Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Новини


Вітаємо переможницю!

3 березня в м. Черкаси проходив обласний конкурс читців «Тарасова вершина», який щороку збирає талановитих виконавців з різних куточків Черкащини.
Вітаємо із здобуттям перемоги на конкурсі нашу землячку з села Берестівець, Альону Євич, яка блискуче виступила з віршем Т.Г. Шевченка «Лілея».
Відділ освіти, культури, молоді та спорту пишається талановитою декламаторкою та зичить ніколи не зупинятись на досягнутому та підкорювати нові висоти.

2 березня відбулась нарада-навчання з соціальними робітниками.

Сільський голова Руслан Яремчук виступив з вітальним словом, подякував соцпрацівникам за їх роботу та побажав успіхів.
Розпочала пленарну частину Оксана Супрунець, заступник голови Паланської сільської ради.
Про здійснення заходів для виявлення вразливих груп населення, осіб і сімей, що перебувають у складних сімейних обставинах доповідала директор КЗ «ЦНСП» Наталія Кицик.
Завідувач відділення соціальної роботи та надання соціальних послуг за місцем проживання Тетяна Бондаренко розповіла про умови та порядок надання соціальної послуги догляду вдома.
Пояснила про умови та порядок надання державних допомог, житлових субсидій, пільг та компенсацій Мазур Тетяна, представник відділу соціального захисту населення Паланської сільської ради та Жоноватюк Наталія.
Роз‘яснив правила пожежної безпеки, а саме: як користуватись пічним опаленням та електропобутовими приладами Сорока Валентин, представник районного відділу ДСНС

1 березня відбулось засідання атестаційної комісії, з метою вивчення діяльності керівників закладів освіти у міжатестаційний період

У 2021/2020 навчальному році при атестаційній комісії Паланської сільської ради атестуватимуться 8 директорів закладів освіти, з них:
– Директор Іванівської ЗОШ
– Директор Кочержинської гімназії
– 6 директорів ЗДО (Городецького, Кочубіївського, Паланського, Іванівського, Черповодівського та Піківецького)
Розпочала роботу засідання голова атестаційної комісії, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради Сарніцька Н.М.
Про атестацію керівників закладів освіти Паланської сільської ради розповіла Булавка О.П., головний спеціалість відділу освіти, культури, молоді та спорту.
Зі звітами про свою діяльність у міжатестаційний період виступили директори ЗДО і ЗЗСО, а саме: Сушкета С.В., Левченко Л.М., Кучеренко Л.В.
– Директор ЗДО «Пролісок» Дзьобань Т.В.
– Директор ЗДО «Квіточка» Посухова В.О.
– Директор ЗДО «Колобок» Шуляк Т.В.
– Директор Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст. Оверчук О.М.
– Директор Кочержинської гімназії Бондаренко О.М.
Активно брала участь в обговоренні та підвела підсумки засідання заступник сільського голови Супрунець О.А.

24 лютого відбулась 7 сесія 8 скликання Паланської сільської ради. Всього було винесено на обговорення 92 пункти, за якими прийняті відповідні рішення.

Важливим питанням для жителів громади стало питання затвердження генеральних планів таких сіл, як Берестівець, Максимівка, Кочержинці, Кочубіївка, Паланка та Томашівка. Процедура розробки цих планів тривала майже рік. Спільними зусиллями земельного відділу, старост, працівників сільської ради, села отримають основну містобудівну документацію найближчим часом.
Також депутати підтримали пропозицію про створення комунального закладу «Центру позашкільної освіти» та проект рішення про обов‘язкове створення служби у справах дітей. 
Нагадаємо, на минулій сесії було обрано 5 старост сіл, що входять у громаду. Наразі 2 села так і залишаються без керманичів.

Паланська громада – одна із найперших в Уманському районі, кого Мінсоцполітики забезпечило технічною базою в сфері соціального захисту населення.

Сюди входять персональні комп’ютери, ноутбуки, принтери та мережеві маршрутизатори.
Всі комп’ютери забезпечені ліцензійними операційними системами та пакетами офісних програм.
Загальна кількість обладнання становила 6 одиниць техніки, а вартість – близько 100 тис. грн.
Ця техніка пришвидшить роботу відділу та дасть змогу опрацювати більше звернень громадян.
Нагадаємо, нещодавно відділ соціального захисту був забезпечений всіма необхідними меблями та інвентарем.

Засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку освіти на 2021-2024 роки

11 лютого 2021 року відбулось перше засідання робочої групи з розробки Стратегії розвитку освіти на 2021-2024 роки, до складу якої увійшли заступник сільського голови Супрунець О.А., начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Сарніцька Н.М., координатори, депутати сільської ради, керівники ЗЗСО, батьки та учні всіх сіл громади.

На початку засідання зі вступним словом до учасників звернулася заступник сільського голови Супрунець О.А., яка ознайомила з основними аспектами розробки Стратегії розвитку освіти. Саме Стратегія визначить траєкторію розвитку освіти на найближчі роки.

До засідання долучився сільський голова Яремчук Р.А., який наголосив на особливій важливості написання Стратегії, що дозволить проаналізувати всі проблеми, ризики та можливості розвитку не тільки освіти, а й всієї громади

Кооринатори Булавка О.П., Байда І.Ф., Станіславчук Н.О. та Приходько А.В. ознайомили з основними аспектами розробки Стратегії розвитку освіти, послідовністю етапів процесу планування, а також питаннями щодо організації процесу збору даних та проведення соціально-економічного аналізу стану освіти Паланської СТГ, проведення опитування учнів, батьків, вчителів та мешканців громади.

Члени робочої групи активно долучились до обговорення вищезазначених питань та визначились з планом роботи на наступний місяць. Активно і плідно працювала учнівська молодь, яка представляла населені пункти нашої громади.

Уже розпочалось проведення анкетування, яке забезпечить широке вивчення громадської думки жителів населених пунктів громади та буде враховане у процесі формування Стратегії.


Нарада працівників закладів культури

Паланської сільської територіальної громади

9 лютого відбулась нарада працівників закладів культури Паланської громади. Розпочала нараду начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Наталія Сарніцька, яка проаналізувала мережу та кадровий склад закладів культури. Детально зупинилась на фінансуванні та покращенні матеріально-технічної бази. Наталія Михайлівна акцентувала увагу учасників наради на тому, що необхідно прагнути, щоб сільська громада не уявляла свого життя без Будинку культури та бібліотеки, здійснювати роботу на підтримку соціальних ініціатив громадськості.

Про роботу клубних закладів в 2020 році доповіла головний спеціаліст Маргарита Бондаренко. Детально обговорили питання організації та проведення культурно-мистецьких заходів в 2021 році. Розглянули питання поєднання традиційних форм роботи з новітніми методами культурно-дозвіллєвої діяльності.

Поділились власним досвідом та напрацюваннями працівники Родниківського та Паланського сільських Будинків культури.

Директор КЗ «Паланська публічна бібліотека» Алла Порощук доповіла про роботу бібліотечних закладів в 2020 році та надала рекомендації щодо головних напрямків діяльності в 2021 році.

Грантові можливості для закладів культури презентувала головний спеціаліст фінансового управління Наталія Станіславчук. Заняття було побудоване у формі постійного спілкування доповідача і аудиторії. А мультимедійний супровід сприяв кращому розумінню матеріалу.

Підвела підсумки наради заступник сільського голови Оксана Супрунець. В активній дискусії було виокремлено напрями подальшої роботи щодо удосконалення діяльності закладів культури, визначено пріоритети. На завершення Оксана Анатоліївна побажала працівникам закладів культури плідної творчої праці, успішного виконання поставлених завдань.

Головний спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту 

Маргарита Бондаренко


Тренінг з інфекціоністом: за ініціативи депутатів Паланської ОТГ та меценатів відбулось навчання лікарів громади з Ольгою Голубовською

Депутати Паланської ОТГ Войченко Сергій та Микола Гордій разом з меценатами Сапаєвим Бахтіяром та Микитчаком Павлом організували тренінг лікарів громади із Заслуженим лікарем України Голубовською Ольгою.
Денний тренінг відбувся вчора, 2 лютого. Директор Центральної районної лікарні Інна Добрянська запросила колег первинної та вторинної ланки Уманського району: лікарів-інфекціоністів, анестезіологів та сімейних лікарів.
Ольга Голубовська надала корисну і сучасну інформацію. Головний меседж: актуальні питання лікування COVID-19 та подальша реабілітація пацієнтів, основні помилки, діагностика та профілактика.
Не всі представники лікувальних закладів змогли потрапити на зустріч через карантинних обмежень. Тому лекція демонструвалась у прямомі включенні від Умань Стрім.

Вітаємо переможців “Педагогічного олімпу України”!

29 січня 2021 року у Будинку офіційних прийомів ДУС Офісу Президента України за підтримки та участі представників Офісу Президента України, Верховної Рада України, Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, МОН України, інституту проблем виховання НАПН України, НЕНЦ МОН України, органів державного управління та місцевого самоврядування, НАПН України, департаментів та управлінь галузі відбулися урочистості з нагоди відзначення переможців Національного проєкту “Педагогічний олімп України”.

Вітаємо колектив та учнів Родниківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, які стали  переможцями даного проєкту та отримали відзнаку “Лідер освіти України”. Директора школи Олександру Слупіцьку відзначено Почесною грамотою та вручено нагрудний знак “Почесний педагог України”.

Почесними грамотами за вагомий внесок у розвиток національної системи освіти нагороджені обдаровані діти:

    Балашова Марія, учениця 9-А класу;

    Редванська Анна, учениця 9-А класу;

    Коваленко Мішель, учениця 8-А класу.

Бажаємо нашим педагогам та учням подальших досягнень, успіхів та перемог!


В закладах культури Паланської громади відбулись заходи з нагоди 103-ї річниці бою під Крутами

 29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

 Цьогоріч в закладах культури Паланської громади відбулись такі заходи:

Урок історії «Пам’ятаємо Героїв Крут» в Антонівській сільській бібліотеці.

Урок пам’яті: «Крути – і сум, і біль і вічна слава України» в Берестівецькій сільській бібліотеці.

Панорама пам’яті: «Зорять Крути юначими в душу очима» в Громівській сільській бібліотеці.

Година пам’яті «Крути. Бій за майбутнє» в Кочубіївській сільській бібліотеці.

Історичний екскурс «Пам’ятаємо Героїв Крут» відео-презентація в Юрківській сільській бібліотеці для учнів Громівського НВК.

Відео-презентація «У вінок пам’яті Героям Крут» в Синицькій сільській бібліотеці.

Година пам’яті «Мужність залишається у віках» в Іванівській та Яроватській сільській бібліотеці.

Інформаційна година «Пам’ятаю про Крути» в Черповодівській сільській бібліотеці для учнів Черповодівської ЗОШ.

Відео-година «Крути – молода кров». Перегляд документального фільму в Краснопільській СБФ.

Урок історичної пам’яті «Вони вмирали, щоб жила Україна» в Піківецькій сільській бібліотеці.

Година історичної правди «Бій під Крутами – героїчна сторінка історії» в Родниківській сільській бібліотеці.

Неординарним та захопливим для відвідувачів виявилась година пам’яті «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ», яку організували в приміщенні «Наш простір» Паланського Будинку культури. Більше години уваги та щирого зацікавлення! Вчитель історії Паланської ЗОШ Дмитро Безверхній зумів зацікавити розповіддю про бій під Крутами, кожного – від малого до великого.

Надзвичайно цікаво презентували «мандрівку в минуле» працівники Родниківського Будинку культури. Тематична пісня «Вперед ведуть Герої Крут» у виконанні Яни Ревенко та вдало змонтований відеоряд нагадали про героїчну сторінку нашої держави.

