Сергій Слинько навів приклад Білозірської ОТГ, де громада не лише закупила для шкіл інтерактивні дошки – при переатестації педагогів обов’язковим є продемонструвати проведення уроку із її ефективним використанням. Громада  запросила із Києва консультанта, улітку зібрала учителів, які ознайомились зі всіма можливостями використання цих дошок.

Сергій Слинько зазначив, що сьогодні на Черкащині уже повноцінно працюють 26 об’єднаних територіальних громад – і ще 24 чекають перших виборів: Черкащина наразі є лідером із динаміки створення громад в Україні.

***

Проект «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ» реалізує Центр політичних студій та аналітики «Ейдос» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


Найспортивніше село Черкащини – 2018

8 вересня в День фізичної культури та спорту на центральному спорткомплексі «Колос» в м. Городище пройшли фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини – 2018» на призи Черкаської обласної ради.

Свій досвід, майстерність та жагу до перемоги продемонструвала команда села Кочубіївка. Учасники змагались у таких видах спорту: настільний теніс, шашки, гирьовий спорт, армспорт, міні-футбол, дартс та перетягування канату.

Наші земляки вкотре довели, що вони сильні тілом і духом та вибороли  ІІ загальнокомандне місце! Вітаємо!


Відкриття стадіону в селі Кочубіївка

18 серпня всі охочі жителі Уманського району мали змогу відвідати яскраве маштабне дійство  в славному селі Кочубіївка. Напередодні Дня Незалежності тут відбулося уричисте відкриття сучасного стадіону, який був збудований силами ФГ «Агрофірма «Базис» та її керівника Володимира Олексійовича Осадчого.

Радість свята з місцевими жителями приїхали  розділити перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, голова Уманської райдержадміністрації Євгеній Данченко, голова районної ради Оксана Супрунець, голова Паланської сільської об’єднаної територіальної громади Петро Федорович Кучеренко,  перший заступник голови  федерації футболу Черкаської області Володимир Григорович Фощій та заступник голови  федерації футболу Черкаської області Петро Петрович Євич. Почесні гості привітали всіх присутніх з цією знаковою подією та  передали цінні спортивні подарунки.

           


«ВІД СЕЛА ДО СЕЛА ЙДЕ МИСТЕЦЬКА ТОЛОКА»

9 червня село Берестівецьзібрало у родинне коло близьких і друзів, добрих приятелів і бажаних гостей на обласному святі «Мистецька толока».

Організатором заходу став Черкаський обласний центр народної творчості та культурно – освітньої роботи спільно з відділом культури, туризму, молоді та спорту, захисту дітей Паланськоїобꞌєднаної територіальної громади.

Фестиваль, який відбувався  під гаслом «З піснею від села до села», обꞌєднав близько 200 учасниківз  різних куточків Черкащини.

Дійство розпочалося урочистою ходою творчих колективів з Христінівського, Уманського, Катеринопільського, Тальнівського, Монастирищенського, Жашківського районів,Паланської громади.Це був справжній парад краси вишиванок, яскравих посмішок та святкового настрою.

В урочистій частині заходу гостей фестивалю привітали голова Паланськоїобꞌєднаної територіальної громади Петро Федорович Кучеренко, староста села Берестівець Галина Григорівна Панасюк, заступник директора обласного центру народної творчості Людмила Іванівна Глухенко.

У своїх виступах вони наголосили, що українська земля багата на таланти, а учасники колективів своєю творчістю та силою духу звеличують Україну, зберігають та відроджують народні традиції. І це свято яскраве тому підтвердження.

Мистецька програмана святково вбраному сценічному майданчику розкрила всю багатогранність і гостинність нашого краю. Виступали аматори, які не тільки закохані у творчу справу, а ще й своєю любов’ю запалюють інших.

Впродовж  дня свято гріло душі чудовими українськими піснями, яскравими танцями, гуморесками.

Авторські роботи декоративно-прикладного мистецтва презентували майстри з Кочержинців, Максимівки, Паланки, Громів, Берестівця.