Ще однією родзинкою стала хореографічна композиція «Пам’яті Героїв Крут» від Синицького Будинку культури у виконанні Вікторії Рудої.

Крути – героїчна мить на сторінках історії українського державотворення. Факел героїзму, запалений студентами 29 січня 1918 року під Крутами й далі горить і буде горіти в серцях майбутніх поколінь.

Проведені заходи були спрямовані на виховання почуття патріотизму, відданості, любові до Батьківщини та пам’яті про тих, хто відстоював і відстоює свободу і незалежність України.


Заявка на участь у роботі робочої групи з розробки СтратегіїТим, кому за 80: як отримати допомогу одиноким особам, які досягли 80-річного віку?

Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, які потребують постійного стороннього догляду, мають право на щомісячну допомогу.
До одиноких осіб, які мають право на державну соціальну допомогу на догляд, належать громадяни, що НЕ МАЮТЬ ПРАЦЕЗДАТНИХ РОДИЧІВ, зобов’язаних за законом їх утримувати.
Основний документ для призначення допомоги на догляд визначено висновок лікарсько-консультативної комісії, де обов’язково повинно бути зазначено, що заявник потребує постійного стороннього догляду.
Допомога на догляд призначається у розмірі 40 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з грн., з 01.07.2020 року – 684,80 грн.).
Для призначення допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення Паланської сільської ради (кабінет 305) за місцем проживання та подати такі документи:
– заяву за формою, встановленою Мінсоцполітики;
– декларацію про доходи та майновий стан осіб для призначення соціальної допомоги, за формою, встановленою Мінсоцполітики, в якій зазначається інформація про склад сім’ї;
– висновок лікарсько-консультативної комісії про те, що заявник потребує постійного стороннього догляду.

Знизити ціну на газ та відмінити плату за транспортування: депутати Паланської сільської ради звернулись до Верховної Ради та Кабміну.

За заявою жителів Паланської громади про завищену ціну на газ та електроенергію, депутати звернулись до Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Офісу Президента України з наступними вимогами:

-Знизити ціну на газ для населення
-Встановити прозорий, економічно обґрунтований механізм встановлення цін на енергоресурси та погодження їх з місцевими радами
-Відмінити плату за транспортування.

Депутати наголосили, що сподіваються на серйозні кроки назустріч територіальній громаді.


Наш простір для творчості

Вам сумно? Шукаєте розвагу чи заняття для душі? Можливо, нове захоплююче хобі!? Якщо так, – тоді вам до нас!

У Паланському Будинку культури вже більше місяця діє творчий простір,  відкритий для ідей та самовираження, пошуку нових талантів та отримання нових вмінь. Тут завжди вирує добра та надихаюча атмосфера.

Днями гостею творчого простору стала надзвичайно талановита майстриня з «золотими» руками – Панібратська Віра Дем’янівна. Її вироби з соломи та інших природніх матеріалів відомі далеко за межами Уманщини.

Мешканці Паланки уважно та з великим захопленням вчилися прекрасному у мисткині. Виготовлення екологічних прикрас своїми руками  актуально, як ніколи.

Цікаво було як дітям, так і дорослим. Щиро вдячні за отримане естетичне задоволення, позитивні емоції та запал, який після майстер-класу з’явився в усіх. До зустрічі на наступному занятті!


Для майбутніх підприємців та підприємців початківців онлайн тренінг «Розпочни свій бізнес»

Проект «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який здійснюється Міжнародною організацією праці за фінансування уряду Данії, підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також участі Офісу розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO), запрошує майбутніх підприємців та підприємців початківців здобути унікальні знання і навички ефективного ведення підприємницької діяльності на онлайн тренінгу «Розпочни свій бізнес» за програмою Міжнародної організації праці та дізнатися більше про залучення фінансування від представників банків-партнерів державної програми доступних кредитів 5-7-9 та експертів SMEDO.

Початок онлайн-тренінгів «Розпочни свій бізнес» заплановано на третю декаду січня 2021 року.

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму: https://crm.gurt.org.ua/syb_online/Дедлайн – 15 січня 2021 року.

Відібрані учасники отримають лист-запрошення від організаторів із усіма логістичними та програмними деталями.

Програма онлайн тренінгу включає такі теми: бізнес-план, маркетинг, робота з персоналом, закупівлі, розрахунок собівартості, фінансове планування, стартовий капітал. Додатково буде презентовано державну програму доступних кредитів 5-7-9% та важливі аспекти планування власної справи для залучення зовнішнього фінансування. Онлайн-тренінг складається з п’яти групових двогодинних сесій, які проводяться сертифікованими Міжнародною організацією праці тренерами, а також індивідуальних консультацій щодо розроблення бізнес-плану.

Увага! Участь в онлайн тренінгах «Розпочни свій бізнес» безоплатна. Організатори забезпечують учасникам доступ до електронних навчальних матеріалів.
Уряд продовжив термін подання заяв на отримання одноразової матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам до 31 грудня.

Зокрема, для отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8000 грн необхідно заповнити електронну заяву через мобільний додаток Порталу Дія за посиланням https://diia.gov.ua/services/odnorazova-materialna-dopomoga-fopam-ta-najmanim-pracivnikam.

Для отримання одноразової допомоги застрахованим особам заява заповнюється ВИКЛЮЧНО в електронній формі з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних послуг або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

Важливо зазначити, що проект Дія.Бізнес має дві складові: онлайн-портал і мережа центрів підтримки підприємців. На онлайн-платформі https://business.diia.gov.ua підприємці можуть знайти необхідну інформацію для відкриття та ведення бізнесу, скористатися послугою консалтингу з 14 різних напрямків і пройти навчання в онлайн-школі для підприємців, скористатися картою інфраструктури підтримки підприємництва у своєму регіоні.

В офлайн-центрах Дія.Бізнес підприємці можуть безкоштовно отримати послугу консалтингу від спеціалістів-практиків, відвідати освітні заходи, протестувати продукт на спеціальній pop-up зоні, провести бізнес-подію в просторі центру.

Відеоролики https://cutt.ly/ZhBc3I0

ОГОЛОШЕННЯ

про проведення конкурсу

Відповідно Закону України  “Про місцеве самоврядування в Україні”,  статті 8 та статті 13 Закону України «Про соціальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 03 березня 2020 року №200 «Про затвердження Положення про конкурсну комісію, умови та порядок проведення конкурсу на зайняття вакантної посади керівника надавача соціальних послуг державного/комунального сектору», рішення Паланської сільської ради від 15.12.2020 року № 35-2/VІІІ «Про створення комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Паланської сільської ради» та рішення виконавчого комітету сільської ради від 17.12.2020 № 6 «Про оголошення конкурсу на посаду директора комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Паланської сільської ради», сільська рада оголошує конкурс на зайняття вакантної посади директора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» ПАЛАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ.

Місце знаходження КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ«ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» ПАЛАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ: 20340, Черкаська область, Уманський район, с.Паланка, вулиця Грушевського, будинок 11.

Основними завданнями  Центру є: 

 • проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в   складні   життєві   обставини   осіб/сімей,   які   належать до вразливих груп населення;
 • надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно  до  переліку послуг, затвердженого Мінсоцполітики, з метою мінімізації або подолання таких обставин.

Для участі в конкурсі претендент особисто подає такі документи:

– заяву про участь у конкурсі;

– належним чином завірені копії документа, що посвідчує особу, документа про освіту, трудової книжки або інших документів, що засвідчують досвід роботи;

– автобіографію;

– мотиваційний лист, складений у довільній формі;

– довідку про відсутність судимості;

– перспективний план розвитку Комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Паланської сільської ради.

Крім зазначених документів, претендент може додатково подавати документи стосовно досвіду роботи, професійної компетентності, репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації тощо).

Кваліфікаційні вимоги до претендентів:

Громадянство України, вища освіта, стаж роботи у відповідній сфері діяльності не менше 3-х років, вільне володіння державною мовою та здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки. Знання основних принципів роботи з комп’ютером та відповідних програмних засобів.

Заробітна плата директора складається з посадового окладу, надбавок передбачених чинним законодавством.

Приймання документів від претендентів здійснюється з 18 грудня 2020 року до  29 грудня 2020 року.

Засідання конкурсної комісії відбудеться 30 грудня 2020 року в приміщенні Паланської сільської ради за адресою: 20300, м. Умань вул. Залізняка, 2А .

Документи приймаються  за адресою: 20300, м. Умань,вул.. Залізняка,2А, каб.245.

Відповідальна особа за надання інформації про конкурс та прийняття документів – начальник відділу організаційно-кадрової роботи сільської ради Титикало Ж.В.
«Чорнобиль:…день….рік…вік…»

14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Велика шана і уклін всім тим, хто ціною власного здоров’я й життя захистив нас й увесь світ від наслідків катастрофи, що сталася  26 квітня 1986 року.

В бібліотечних закладах громади було проведено зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, годину історії «Чорнобиль. Трагедія. Подвиг. Застереження», оформлено тематичну полицю «Екологічні аспекти Чорнобильської катастрофи», для дітей проведено «Академію мужності «Гірчить Чорнобиль крізь роки», відео- урок подвигу: «Чорна спадщина Чорнобиля».


Староста – господар, адміністратор, виконавець.

Староста – це посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в об’єднаних територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло. Щоб, зрештою, всі соціальні та адміністративні послуги стали для жителів села доступними і в часі надавались миттєво.

А ще староста сприяє утворенню та діяльності органів самоорганізації населення, організації та проведенню загальних зборів, громадських слухань та інших форм безпосередньої участі громадян у вирішенні питань місцевого значення у відповідному селі, селищі;

Якщо говорити простою мовою, то це така собі «своя» людина, яка представляє інтереси села у місцевій владі. Або ж такий собі власний лобіст, посол і захисник в одній особі.

І цей перелік не є вичерпним, бо у положенні про старост, які приймає рада громади, можуть бути виписані й інші повноваження старости. Тобто самі громади можуть надати старостам ширші повноваження, або їх обмежити.

І щодо порядку утворення старостинських округів і обрання  старост. Так, старости выд тепер обиратимуться радою за поданням голови громади. Це дозволить уникнути конфліктів старост і голів громад, які зараз подекуди є в ОТГ. І при цьому у законі про місцеве самоврядування залишились широкі повноваження старост, які дозволяють їм представляти інтереси мешканців старостинських о кругів у раді громади.

В Паланській ОТГ планується утворити 14 старостинських округів.

Синицький старостинський округ – населення 774 осіб.

Берестівецький старостинський округ – населення 684 осіб.

Іванівський старостинський округ – населення 1158 осіб.

Кочержинський старостинський округ – населення 1107 осіб.

Громівський старостинський округ – населення 943 осіб.

Юрківський старостинський округ – населення 1163 осіб.

Посухівський старостинський округ – населення 853 осіб.

Черповодівський старостинський округ – населення 635 осіб.

Томашівський старостинський округ – населення 544 осіб.

Городецький старостинський округ – населення 1284 осіб.

Родниківський старостинський округ – населення 3243 осіб.

Піківецький старостинський округ – населення 714 осіб.

Краснопільський старостинський округ – населення 710 осіб.

Кочубіївський старостинський округ – населення 635 осіб.

До Іванівського округу ввійде село Яроватка, до Юрківського – Максимівка та до Посухівського –Антонівка.

Відповідно до кількості населення визначається і кількісний склад адмінперсоналу. Там де населення більше умовної норми навантаження 1000 мешканців, майбутньому старості буде допомагати діловод.

Власне кажучи, ситуація склалася наступним чином: необхідно чимскоріше визначитись з розмірами старостатів та кандидатурами на посади старост. Керівництво Паланської ОТГ звертається до жителів сіл з проханням висловити свою думку та бачення, щодо старостинських округів та старост в кожному селі. Адже саме за поданням голови ОТГ депутати мають погодити чи відхилити кандидатуру.

За словами Р.Яремчука, майбутній староста має бути «універсальним солдатом». Найкращий варіант коли претенденти  з досвідом і адміністративної і господарської роботи або максимально амбітні і енергійні та мають підтримку місцевих товаровиробників в населених пунктах, де значну частину соціальних проектів беруть на себе господарства .

Самою нагальною проблемою натепер є ситуація з наданням адмінпослуг.

«Зараз, за відсутності старост, фактично припинено видача довідок, актів громадянського стану, реєстрація нотаріальні дії та інше, фактично надання всіх адмінпослуг. Якщо люди ще можуть відкласти на деякий час певні дії з цими проблемами – то цей час вичерпний, і незабаром адміністрація Паланської ОТГ замість вирішення стратегічних питань життєдіяльності громади може перейти в режим роботи лише на задоволення поточних адміністративних запитів населення.» – прокоментував ситуацію Руслан Яремчук.

Отже, щоб цього не сталося, на наступну сесію Паланської сільської ради необхідно запропонувати на розгляд депутатів кандидатури на посади старост. Фактично в більшості поданих кандидатур на сьогодні це компроміси між багатьма факторами та в основному депутатським корпусом. За критичного обмеження в часі фактична і об’єктивна думка громадськості буде обов’язково врахована  вже в процесі діяльності  і тому виданий кредит довіри старостам треба швидко відпрацювати адже для припинення повноважень старости фактично достатньо знову ж простої більшості голосів депутатського корпусу . Тому враховуючи складну ситуацію просимо з розумінням підійти до принятих рішень та вносити максимально конструктивні пропозиції і зауваження .

Шановні жителі сіл Паланської ОТГ, ви можете проявити свою громадянську активність, запропонувавши кандидатуру, яка на ваш погляд зможе гідно виконувати обов’язки старости заповнивши анкету за посиланням:

https://forms.gle/aqF1J8fXQX4TkpoA6

Залиште свою думку щодо формування старостинських округів в Паланській громадіПропозиції  щодо утворення старостинських округів Паланської сільської територіальної громади

Після проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року до Паланської сільської територіальної громади приєднується 7 сільських рад Уманського району Антонівська, Іванівська, Краснопільська, Піківецька, Посухівська, Родниківська, Черповодівська та 1 сільська рада Христинівського району – Синицька.

Розпочато процедуру реорганізації вищенаведених сільських рад шляхом приєднання до Паланської сільської ради, зокрема в частині правонаступництва щодо комунального майна, прав та обов’язків сільських рад, що ліквідуються і багато речей, які з цим пов’язані.

З метою максимального наближення послуг до громадян і підвищення комфортності в їх отриманні, на місцях представляти інтереси Паланської сільської ради будуть (залежно від критеріїв навантаження на 1 особу) старости та діловоди (наведено в таблиці додатку).

При цьому староста затверджується сільською радою за пропозицією сільського голови. Порядок організації роботи старости визначається Положенням про старосту Паланської сільської ради.

Шановні жителі, просимо ознайомитись з запропонованим поділом на старостинські округи та залишити свою думку чи пропозицію в формі нижче.
https://forms.gle/aqF1J8fXQX4TkpoA6


У рамках кампанії  «16 днів проти  насильства» відбулася  робоча зустріч соціальних педагогів шкіл громади   з представниками Благодійної організації «100% життя Черкаси»-виконавчим директором Мариною Стадник та фахівцем   Іллею Жакіним, які детально ознайомили з напрямками роботи  та місією благодійної організації, що діє у галузі протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю. В робочій зустрічі взяли участь і офіцери поліції капітан Данилюк М.А. та лейтенант Кухарук О.А.

Марина Стадник наголосила, що з кожним роком проблема домашнього насильства стає все більш болючою для Черкащини. Тому головна мета сьогодні збільшити розуміння та обізнаність громадян про всі форми насильства, створити в своєму регіоні соціальний простір, вільний від насильства. Обговорили питання висвітлення даної проблеми серед мешканців громади з метою попередження ситуацій торгівлі людьми та виявлення осіб, постраждалих для надання допомоги, створення мультидисциплінарної групи для обміну інформацією та швидкого реагування на такі випадки.

Представники Благодійної організації передали інформаційні матеріали, запропонували спільно реалізувати ряд соціальних та навчальних проєктів, проведення тренінгів, які сприятимуть більш ширшій обізнаності.

Змінити відношення до проблеми,  посприяти  постраждалим від торгівлі у відновленні прав і отриманні належної допомоги як від держави так і від Представництва МОМ в Україні можна лише працюючи разом.

Довідково: Всесвітня кампанія «16 днів активності проти гендерного насильства» започаткована 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і триватиме до 10 грудня – Дня прав людини.

Міжнародна кампанія «16 днів проти  насильства» проходить традиційно  з 25 листопада по 10 грудня. В цей період світова спільнота об’єднує зусилля заради однієї мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства. Створити соціальний простір, вільний від насильства. Із кожним роком проблема домашнього насильства стає все більш болючою

За оцінками експертів, у будь-який момент часу за кордоном перебувають близько трьох мільйонів українських трудових мігрантів. Щорічно Міжнародна організації з міграції (МОМ) виявляє понад  1 000 громадян  України, постраждалих  від торгівлі людьми (1345 постраждалих у 2019 році, з них 68% чоловіків, 32% жінок), які зазнали різних видів експлуатації.  

2 грудня відзначаємо Міжнародний День боротьби за скасування рабства.  Сьогодні, враховуючи ситуацію з СOVID-19,  дуже важлива комунікаційна стратегія, що забезпечує  доступність значущої інформації до кожного, хто її потребує. У … громаді згуртованість та залучення кожного  у підвищенні активності з протидії торгівлі людьми є надзвичайно важливим.   

Сьогодення підтверджує:  зростає кількість людей, які  готові прийняти ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном, частішають випадки вербування онлайн. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, зростає  активність зловмисників. Міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, не дивлячись на пандемію, посилились.

Саме спеціалісти відділів соціальної роботи, що працюють у громадах, проводять роз’яснювальну  та інформаційно-просвітницьку роботу з протидії торгівлі людьми,  здатні виявляти та ідентифікувати осіб, які постраждали від цього ганебного явища.

Чудовим ресурсом є Національна гаряча лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, яка з 2006 р. за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні працює на базі громадської організації «ТМЖК «Відродження нації».   Спеціалісти лінії надають консультації громадянам, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з.

Консультанти лінії роз’яснюють поняття торгівлі людьми, надають контакти структурних підрозділів Національної поліції, що займаються розслідуванням злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми в Україні та вичерпну інформацію стосовно того, яка державна і недержавна допомога для постраждалих від торгівлі людьми  існує в Україні. Консультанти лінії дають роз’яснення щодо порядку одержання статусу постраждалого та  контакти  осіб, відповідальних за встановлення статусу у відповідних підрозділах Міністерства соціальної політики.

Змінити відношення до проблеми,  посприяти  постраждалим від торгівлі у відновленні прав і отриманні належної допомоги як від держави так і від Представництва МОМ в Україні можна лише працюючи разом.
Чотири команди змагалися за першість на честь захисників України

14 жовтня у світлий День Покрови Пресвятої Богородиці ми відзначаємо День Захисника України та з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців, які захищали Соборність  і незалежність впродовж всієї історії нашої держави.

Саме в цей день в с. Городецьке відбулись змагання з футболу, присвячені вшануванню пам’яті загиблих захисників, учасниками яких стали учні 5-7 класів Паланської та Городецької ЗОШ, Старобабанівського та Дмитрушківського ліцеїв.

Організатором та засновником  цих змагань вже  третій рік поспіль є громадська організація «Уманська міськрайонна спілка учасників АТО/ООС та осіб з інвалідністю внаслідок війни». Від імені захисників України до юних спортсменів звернувся Євгеній Буянов: «Змагання, які проводяться сьогодні, не лише спортивні, а мають глибокий зміст у військово-патріотичному вихованні молоді. Вони сприяють гартуванню  майбутніх воїнів. Бажаю вам незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди».

У привітальному слові т.в.о. сільського голови Паланської громади Ігор Кузьменко  наголосив на тому, що свято Покрови в українців завжди було наповнене патріотичним змістом. Це свято усіх українців, кожного з нас, адже всі ми є повноправними спадкоємцями козацької слави та козацького духу, спроможного на героїчні вчинки заради своєї неньки України. Захисники продовжують героїчні традиції України, захищаючи її суверенітет, її кордони, її народ. Кожної миті ми повинні пам’ятати, що саме під захистом українських військових, завдяки самовідданості наших бійців ми спокійно трудимося на своїй землі.

Від сімей загиблих учасників АТО виступила Любов Качур. Вона подякувала за увагу і пам’ять про синів, які віддали своє життя, захищаючи Україну. Побажала усім присутнім здоров’я та миру.

У результаті емоційної, запальної футбольної боротьби команди набрали однакову кількість очок. Переможця визначила серія післяматчевого пенальті, в якій більш точними  виявились спортсмени з команди Старобабанівського ліцею. Вони і  стали чемпіонами.

Другими були футболісти команди з Дмитрушок.

Бронзовим призером стала команда Паланської ЗОШ.

Четверті  – учні Городецької ЗОШ.

Після завершення змагань відбулась церемонія нагородження, в якій взяла участь голова громадської організації «Родина героя» Оксана Слонська. Призери змаганнь   отримали перехідні трофеї – пам’ятні кубки. Учасники змагань та кращі гравці були нагороджені статуетками, медалями та грамотами від обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».


Соціальна громада

У Паланській громаді з 1 вересня 2020 року стартував пілотний проект «Соціальна громада». Цей WEB-додаток розроблено з метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців об’єднаної територіальної громади.

Електронний обмін даними спрощує опрацювання інформації та дає змогу  пришвидшити передачу документів у структурний підрозділ соціального захисту населення райдержадміністрації, де приймається остаточне рішення про призначення різних видів соціальних допомог, пільг, субсидій.

Впровадження цього проекту передбачає забезпечення громад меблями та відповідною технікою. Наша громада увійшла до переліку відібраних Міністерством соціальної політики для надання технічного оснащення з метою впровадження програми «Соціальна громада», виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Тож 30 вересня Паланська громада отримали сучасні комфортні меблі (меблі для спеціалістів та відвідувачів, шафи для документів, тощо).
Сьогодні, 29 вересня співробітники соціального захисту населення Паланської сільської ради разом із старостою села Берестівець та поліцейськими громади здійснили профілактичний рейд. Відвідали багатодітні, малозабезпечені неблагополучні сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах. За фактом виїзду було складено відповідні акти. Головною причиною бездоглядності дітей та поганих житлових умов залишається вживання батьками алкогольних напоїв, безробіття та небажання піклуватися про своїх дітей.

Так, під час візитів, спілкуючись з батьками, начальник соціального захисту населення Світлана Решетило та головний спеціаліст Тетяна Мазур провели обстеження матеріально-побутових умов, надали консультацію щодо державних допомог малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, а поліцейські офіцери Михайло Данилюк та Олександр Кухарук провели роз’яснювальні бесіди профілактично-виховного характеру щодо поведінки, виконання своїх батьківських обов’язків, неприйнятності вчинення насильства в сім’ї та участі неповнолітніх у протиправній, злочинній діяльності.

Староста Галина Григорівна завжди стоїть на захисті дітей свого села,  робить все від неї залежне, аби вберегти їх та врятувати від асоціального життя та біди, яка може на них очікувати.