Своїм творчим запалом потішили учасників свята талановиті виконавці та колективиПаланської ОТГ:

-Вокальний ансамбль «Світограй» Берестівецького СБК, керівник Наталія Ємець.

-Вокальний дует Кочержинського СБК у складі Тарасюк Наталії та Гнатюк Надії.

-Вокальний жіночий ансамбль «Кумоньки» Кочубіївського СБК, керівник Світлана Вивальнюк.

-Хореографічний колектив «Зорепад» Паланської ЗОШ, керівник Курченко Оксана.

-Дитячий вокальний дует Паланського СБК у складі Кравченко Богдани та Чубукіної Вікторії, керівник Наталія Кравченко

-Фольклорний колектив «Берегиня» Томашівського СБК, керівник Михайло Майданюк.

-Вокальний дитячий ансамбль Громівського СБК, керівник Людмила Франчук.

Усі колективи були нагороджені почесними грамотами Черкаського обласного центру народної творчості та отримали памꞌятні сувеніри.

Учасники колективів та працівники відділу культуривисловлюють вдячність за допомогу в організації  свята директору ТОВ «Берестівець»Чекаленку Василю Івановичу, директору ПОСП УТК Гордію Миколі Васильовичу, директору ТОВ «Агросс-М», АбдіновуРамізу Алі Огли, директору ПОСП «Соколівка» Косенюку Володимиру Володимировичу.

Фестиваль закінчився, але ті емоції, які вирували протягом дня, надовго запамꞌятаються і учасникам, і глядачам, і організаторам.

Відділ культури, туризму,

молоді та спорту,

захисту дітей Паланської ОТГ


УРОЧИСТІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ІІ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

8 травня у селі Паланкавідбулися урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.Цей травневий день був щедро насичений радістю і смутком, щирими словами вдячності ветеранам за їх неоціненний подвиг, теплом та зустрічами друзів.

Участь у заході взяли ветерани війни, учасники АТОна Сході України, працівники структурних підрозділів сільської ради, учні та вчителіПаланської ЗОШ, жителі громади, старости сіл.

Урочиста частина розпочалась біля Обеліску Слави.Присутні вшанували пам’ять полеглих покладанням квітів та хвилиною мовчання, після чого настоятель храму Преподобної Параскеви протоієрей отець Сергійвідслужив поминальну панахиду за загиблими у роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції у східних областях України.

Голова Паланської сільської ради Петро Федорович Кучеренко привітав шановних ветеранів та всіх присутніх з величним святом Перемоги.

«Шановні ветерани Другої Світової війни та учасники бойових дій на Сході України! Земний уклін вам за мужність, стійкість, відвагу! Ваша щира любов до рідного краю, пам’ять про славетні бойові подвиги, витривалість і сила духу назавжди залишаться у серцях нащадків неперевершеним зразком справжнього патріотизму та благородства. Ви є і завжди будете яскравим прикладом для молодих поколінь у творенні мирного сьогодення, любові та звитяжної праці на благо рідної Батьківщини.» – зазначив Петро Федорович.

Під час свого виступу Петро Федоровичнаголосив, що український народ – це справжній народ переможець, а ми, українці, сильна нація, яка вистоїть перед будь-яким випробуванням, бо ми народжені бути вільними.

Зі словами вдячності і шани виступили учні школи та подарували ветеранам квіти.

Урочистості продовжила яскрава концертна програма.Вокальні композиції колективів Паланського та Кочубіївського Будинків культури доповнили хореографічні номери танцювального ансамблю «Зорепад»Паланської ЗОШ.

9 травня в населених пунктах громади у с. Берестівець, Громи, Городецьке, Кочержинці, Кочубіївка, Максимівка, Томашівка відбулися мітинги  за участю ветеранів, жителів сіл, громадськості, представників влади.

Сердечно дякуємо нашим ветеранам, що відстояли мир у далекому 1945-му! Молимо Бога і про нашу сучасну Перемогу, Перемогу незалежної України!