Закликаємо громадян бути уважними, відповідальними, приділяти більше уваги своїм дітям та їхнім проблемам!ОГОЛОШЕННЯ!!!

З метою вивчення задоволеності заявників послугою ID-14 Міністерство цифрової трансформації України запроваджує загальноукраїнське опитування, шляхом організації залишення відповідного відгуку в онлайн-анкеті. Анкета знаходиться за посиланням https://bit.ly/3caPOzy або:

Звертаємося до отримувачів послуги ID-14 після отримання результату адмінпослуги заповнити анкету за вказаним вище посиланням, або відсканувавши QR-код.

Довідково.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р.

№ 691 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини» в Україні запрацювала комплексна послуга для підлітків ID-14, яка передбачає одночасне оформлення першого паспорта громадянина України (ID-картки) та номера платника податків. Станом на 15.09.2020 вказаною послугою скористалися 11 752 особи.

Інформацію про послугу ID-14: оформлення паспорта вперше після досягнення 14-річного віку та номера платника податків детально можна дізнатися за посиланням: https://my.gov.ua/info/service/byservicescope-81/4805/details


Паланська громада – найспортивніший лідер в Україні!

З 17 по 20 вересня у смт Ворохта відбулись Всеукраїнські спортивні змагання Громадської організації «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» серед команд сільських та селищних об’єднаних територіальних громад.

 Своє спортивне відрядження на змагання здійснила команда Паланської сільської об’єднаної територіальної громади, яка мала честь представляти Черкаську область.

 У змаганнях з п’яти видів спорту (футзал (волейбол – на вибір), гирьовий спорт, настільний теніс, шахи та шашки) взяли участь команди з 20 областей держави.

Наші спортсмени показали найкращі результати і здобули першість в особистих змаганнях, а саме:

 • у гирьовому спорті перемогу здобув Вадим Марчак, виконавши 310 підйомів за 12 регламентованих хвилин;
 • 1 місце з настільного тенісу серед чоловіків здобув Олексій Гримовський. Його партнерка в змаганнях Софія Павлик посіла 7 місце. Що у підсумку принесло ІІ місце для команди;
 • срібним призером Всеукраїнських змагань з шашок серед жінок стала депутат Паланської сільської ради Світлана Шмалій;
 • достойний результат показав гравець в шахи Ігор Жук – 5 місце.

Слід відмітити найкращий результат змагань гирьовика Ярослава Мамонтова, який виступав поза конкурсом у ваговій категорії до 78 кг.

Серед командних видів спорту нашій волейбольній збірній не було рівних! Показавши першокласну майстерність, наші земляки не програли жодної гри!

Паланська ОТГ Черкаської області вперше змагалась з Олександрівською селищною ОТГ Донецької області. Результат 2:0.

Друга гра була з командою Щербанівської ОТГ Полтавської області. Результат 2:0.

Чверть фіналу наша команда провела з командою Нивотрудівської ОТГ Дніпропетровської області. Результат 2:0.

Півфінал також відбувся з результатом 2:0 в грі з командою Недобоївської  ОТГ Чернівецької області.

Фінал змагань знову показав впевнений результат 2:0 на користь Паланської громади. В цей раз спасувала Ємільчинська ОТГ Житомирської області.

Тож волейболісти Паланської громади стали беззаперечним лідером, здобувши І місце!

Цілком справедливо і радісно, що у підсумку змагань команда Паланської сільської об’єднаної територіальної громади, набравши 12 балів, здобула впевнену перемогу та посіла І загальнокомандне місце.

З результатом у 18 балів ІІ місце здобула команда Куяльницької сільської ОТГ Одеської області.

ІІІ місце посіла команда Яблунівської селищної ОТГ Івано-Франківської області (23,5 бали).

Дякуємо усім гравцям за високі результати, непереборний спортивний дух та самовіддачу! Вітаємо з перемогою! Бажаємо успіхів у майбутніх спортивних баталіях та в житті.

Паланська сільська рада та відділ освіти, культури, молоді та спорту висловлює подяку голові ФГ «Агрофірма «Базис» Володимиру Осадчому за розуміння непересічної важливості підтримки спорту та значиму допомогу в організації та фінансуванні поїздки. Цінуємо Вашу щиру турботу та мудрі поради.

Окрема вдячність директору АФ «Байс-Агро» Анатолію Кисілю за відчутний благодійний внесок.

Дякуємо усім, хто долучається до розвитку і популяризації фізичної культури і спорту в громаді, завжди готовий підтримати та допомогти.

Маємо надію, що спільними зусиллями ми ще неодноразово доведемо, що Паланська громада найспортивніша в Україні!

Головний спеціаліст відділу освіти,

культури, молоді та спорту

Маргарита БондаренкоДержавний аграрний реєстр (ДАР) спрямований на співпрацю аграріїв та держави.

З метою удосконалення наявних відносин створюється Державний аграрний реєстр (ДАР) – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції.

Впровадження ДАР має на меті створення електронної інформаційної системи, функціональність якої дозволяє державі:

✔ здійснювати прозоре адміністрування, спрямування та розподіл коштів державної підтримки в АПК за допомогою електронних засобів;

✔ вести облік аграріїв-отримувачів державної допомоги;

✔ надавати зручні електронні сервіси аграріям, зокрема відображення у “кабінеті аграрія” інформації про землю, зареєстровані речові права оренди, а також зареєстрованих тварин;

✔ отримувати статистичну інформацію для органів державної влади та місцевого самоврядування, здійснювати комунікацію, тощо.

Надалі розвиток системи дозволить автоматично отримувати інформацію про наявну сільськогосподарську техніку, фінансову та статистичну звітність.

Такий проєкт цікавий не лише для участі в програмах державної підтримки, а й при взаємодії з банками та страховими компаніями, які за згоди аграрія зможуть використовувати ДАР для оцінки та супроводу клієнтів, що полегшить та здешевить адміністрування у кредитній та страховій галузях.


Шановні жителі Паланської громади, доводимо до відома алгоритм дій для отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “Пакунок малюка”Анкета опитування жителів Паланської громади

Шановні жителі Паланської сільської об’єднаної територіальної громади.

З метою визначення потреб населення ОТГ у соціальних послугах, оцінки актуальності, визначення потреб у нових послугах та чинників, які впливають на їх реалізацію, просимо вас надати відповіді на питання анкети.

Посилання на анкету: https://forms.gle/tN7bdSdHVrKbQWay7
Юні та та дорослі берестівчани віднині матимуть додаткові можливості займатися спортом і зміцнювати своє здоров’я

Вихідними днями на набережній громадського ставу села Берестівець відбулось відкриття двох волейбольних майданчиків для пляжного волеболу. Ця подія стала можливою за ініціативи та сприяння директора ТОВ «Берестівець» Олександра Чекаленка. Син та послідовник Василя Івановича, Олександр Васильович, продовжуючи добрі справи свого батька, прагне і надалі активно розбудовувати село та дбати про комфорт і добробут односельчан.

Всіх присутніх об’єднала памꞌять і повага до Василя Івановича. Цього дня започатковано «Кубок Памꞌяті Василя Чекаленка».

«Без сумніву, це людина, яка жила та працювала для добробуту і процвітання рідного села, зокрема й чимало зробила для організації спортивного дозвілля: збудовано стадіон за сучасними стандартами, облаштовано тренажерну залу, в спортивній залі встановлено баксерський ринг», – зазначав у виступі т.в.о. сільського голови Паланської сільської ОТГ Ігор Кузьменко.

Після вітальних слів настав час випробувати спортивні майданчики у дії. На товариський турнір завітало 8 команд. Від Паланської громади змагались команди «Городецьке» (с. Городецьке) та «Базис» (с. Кочубіївка). Уманський район представляли спортсмени з Іванівки. Від Умані грали команди «Інтер», «А-Пілон», «Молодь» та команда «Умань». Також на турнір завітала команда «Монте» (м. Монастирище).

Судді змагань поділили усі команди на 2 групи, в яких зустрічі проводились по колу.

За результатами групових змагань до півфіналу вийшли такі команди:

«А -Пілон», «Монте», «Інтер» та «Умань».

В боротьбі за ІІІ місце перемогла команда «А – Пілон» (м. Умань).

ІІ місце посіла команда «Монте» (м. Монастирище).

Перемогу у фінальній зустрічі та володарем Кубку змагань стала  каманда «Інтер» (м. Умань).

За підсумками змагань призери нагороджені медалями.

Переможець (команда «Інтер») – медалями та перехідним Кубком.

Жителі села Берестівець та керівництво Паланської громади висловлює щиру вдячність очільнику ТОВ «Берестівець» Олександру Чекаленку за організацію облаштування спортивних майданчиків та сприяння у проведенні турніру.

Принагідно дякуємо усім, хто долучився до відповідних робіт на спортивних спорудах. Доки такі люди живуть і працюють, то буде жити і наша нація українців.

Нехай ці локації допомагають активно та цікаво проводити своє дозвілля. Бажаємо всім жителям громади приділяти якомога більше часу для занять спортом та фізичною культурою!


ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТІВ  УМАНСЬКА ЗОРЯ


ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТІВ ЧЕРКАСЬКИЙ КРАЙ


УРОЧИСТІ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

21 серпня в Паланському будинку культури відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України. У заході взяли участь т.в.о. сільського голови Ігор Кузьменко, депутати, працівники виконавчого апарату сільської ради, члени громадських організацій, жителі громади.

У своєму зверненні до присутніх Ігор Андрійович зазначив:

29 років, день за днем, ми відроджуємо забуте роками відчуття господаря на власній землі, закладаємо фундамент майбутнього для наших дітей.

Сьогодні, як ніколи раніше, це свято висуває перед кожним із нас високі вимоги, спонукає до особливої відповідальності перед собою, своєю країною, прийдешніми поколіннями, оскільки це – найскладніший період сучасної України. Проливається людська кров, ми потерпаємо від зовнішньої збройної агресії… Такою є ціна за прагнення нашого народу до гідного життя у цілісній та процвітаючій європейській державі.

Хочу подякувати усім, хто береже незалежність України на східному фронті. Низький уклін – матерям та батькам, що виховали воїнів-патріотів. Дякую всім землякам за активну громадську позицію і вірю, що попри усі негаразди ми вистоїмо та переможемо!

Від усього серця бажаю усім, щоб ваше життя завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Доброго здоров’я вам, шановні земляки, добробуту, благополуччя і миру кожній родині.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих, які віддали своє життя, захищаючи українську землю.

Кращих працівників різних галузей за сумлінну працю, активну громадську діяльність, патріотичне виховання, вагомий внесок у соціально – економічний та культурний розвиток громади нагороджено грамотами Паланської сільської ради.

За мужність і патріотизм, проявлені під час відстоювання територіальної цілісності Української держави, вірність військовому обов’язку та з нагоди Дня Незалежності України почесними грамотами сільської ради та подарунками нагороджено учасників АТО:

МАХОМЕТА Миколу Миколайовича, жителя села Кочержинці; КОНДРАТЮКА Андрія Григоровича, жителя села Паланка;

ШНИРУ Дмитра Сергійовича, жителя села Паланка.

Справжньою окрасою заходу став святковий концерт «Я люблю Україну свою», в якому брали участь творчі колективи населених пунктів Паланської громади.УВАГА! ВЕБІНАР «РАДА БІЗНЕС-ОМБУДСМЕНА – РЕАЛЬНІ КЕЙСИ ЗАХИСТУ БІЗНЕСУ У ДЕРЖАВНИХ ОРГАНАХ»

Повідомляємо, Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена 03 серпня 2020 року о 11.00 год. заплановано проведення вебінару на тему «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах» з метою ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.
Зацікавлені особи можуть приєднатись до участі у вебінарі заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/sUbXsXLPYit7vSebA
Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29, kuzema@me.gov.ua.

Вступникам дозволили взяти відстрочку від призову

Вступникам дозволили взяти відстрочку від призову на строкову військову службу – Міністерством освіти і науки спільно з Офісом Президента та Генеральним штабом напрацьовано рішення для можливості випускників коледжів та університетів вступу на навчання за наступним ступенем освіти.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову.

Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Важливо, що пунктом 5 цього рішення визначено, що громадяни віком 18-19 років можуть бути призвані на службу лише за власним бажанням, яке підтверджується письмовою заявою.

Міністерство освіти і науки надало відповідні роз’яснення Приймальним комісіям закладів фахової передвищої та вищої освіти щодо попередньої реєстрації вступників, які планують продовжити своє навчання, але підлягають призову. Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри і на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, що у зв’язку з карантином, який було введено в Україні через поширення пандемії COVID-19, весняний призов до армії перенесено на травень-липень 2020 року.


8 липня відбулася 46 чергова сесія Паланської сільської ради під головуванням Ігоря Кузьменка.

У роботі пленарного засідання взяли участь заступник сільського голови Анатолій Шевчук, депутати, старости, начальники відділів та громадські активісти.

На початку сесії слово було надано Пухальському Євгену Миколайовичу волонтеру фонду «Волонтерський центр допомоги Армії». Він звернувся до присутніх з проханням посприяти у придбанні рогожаних мішків, які використають для виготовлення маскувальних костюмів бійців АТО.

Потому керівник «Укрпошти» Уманського району Добрянський Віталій виступив з пропозицією співпраці. Він запропонував спектор послуг для жителів громади та підприємств.

В ході роботи сесії Ігор Кузьменко зачитав колективне звернення директорки Кочубіївської ЗОШ I-III ступенів Алли Кисіль та жителів села з проханням не понижувати навчальний заклад у ступені, та винести на порядок денний сесії питання про відміну попереднього рішення від 24.06.2020 року. За результатами голосування дане рішення депутатами не було підтримано.

Загалом, було розглянуто 45 питань, спершу заслухали звіти керівників відділів про виконання програм за 2019 рік, а потім розглянули земельні питання.Свято Івана Купала –  це завжди магія.

Стародавнє свято, присвячене природним стихіям – вогню, воді, землі, травам, не дивлячись на плин часу, є актуальним і сьогодні. Адже це можливість доторкнутися до чогось таємничого, сакрального і, звичайно ж, цікаво провести час у чудовій компанії.

Однак цього року в традиційні купальські плани втрутився карантин. Довелось відмовитись від масштабних «святкувань до ранку». Проте, творчі колективи та працівники культури Паланської громади знайшли можливість донести до глядачів красу народного обряду та його поетичний зміст.

Так, працівники бібліотек підготували та провели вікторину «Купальський вінок» і тематичний онлайн-квест «У пошуках папороті». Співочі колективи громади записали відео купальських пісень, а також привітали односельчан у соціальних мережах. Працівники Будинків культури розповіли про значення купальського вінка, нагадали прикмети і традиції, пов’язані зі святом. Окремої уваги було надано основним травам і квітам, що вплітали у вінок, їх кількості та символічному значенню.

Дівчатка назбирали квітів і трав та приступили до найцікавішого – створення власного купальського вінка. Закінчивши плетіння, вони пускали вінки на воду і ворожили на долю, спостерігаючи за поведінкою та напрямком руху свого віночка.

Щиро вдячні творчим колективам нашої громади за дзвінку народну пісню, за щире слово, що йдуть з глибин сердець.


Шановні жителі громади!

В зв`язку з постійними зверненнями жителів Паланської громади щодо пільгового перевезення інформуємо, що відповідно до рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій протокол №25 від 23 червня 2020 року відновлено перевезення пільгових категорій громадян із 01.07.2020 року. Згідно цього рішення Паланська сільська рада повністю проплатила безкоштовне перевезення таких категорій:

– осіб з інвалідністю всіх груп і категорій, дітей з інвалідністю та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи і дітей з інвалідністю;

– учасників бойових дій;

– реабілітованих;

– учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І, ІІ категорій та потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС І категорії;

– ветеранів МО та ОВС;

– батьків загиблого військовослужбовця;

– дітей з багатодітних сімей.РОБИТИ ДОБРІ СПРАВИ, ДОКИ ЗРОСТАЮТЬ СОНЯШНИКИ.

У с. Берестівець Паланської громади висадили соняхи сорту “Богдан Гаврилишин”, а охочі долучилися до щорічної ініціативи Фонду Гаврилишина. Символом Марафону відповідальності є соняшник сорту «Богдана Гаврилишина».

«По всій Україні протягом місяця зараз триває «Марафон відповідальності». Паланська громада долучилась  до висаджування соняха сорту “Богдан Гаврилишин” та запрошуємо долучитись до челенджу із популяризації Декларації відповідальної людини. Надихайте сотні сердець до відповідальних дій!», розповідає в.о. голови Паланської громади Ігор КУЗЬМЕНКО.

Берестівчани облаштували клумбу. В розпушений та підготований ґрунт висадили насіння соняшника, для них обрали найбільш сонячне місце. «Зернятко соняха проростає у красиву квітку і дає сотні подів. Так і кожен з нас може проявити турботи щодо себе, своєї сім’ї, друзів, довкілля, громади та країни.» – староста с. Берестівець Галина ПАНАСЮК.

Нагадаємо, Богдан Гаврилишин – це український, канадський та швейцарський економіст, громадський діяч і меценат. Від здобуття Україною незалежності був радником кількох президентів України, прем’єр-міністрів, голів Верховної Ради. Він прожив 90 років і помер у 2016 році. За життя заснував Фонд. Його місією є підтримка українців, які змінюють країну на краще.

«Звички формуються протягом 21 дня. У кожного з нас є 100, щоб зробити відповідальність невід’ємною частиною життя.»головний спеціаліст Паланської сільської ради Наталія СТАНІСЛАВЧУК.

#ChangeUkraine


ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ

Уряд за дорученням Президента винайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня цього року та спланував графік такого підвищення.

Передбачається, що підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться вже з 1 вересня – до 5 000 грн, з 1 січня 2021 року – до 6 000 грн, тобто майже на 20%, з 1 липня 2021 року – 6 500 гривень.

Сьогоднішні рішення є важливими тому, що підвищення мінімальної заробітної плати – це:

– підвищення рівня життя, в першу чергу, працюючих людей, які отримують найменші доходи;

– боротьба з бідністю;

– боротьба з нерівністю за статками у суспільстві;

– детінізація “зарплат у конвертах”.

Додаткові надходження до Пенсійного фонду України від підвищення мінімальної заробітної плати лише до кінця цього року можуть скласти майже 1 мільярд гривень.

З 1 липня відбулося підвищення прожиткового мінімуму на 4,5%, відповідно збільшились розміри державних соціальних гарантій та допомог згідно з Законом України „Про Державний бюджет України на 2020 рік”.


Програми ООН із відновлення та розбудови миру!

Програма ООН із відновлення та розбудови миру та її компонент «Місцеве самоврядування та реформа з децентралізації влади» розробили навчальну платформу «Школа спроможних громад».

Запрошуємо всіх охочих долучитись до цікавої подорожі й дослідити такі напрями, як:

 • надання публічних послуг у громаді;
 • застосування теорії змін у стратегічному плануванні громад;
 • прозоре, відкрите та підзвітне врядування в бюджетному процесі;
 • історія корупції та успішні практики її протидії;
 • формування спроможної мережі закладів освіти в громаді;
 • міжмуніципальне співробітництво;
 • клієнтоорієнтованість у наданні медичних послуг.

Бажаємо гарного навчання!

Реєстрація за посиланням: https://bit.ly/2V8z9VZ


Безкоштовна Національна онлайн-школа для підприємців!

Запрошуємо підприємців долучитись до БЕЗКОШТОВНОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОНЛАЙН-ШКОЛА ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

Ви дізнаєтесь , як заснувати власне підприємство, правильно вести бухгалтерську звітність, складати фінансовий план, отримати фінансування на розвиток своєї бізнес-ідеї, просувати продукт і управляти командою.

Детальніше ТУТ: https://bit.ly/2BCrfNu

100-річний ювілей

Кожний 100-річний ювілей є гордістю Паланської громади, у кожного з них своя історія, свої секрети довголіття. Коли чуєш про те, що хтось відсвяткував сторіччя, підсвідомо починаєш вірити, що чудеса існують.

Таку подію можна назвати найграндіознішою в житті не тільки ювіляра, але і всього села. Ці люди є очевидцями багатьох історичних подій минулого століття, носіями наших традицій, глибокої життєвої мудрості.

01 липня свій 100-й день народження відзначила жителька с. Городецького Зелінська Ганна Пилипівна. Зі словами щирих привітань, побажань міцного здоров’я, радості та миру до ювілярки завітав т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко.

Очільник громади вітаючи Ганну Пилипівну з особистим святом вручив подарунок та відмітив, що саме на таких людей потрібно рівнятися нинішньому поколінню, вчитися у них мудрості та гідності, бути такими ж чуйними та доброзичливими. Прожити 100 років – значить прожити цілий вік. 

Дивлячись на цю життєрадісну, привітну жінку, важко повірити, що за її плечима вже сотня прожитих літ та безліч подій: голодомор, Друга світова війна, виховання двох синів, двох онуків, чотирьох правнуків та 29 років плідної праці на благо колгоспу «Комінтерн».

То ж бажаємо ювілярці міцного здоров’я, гарного настрою, бадьорості духу та родинного тепла.


Вітаємо переможців конкурсу! 

У рамках відзначення Дня Конституції України та Дня Молоді відділом освіти, культури, молоді та спорту Паланської ОТГ організовано конкурс на кращий слоган до Дня Молоді. Конкурс проходив з 10 по 27 червня в дистанційному форматі і викликав неабиякий інтерес у юного покоління. У ньому взяло участь 14 жителів нашої громади.

Кожен учасник мав змогу написати текст або відзняти на відео власний варіант слогану.

Основними критеріями, за якими члени журі оцінювали роботи, були оригінальність, змістовне наповнення, стислість, проста і легка мова викладу.

За рішенням журі переможцями стали:  

І місце – Голуб Ніка, с. Паланка та її слоган

«Молодість – рушій прогресу! Мотор необоротного процесу!»

ІІ місце – Гасіца Наталія, с. Кочержинці зі слоганом

«В наших дітях – продовження нашої Батьківщини.»

ІІІ місце – Коробань Марія, с. Паланка зі слоганом

«Молодість – це час, коли живемо НАПОВНУ!»

Автори слоганів отримали подарунки з патріотичною символікою та грамоти Паланської сільської ради. Іншим учасникам вручили подяки.

Керівництво Паланської громади та організатори конкурсу висловлюють щиру вдячність усім учасникам, які у своїх роботах продемонстрували справжню любов до України, а також бажають їм подальших творчих злетів та здійснення мрій!
За добу в області зафіксували 11 нових випадків COVID-19

За інформацією ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України” станом на 26 червня в області виявили 11 нових лабораторно підтверджених випадів COVID-19 (м. Черкаси – 7 осіб, м. Сміла – 1, Драбівський район – 1, Корсунський – 1, Смілянський – 1. Загалом же на Черкащині інфікувалися 627 осіб.

За даними медичних закладів, 28 осіб отримує стаціонарне лікування, зокрема госпіталізована 1 особа з попередньо підтвердженим COVID-19, 87 – перебуває під амбулаторним наглядом лікарів первинної ланки в умовах самоізоляції.

За добу одужало 9 осіб. За весь період здолали хворобу 489 черкасців. На жаль, 23 – померли.

Географія захворювання із початку карантину:
м. Черкаси – 277;
м. Сміла – 9;
м. Умань – 17;
Городищенський район – 28;
Драбівський район – 21;
Жашківський – 1;
Звенигородський район – 2;
Золотоніський район – 43;
Кам’янський район – 63;
Канівський район – 19;
Корсунь-Шевченківський – 40;
Катеринопільський – 10;
Лисянський – 5;
Маньківський – 6;
Монастирищенський – 10;
Смілянський – 9;
Тальнівський – 1;
Уманський – 2;
Христинівський – 2;
Черкаський – 44;
Чигиринський – 1;
Чорнобаївський – 6;
Шполянський – 12.24 червня 2020 року, під головуванням т. в. о. сільського голови Паланської сільської ради Ігоря Кузьменка, відбулася 45 позачергова сесія.

В роботі пленарного засідання взяли участь: депутати, заступник голови сільської ради Анатолій Шевчук, керівники відділів та громадських організацій, засоби масової інформації.

На початку засідання, присутні згадали хвилиною мовчання, світлу пам`ять нещодавно відійшовшого у вічність в. о. старости села Юрківка, Парфенюка Петра Савовича.

При розгляді першого питання Ігор Кузьменко запросив до слова начальника фінансового відділу Романа Силку, який ознайомив присутніх з проектом рішення «Про встановлення ставок орендної плати за земельні ділянки на території Паланської сільської об`єднаної територіальної громади на 2021рік», дане рішення було підтримано.

Крім того, депутати прийняли Програму фінансової підтримки діяльності служби у справах дітей райдержадміністрації розробленої для забезпечення здійснення спеціалістами служби у справах дітей делегованих повноважень, спрямованих на надання якісних адміністративних послуг.

Далі, згідно порядку денного, було розглянуті питання про перепрофілювання та зміну назв закладів загальної середньої освіти. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Наталія Сарніцька, взявши слово, звернула увагу на те, що відповідно до статей 25, 26, 66 Закону України «Про освіту», засновник закладів освіти, а це Паланська сільська рада планує та забезпечує розвиток мережі закладів освіти, відповідає за реалізацію державної політики у сфері освіти. Відділ, у свою чергу, є органом виконавчої влади, який зобов’язаний виконувати рішення засновника закладів освіти (Паланської сільської ради), наказів директорів закладів загальної середньої освіти в частині фінансового забезпечення закладів освіти і є своєрідним органом обслуговування закладів освіти в громаді. Тому, з метою ефективного використання бюджетних коштів, на розгляд депутатів відділом було подано матеріали, щодо припинення діяльності Максимівського закладу дошкільної освіти «Дитячий садок «Метелик» шляхом ліквідації та  реорганізації Громівського НВК, Кочержинського НВК та Кочубіївської ЗОШ I-III ступенів шляхом пониження ступеня та перейменування з 01 вересня 2020 року дані навчальні заклади у гімназії.

Потому, депутати підтримали звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Народного депутата Антона Яценка, Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, служби автомобільних доріг у Черокаській області щодо ремонту територіальної автомобільної дороги місцевого значення Могилів – Подільський – Ямпіль –Бершадь – Умань на відрізку від с. Юрківка до с. Кочержинці.

Також розглянули низку земельних питань, що стосуються затвердження проектів землеустрою, надання земельних ділянок у власність та користування.

Всі присутні мали змогу виступити та висловити свою думку з даних питань.Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Сьогодні вже майже не залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну, та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам’яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління. Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі.

Сьогодні ми також схиляємо голови та висловлюємо глибокі співчуття родинам полеглих українських  військових,  які  віддали своє життя під час проведення операцій на сході України,  і вже в мирний час боронили свободу і незалежність, які своєю самовідданістю вкотре показали, що український народ – сильний і ніхто не здатний поставити його на коліна.

ДАВАЙТЕ РАЗОМ ЗГАДАЄМО НАШИХ БРАТІВ ТА СЕСТЕР, ЯКІ ГЕРОЇЧНО ВІДДАЛИ СВОЄ ЖИТТЯ. ВІЧНИЙ СПОКІЙ ТА СВІТЛА ПАМ’ЯТЬ.
Функціональне навчання осіб у сфері цивільного захисту

17 червня для працівників структурних піддрозділів Паланської сільської ради було проведено функціональне навчання осіб у сфері цивільного захисту населення.

Провели навчання завідувач Уманських міських курсів ІІІ категорії Олександр Гребьонкін та майстер з виробничого навчання Уманських міських курсів ІІІ категорії Олександр Борисов.

На початку навчання Олександр Андрійович розповів про небезпеку коронавірусу та заходи профілактики.

В ході проведення семінару слухачі були ознайомлені з єдиною системою цивільного захисту, структурою формувань цивільного захисту, функціональними обов’язками їх керівника та членів, проведення евакуації населення в мирний час та в особливий період, оповіщення населення громади та підготовки до дій у надзвичайних ситуаціях, захисту населення від надзвичайних ситуацій.

Під час навчання присутні отримали важливі рекомендації, які допоможуть їм орієнтуватися в питаннях проведення заходів запобігання надзвичайних ситуацій.  За результатами тестування учасникам буде видано посвідчення державного зразка.

Паланська сільська рада висловлює щирі співчуття рідним, близьким та знайомим з приводу важкої втрати – смерті в. о. старости c. Юрківка Парфенюка Петра Савовича, мудрої, щирої, щедрої на добро людини, знаного і шанованого на теренах нашої громади.

Смерть — таке ж таїнство, як і народження. Вона неминуча, але до неї неможливо підготуватися. Час не лікує — горе лише осідає на дні душі.

У цей скорботний час щиро співчуваємо рідним та близьким. Важко знайти слова втіхи коли стається непоправне – смерть рідної людини. Ми не в змозі змінити обставини, лише просимо Всевишнього дати сил рідним перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство Небесне.

Вічна пам’ять….


Паланська сільська рада закликає жителів громади бути уважними на воді!

З настанням теплих, погожих днів люди масово їдуть на відпочинок до водойм. При цьому варто знати про елементарні правила безпечної поведінки на воді та дотримуватись їх під час купання у річці, ставку чи морі.  

Щоб ваш відпочинок не перетворився на нещасний випадок, варто пам’ятати:

забороняється:

– запливати за межу купання в акваторії, позначену буями;

– підпливати до маломірних/малих суден;

– вилізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

– використовувати рятувальні засоби не за призначенням;

– стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях з невизначеними глибиною та станом дна;

– розпивати спиртні напої і купатися в стані алкогольного сп’яніння;

– організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;

– забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;

– подавати фальшиві сигнали тривоги;

– залишати без нагляду малолітніх дітей;

– використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;

– приводити із собою собак та інших тварин.

– використовувати маломірні/малі судна, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання за відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони.

Пам’ятайте, що в Паланській громаді санітарно-епідеміологічним нормам відповідає лише одне місце масового відпочинку – ставок у селі Берестівець.Покрокова інструкція: як підприємцю без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю

Допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися  фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували єдиний соціальний внесок.

Такі зміни стали можливими завдяки урядовим ініціативам, а саме – ухваленню Постанови КМУ від 03.06.2020 № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Служба зайнятості презентує покрокову інструкцію: як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю.  Усього шість простих кроків.

 1. Зверніться до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ упродовж 90 днів з моменту  зупинення чи скорочення діяльності.
 2. Далі – підготуйте необхідний пакeт документів:
 • заява на отримання допомоги в довільній формі;
 • копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
 • довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
 • відомості до Додатку 2 Порядку.
 1. Оригінали документів подайте  до центру зайнятості.  Як це можна зробити? В один із зручних для вас способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.
 2. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, наші спеціалісти повідомлять про це. Ви матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.
 3. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний чи Київський міський центр зайнятості.
 4. Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Нагадуємо: допомога по частковому безробіттю не оподатковується.  Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4 723 грн.) на місяць. Допомога надається на період  зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. 

Довідково: Відповіді на актуальні питання про отримання допомоги по частковому безробіттю можна отримати на сайті Черкаського обласного центру зайнятості за посиланнями:

https://chk.dcz.gov.ua/node/6933

https://chk.dcz.gov.ua/novyna/na-zakonodavchomu-rivni-udoskonaleno-proceduru-otrymannya-dopomogy-po-chastkovomu-0

або за телефоном 63-95-34 (відділ організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості) , 4-05-59 (відділ взаємодії з роботодавцями Уманської районної філії Черкаського ОЦЗ).
ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ !

(01.06.2020) На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року № 130 Паланська сільська рада доводить до відома споживачів, що має намір затвердити тариф на централізоване водопостачання для комунального підприємства «Благодар».

Комунальне підприємство «Благодар» звернулось до виконавчого комітету Паланської сільської ради із заявою та розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів з централізованого водопостачання.

З метою належного функціонування підприємства виникла нагальна необхідність затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання до економічно обґрунтованого рівня. Затвердження тарифу на послугу з централізованого водопостачання  необхідно для забезпечення беззбиткової діяльності КП «Благодар», відповідно до вимог Господарського кодексу України та статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004р. №1875-IV.

Розрахунок тарифів був здійснений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» від 01.06.2011 р. № 869.

Розрахунковий (плановий) тариф на централізоване водопостачання  має наступний розмір:

 • Централізоване водопостачання – 13,00 грн. за 1куб. м. без ПДВ;

Згідно з поданими розрахунками скорегований  плановий тариф становитиме:

Послуга

                        

Плановий тариф, грн/м³ без ПДВ
Населення Бюджетні установи Інші споживачі
Централізоване постачання холодної води 13,00 14,77 15,36

КП «Благодар» приймає зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб протягом 14 календарних днів з дня розміщення цього повідомлення за адресою: 20300 вул. Залізняка, 2а м.Умань  Черкаської області, , e-mail: kpblagodar@gmail.com (із зазначенням в темі листа «зауваження і пропозиції до тарифів»).

(01.06.2020) Заява про встановлення тарифів КП «Благодар»

(01.06.2020) ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА щодо необхідності встановлення тарифів з надання послуг з централізованого водопостачання на території сіл Паланської сільської ради

(01.06.2020) Розрахунок тарифів на послуги вивезення відходів КП «Благодар»

(01.06.2020) Розрахунок тарифів на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на плановий період

(01.06.2020) Структура планового економічно обгрунтованого тарифу на централізоване водопостачання КП «Благодар»
Сьогодні відбулася 44 позачергова сесія VII скликання.

Перед початком засідання т.в.о. сільського голови Ігор Кузьменко, надав слово спеціалістці земельного відділу Юлії Любіній. Вона прозвітувала про роботу протягом останнього часу, а саме, як було проведено інвентаризацію населених пунктів Городецького, Громів, Кочубіївки, Максимівки. Зазначивши, що в кожному селі визначено частку та фактичні площі угідь в розрізі по землекористувачам і функцональному призначенні. Розповіла про розмір сплати ПДФО орендарями за 2019 рік.

Після завершення виступу до президії були запрошені заступники сільського голови для відкриття позачергової сесії. Пленарне засідання розпочалося з приємностей. Ігор Кузьменко привітав Світлану Шмалій, депутата Паланської сільської ради з днем народження, а також з перемогою команду «Сингента- Базис», яка в місті Одеса, взяла участь у футзалі серед ветеранів та здобула звання Чемпіонів України.

Потому були винесенні до розгляду два важливі питання: про звільнення заступника сільського голови Ігоря Миклащука, з питань діяльності виконавчих органів ради та про внесення змін до Плану діяльності Паланської сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2020 рік.

До слова був запрошений юрист Ігор Лесько, який надав обгрунтоване розяснення щодо змін до регуляторних актів. Рішенням сесії було затвердженно Порядок розміщення зовнішньої реклами на території Паланської ОТГ і Положення про порядок приватизації та відчуження об’єктів права комунальної власності Паланської ОТГ.

Обранці громади одноголосно підтримали рішення про звільнення Ігоря Миклащука, подякували за гарну та плідну роботу на благо громади та привітали його з призначенням на посаду голови Монастирищанської РДА.


У Кочержинцях реалізували соціальний проект в партнерстві із Британською Радою

Найпопулярнішим видом транспорту серед жителів сіл Паланської громади й досі лишається велосипед.

Соціальний проект «Велосипедом до школи «VELOSTOP» реалізовано навесні 2020 року у с. Кочержинці. Обладнали спеціальну парковку на 32 місця для велосипедів біля Кочержинського НВК, отож місцевим школярам буде де залишати своїх двоколісних коней.

Про ідею створення проекту говорить директор Кочержинського НВК Оксана Миколаївна Бондаренко: «Щодня до нашої школи ходять 86 діток і ще 27 діток у садочок. В теплу пору року дітки, батьки і вчителі закладу під’їжджають велосипедами. Через відсутність велостоянки, велосипеди розташовувались під вікнами закладу і перешкоджали вільному руху по території школи, а так як вони не захищені, будь-хто може взяти велосипед без дозволу, під час начального процесу. А з настанням перших дощів, учні переставали користуватись велосипедами, оскільки велосипед ніде сховати від дощу. Так і виникла ідея створення велопарковки. Зараз же всім вистачає місця, до того ж велосипеди не мокнуть у разі дощу, а ще їх можна буде пристібати з допомогою велозамка . Цю парковку розташували дуже вдало, вона додала шкільному подвір’ю сучасності та практичності».

Облаштувати велопарковку біля НВК стало можливим завдяки дружньому шкільному колективу та небайдужим батькам. На втілення в життя цього проекту Британська Рада виділила близько 12,5 тисячі гривень. Також було надано спонсорську допомогу у сумі 13 тисяч гривень ДП «АГРОЗАПЧАСТИНА» ТОВ «АГРОРЕМОНТ» директор Гринь Юрій Іванович.
Які карантинні заходи послабили на Черкащині

Карантинні заходи, запроваджені в Україні через коронавірусну хворобу Covid-19, будуть продовжені до 22 червня. При цьому діятиме адаптивний карантин, тобто обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Всього буде 5 етапів пом’якшення
карантину.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та затверджено новий Порядок здійснення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією та Порядок проведення обов’язкової обсервації осіб, які здійснюють перетин державного кордону.

Запропоновано встановити адаптивний карантин з 22 травня до 22 червня. При цьому запроваджуються ознаки епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, а також кількість ПЛР та ІФА тестів. На основі цих показників приймаються рішення
щодо послаблення карантину.

Рішення про пом’якшення карантину в кожному регіоні приймаються комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. З 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим Міністерством охорони здоров’я України критеріям щодо нових
випадків захворювання на коронавірусну хворобу (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, відновлюється робота громадського транспорту.

Дозволяється проведення спортивних заходів до 50 осіб та без глядачів (заходи понад 50 осіб погоджуються з Міністерством охорони здоров’я України), проведення релігійних заходів (не більше 1 особи на 10 м2), робота
приміського та внутрішньообласного транспорту, діяльність готелів (без ресторанів).

З 25 травня має бути відновлена робота дитячих садків. Міжобласні перевезення поки що не відкриваються, заплановано відновлення на початок червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити, лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою. Питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони.


#ПаланськаОТГувишиванці


Шановні жителі громади, вітаємо вас з Днем вишиванки!

Під хештегом #ПаланськаОТГувишиванці – стартував наш флешмоб. Цим ми прагнули примножити красу української вишивки, показати не лише мальовничість, оригінальність, автентичність такого одягу, а й підкреслити неповторну красу наших жителів.

Активність учасників флешмобу, вкотре підкреслює згуртованість нашої Паланської громади. Тому що, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурної освіченості та духовної свідомісті. Вишиванка – єднає громаду!

Дякуємо нашим учасникам за ініціативність, ви просто неперевершені!!!


Громадські обговорення генерального плану

Нині триває наступний етап розробки генерального плану населених пунктів Паланської громади, а саме семи сіл: Берестівець, Городецьке, Кочержинці, Кочубіївка, Паланка, Максимівка, Томашівка.

З цією метою, 19 травня відбулися громадські обговорення щодо врахування суспільних інтересів під час розроблення генерального плану, який є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту.

Представити загальну стратегію розвитку населених пунктів та процес проектування генерального плану, приїхали його розробники (архітектори, еколог, економісти) – представники проектного приватного підприємства ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ».

Слово було надано, завідувачу відділу стратегічного планування територіального розвитку ТОВ «УКРГРУППРОЕКТ» Леонідові Тикві, який відмітив, що генеральний план – це нормативно-правовий акт органа місцевого самоврядування, який містить загальні правила господарської діяльності, та розрахований на тривалий час. На прийняття більшості управлінських рішень прямо чи опосередковано впливає інформація, що міститься в генпланах. Він вирішує проблеми через планування доріг, шкіл, парків, місць спільного відпочинку і т.д. та має безстрокову дію.

Особливу увагу пан Леонід звернув на те, що в процесі розробки генерального плану населених пунктів повинні бути враховані: санітарні вимоги до безпеки населення (якщо зони житлової та громадської забудови є сусідами з промисловими об’єктами); природоохоронні обмеження; наявність в населеному пункті або поблизу від нього особливо охоронюваних законом зон (заповідників, заказників, пам’яток історико-культурної спадщини); побажання громадськості до благоустрою територій, обладнання зон відпочинку та рекреації жителів; інтереси ключових інвесторів, які забезпечують економічний розвиток населеного пункту або окремих його районів.

По завершенню зібрання проектанти відвідали села, поспілкувалися з старостами, депутатами та активними жителями Паланської громади. Під час конструктивних обговорень розробники пообіцяли при створенні генерального плану врахувати всі надані зауваження та пропозиції.
Ніколи знову!

8 та 9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З метою гідного вшанування подвигу українського народу в боротьбі за свободу, увічнення пам’яті загиблих, враховуючи карантинні заходи, за участю учнів закладів освіти Паланської ОТГ з 7 по 9 травня було проведено ряд заходів.

Школярі читали поезії та виконували пісні на патріотичну тему під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо», організували виставку малюнків «75-ій річниці Перемоги у Другій світовій війні присвячується», висвітлюючи всі матеріали на сайтах та офіційних сторінках шкіл у соціальних мережах.

У Паланській ЗОШ та Кочубіївській ЗОШ було організовано челендж «Ми вдячні вам за мирне небо» – відеозвернення з подякою від нинішнього покоління визволителям Батьківщини, яке розмістили на сайтах шкіл, на сторінках у Facebook та на каналах YouTube.

Готуючись до відзначення 75-ї річниці Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги, учні Паланської ЗОШ провели акцію «Мак Пам’яті», під час якої самостійно виготовляли маки і дізнавалися, чому саме ця  квітка стала символом закінчення двох Світових воєн.  Також, школярі Паланської ЗОШ долучилися до Всеукраїнської акції «Подякуй ветерану на відстані» ‒ написані ними листи ветеранам в електронній формі були надіслані до відділень «Укрпошти», а вже звідти листами відправлені воїнам Другої світової війни.  

Вчителі та учні Кочубіївської ЗОШ та Городецької ЗОШ взяли участь в онлайн челенджі «Передай Мак пам’яті – вшануй загиблих на війні», а старшокласники Паланської ЗОШ приєдналися до інтелектуального телемарафону «Мир і Війна», де мали нагоду послухати наживо виступи провідних світових дослідників історії та громадських діячів, зокрема Сергія Плохія, Карла Шльоґеля, Мирослава Мариновича, Мустафи Джемілєва, Ірини Цілик, Адама Міхніка та інших. Головною метою марафону було представити сучасний європейський погляд на Другу світову війну, а також попередити про нову загрозу для миру в Європі.

Навіть в умовах карантину та самоізоляції закладами освіти вдалося реалізувати цілу низку ініціатив, покликаних вшанувати пам’ять про одну з найтрагічніших сторінок української та світової історії, за перемогу в якій Україна заплатила життями мільйонів громадян.


«Наш простір»

Комунальний заклад «Паланська публічна бібліотека» взяв участь у програмі «Активні Громадяни», яка була організована Черкаською міською організацією «Вільний простір» та Британською Радою в Україні. Паланська сільська бібліотека представила нестандартний проект соціальної дії та ідею створення молодіжного центу під назвою «Наш Простір», який функціонуватиме при книгозбірні Паланської бібліотеки.

«Вважаємо цей проект вдалим та вагомим кроком вперед, адже він неабияк вплине на залучення юного покоління до активного спільного творчого дозвілля, на розвиток здібностей та їх суспільну популяризацію, – розповідає директор КЗ «Паланська публічна бібліотека» Алла Порощук. – Ми були приємно вражені, коли дізналися, що-таки виграли та вибороли право на реалізацію своїх планів і задумів, отримавши від Британської  Ради кошти в сумі 12000 гривень, завдяки яким ми змогли облаштувати кімнату, закупивши найбільш необхідні предмети: проектор, магнітно-маркерну дошку, комфортабельні крісла-м’ячі та десять стільців. Це та необхідна база, з якої наш проект зможе сміливо розпочинати свою роботу та працювати над подальшим розвитком. Дякуємо регіональному координатору ПРООН з досягнення цілей сталого розвитку в Черкаській області, спеціалісту з розвитку громад Ганні Бабковій за неабияку підтримку та допомогу в реалізації задуманого.

Висловлюємо слова найщирішої вдячності всім, хто повірив у нашу ідею, відгукнувся та підтримав ініціативу.  

Значний фінансовий внесок зробили наші надійні меценати, депутати Паланської ОТГ, а саме: Гордій Микола Васильович, Панченко Сергій Леонідович, Сігов Олександр Анатолійович, Кучеренко Віталій Петрович. На виділені ними кошти (загальна сума більше 25 тис. грн.) ми змогли виконати необхідні ремонтні роботи, придбати світлодіодні панелі та матеріали для монтування стелі, електротовари, матеріали для оздоблення стін та підлоги. На кошти, що надали підприємці села Паланка Козир Олександр Сергійович, Комаров Олександр Вікторович, Нерушака Петро Іванович, Концеба Ірина Володимирівна, Бесараб Ігор Володимирович, Коцюбинська Тамара Іванівна було закуплено жалюзі та матеріали для проведення ремонтних робіт на суму 4700 грн.

Дякуємо за моральну підтримку та увагу секретарю виконкому Паланської сільської ради Андрійчук Людмилі Василівні та завідувачу господарством Гончару Миколі Миколайовичу.

Неабиякий внесок у створення якісних умов місця локації проекту зробили активні жителі села Паланка. На волонтерських засадах величезний об’єм ремонтних робіт виконували Кучеренко Андрій Васильович, Кучеренко Василь Федорович, Кучеренко Олексій Васильович, Садова Ніна Василівна, Кучеренко Олена Василівна, Курденко Вікторія Вікторівна, Садовий Володимир Васильович, Бевзенко Юрій Євгенійович; Порощук Антон Олексійович здійснював доставку всіх необхідних матеріалів та товарів.

Лише завдяки спільним зусиллям ми досягли результату і надзвичайно раді реалізації проекту соціальної дії – простору для активних та творчих, для тих, хто завжди обирає життєвий рух та всебічний розвиток своєї особистості. Запустивши його, починаємо відразу мислити у напрямку подальшої конструктивної роботи для створення всіх умов згуртування людей за спільними інтересами та захопленнями, забезпечуючи цим соціальну потребу кожного мешканця громади».


Для зручності клієнтів: обласний центр зайнятості нагадує про переваги спрощеної процедури реєстрації


Житлові субсидії призначатимуть без необхідності особистого звернення

Призначення житлової субсидії на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, здійснюватиметься без необхідності особистого звернення. Про це кажуть в Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Нагадаємо, у зв’язку з карантином в Україні, Уряд врегулював механізм надання субсидій.

Отож, на період карантину забороняється припиняти надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють їх надання, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні буде надано право на отримання субсидії на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії буде враховуватися розмір призначеної допомоги з безробіття без урахування сум отриманої заробітної плати.

Водночас на період карантину розрахунок житлових субсидій буде проведено з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг.

На цей час в області вже розпочато процес призначення субсидій на наступний термін.


До дня Європи Департамент ОДА оголосив фотоконкурс

Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА долучається до святкування дня Європи. Тут оголосили фотофлешмоб #Символи_Європи.

Щоб стати учасником конкурсу, сфотографуйте місце чи об’єкт в Черкаській області, які, на Вашу думку, є символами або просто нагадують про країни Європи. Це може бути будь-що: будівля, статуя, інсталяція, тематична кафешка, експонат в музеї і т.д. Далі зробіть короткий допис до фото з поясненням, що на Вашому фото нагадує Європу (не більше 2-х речень) та запостіть цей допис з хештегом #Символи_Європина своїй Facebook сторінці;

Підпишіться на сторінку Департаментута чекайте результатів.

Приймають фото до 31 травня 2020 року (включно). Переможців оголосять 8 червня 2020 року на сторінці Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Переможець отримає: еко-чашку з лімітованої колекції, туристичну карту «Подорожуй Черкащиною ЗАРАЗ», буклет «Подорожуй Черкащиною ЗАРАЗ».

Увага! Департамент залишає за собою право в подальшому використовувати фото, які беруть участь у флешмобі.


Паланська громада інформує!

На початку квітня набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) ». Одним з основних положень прийнятого Закону є підтримка роботодавців і працівників сфери малого та середнього підприємництва, які скоротили чи припинили діяльність в умовах протидії коронавірусній хворобі COVID-19.

Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини.ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ !

З метою забезпечення належного санітарного стану Паланської сільської об’єднаної територіальної громади та удосконалення системи поводження з відходами та у зв’язку з необхідності встановлення тарифів з надання послуг зі збору та вивезення ТПВ на території сіл Паланської сільської ради КП «Благодар» подало заяву про встановлення тарифів на збирання безпечних відходів, з підтвердними матеріалами та документами, що використовувалися під час проведення розрахунків тарифів.

На виконання вимог Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 390 від 30.07.2012р., Паланська сільська рада повідомляє про намір КП «Благодар» встановлення тарифів на послуги з вивезення побутових відходів.

Метою встановлення тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, який покриває всі витрати в собівартості цих послуг для належного функціонування підприємства.

Тариф розрахований відповідно до діючого законодавства України, з дотриманням вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» від 26.07.2006 № 1010.

Згідно з Порядком інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 року № 130, КП «Благодар» приймає зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб протягом 14 календарних днів з дня розміщення цього повідомлення за адресою: 20325, Черкаська область Уманський р-н с. Паланка, вул. Грушевського буд 11, тел. +380682823807, ел. адреса: viksta0612@gmail.com

Більш детальніша інформація за посиланням http://palanskaotg.org.ua/регуляторна-діяльність/оприлюднення проектів регуляторних 


29 квітня відбулася 42 позачергова сесія Паланської сільської ради.

Участь у її роботі взяли 21 депутат. Засідання відбулося в приміщенні Управління сільського господарства в закритому режимі. На порядок денний було винесено лише ті питання, що потребували нагального вирішення. В цілому їх назбиралось дванадцять.

На початку сесії слово надали Новаківському Олександру Борисовичу, директору Уманського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, який прозвітувався про виділені кошти на потреби центру щодо попередження розповсюдження та поширення на території громади коронавірусної хвороби. Також висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Потому т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко оголосив про початок повноважень депутата Паланської сільської ради 7 скликання від територіальної громади с. Берестівець по 1 округу Чекаленка Олександра Васильовича.

Під час сесії депутати прийняли ряд змін до бюджету  та місцевих програм на 2020 рік.


Шановні жителі Паланської громади! Дорогі земляки!

Щиро вітаю вас із прийдешнім великим днем Світлого Христового Воскресіння, яке з давніх-давен залишається символом вічного життя, перемоги над смертю та очищення від гріхів. Адже воскресіння Ісуса – це утвердження віри і надії у серці кожного християнина та великий дарунок Господньої любові до людей.
Цього року готуватися до найбільшого християнського свята доводиться у складних умовах пандемії коронавірусу. Попри це закликаю вас не впадати у відчай і зустріти свято з радістю в колі найближчих людей, з Господом в серці.
Бажаю всім справжньої Великодньої радості!  Нехай цей час переосмислення змінить на краще ваші родини, нехай примножиться в них благодать. Хочеться, щоб кожен у собі мав любов Воскреслого Христа.
Хай щира Великодня молитва об’єднає усіх нас, додасть мудрості, сил і наснаги. Твердо вірю, що ця молитовна єдність, заснована на віковічних християнських моральних цінностях, буде і надалі згуртовувати нас у великій спільній справі – будівництві кращої долі для майбутніх поколінь.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
З повагою
т.в.о. сільського голови Ігор Кузьменко.

Черкащан на Великодні свята просять залишатися вдома (ФОТО, ВІДЕО)


Днями в селі Громи, на території приватного домоволодіння, сталася пожежа. Як з’ясувалося згодом, зайнялися складені дерев’яні дошки.

Нащастя, поблизу здійснювали патрулювання території населеного пункту поліцейський офіцер громади спільно з громадським помічником, які й помітили дим. Офіцер відразу повідомив власників про займання та разом із ними та сусідами приступили до гасіння пожежі.  Загорання було ліквідовано. Від вогню ніхто не постраждав.

Варто зазначити, що з перших днів патрулювання поліцейських офіцерів Паланська сільська рада стала отримувати позитивні відгуки від людей про їхню роботу. Вони неодноразово вчасно зупиняли правопорушення, брали участь у пошуці та рятуванні людей.

Керівництво Паланської сільської ради висловлює вдячність за оперативну та професійну роботу.


Більше новин на http://ck-oda.gov.ua


На час карантину, у зв’язку з пандемією коронавірусу, актуалізується питання можливого зростання кількості випадків домашнього насильства.

Якщо ви зіткнулися з явищем домашнього насильства особисто або стали свідком домашнього насильства, терміново завертайтеся на 102.

За умисне й систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство передбачене покарання у вигляді громадських робіт, піврічного арешту, 5-річного обмеження або 2-річного позбавлення волі. А суд може застосувати до особи, яка вчинила домашнє насильство, один або декілька обмежувальних заходів: від заборони перебувати в місці спільного проживання до заборони спілкуватися навіть через третіх осіб.

Під час карантину особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, продовжують надавати соціально-психологічну допомогу.

В Україні також діє Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації за номерами телефонів 0 800 500 335 або 116 123 чи просто 1547.


ПОВІДОМЛЕННЯ про результати виборів депутата Паланської сільської ради Уманського району Черкоської області в одномандатному виборчому окрузі №2


БІЗНЕС ПОКЛИКАНИЙ СЛУЖИТИ ЛЮДЯМ

Пандемія коронавірусу продовжує набирати обертів. Незважаючи на зусилля вчених, й досі невідомо, як довго вона триватиме і скільки людських життів ще забере. В умовах сьогодення страждають всі (як пересічні громадяни, так і бізнес). Та поряд з тими, хто залишається «під домашнім арештом» — на карантині, є люди, які своєю працею та добрими справами наповнюють наше життя новим змістом, вселяючи надію на краще майбутнє.

Дочірнє підприємство «Умань-Агро» належить до переліку підприємств критичної інфраструктури за сферами діяльності, яке не лише продовжує працювати в кризових умовах, а й допомагає місцевим громадам впоратися з новими несподіваними викликами.

Наразі фокус їхньої соціальної відповідальності перемістився на боротьбу з пандемією, а головне — підтримку тих, хто знаходиться в зоні найбільшого ризику і потребуєте допомоги. Аби й надалі в період карантину категорійні верстви населення (люди, яким за 80 років, ветерани війни, сім’ї з інвалідністю, й ті, які опинилися в особливо складних життєвих обставинах, та інші) не порушували режим самоізоляції, аграрії підготували для них продовольчі пакунки. Благодійну допомогу роздали у 7 селах Уманщини (Максимівці, Томашівці, Гереженівці Ропотусі, Ятранівці, Шарині, Собківці) та Синиці Христинівського району.

Піклуються в ДП «Умань-Агро» й про здоров’я своїх співробітників, забезпечивши кожного засобами особистого захисту, а також створивши належні санітарно-гігієнічні умови праці.

Нагадаємо: соціальна позиція ДП «Умань-Агро» полягає в гармонійному співіснуванні, взаємодії та постійному діалозі з територіальними громадами, місцевою владою, громадськими організаціями, окремо взятими людьми. Тож не дивно, що підприємство вкладає значні кошти в соціально-економічний розвиток населених пунктів, на території своєї присутності: утримує водогони, надає матеріальну допомогу школам, дитячим садкам, медичним закладам, будинкам культури, церквам тощо. Не залишає поза увагою і самодіяльні художні колективи, спортивні команди, талановиту сільську молодь, а також сім’ї, які потрапили в складні життєві обставини. Разом із сільськими радами дбає про благоустрій сіл, спрямовуючи кошти на вуличне освітлення, розчищення снігу взимку, ремонт доріг, упорядкування сміттєзвалищ тощо. Не стоїть осторонь і проблем Уманського краю в цілому та Черкаської області, виділяючи кошти на підтримку медицини, культури, освіти, органів внутрішніх справ, громадських організацій, задоволення потреб об’єднаних територіальних громад Уманщини.Більше новин на http://ck-oda.gov.ua

Рекомендації для підприємств та роботодавців для запобігання поширенню COVID-19
Зміни до постанови

ПРОТОКОЛ №9 від 23.03.2020 Про визначення рівня надзвичайної ситуації на території Черкаської області, пов’язаної із підтвердженням захворювання, спричиненого коронавірусом 2019-пСоУ

Перелік інформаційних ресурсів, за якими можна отримати достовірну оперативну інформацію щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію:
 1. Гарячі лінії та інтернет-ресурси

Обласна «гаряча лінія» працює в робочий час з 8:00 до 18:00 (окрім суботи та неділі) за номерами:
64-91-82
64-92-39

та цілодобово за телефонами :
0678093154
0504201356

– Telegram-бот для оперативної відповіді на ваші запитання щодо коронавірусу в Україні: https://bit.ly/3cOyccp

– Telegram-канал „Коронавірус_інфо“ з оперативною та поточною інформацією щодо ситуації з вірусом COVID-19 в Україні: https://bit.ly/39DEYQm

– Телеграм-канал для лікарів: https://bit.ly/2Q4zVkn

– Сторінка Міністерства охорони здоров’я України: https://bit.ly/2Q5UHQu

– Сторінка Центру громадського здоров’я України: https://bit.ly/2IAGyXm

 1. Офіційний портал

Що треба знати про новий коронавірус? (https://covid19.com.ua/?fbclid=IwAR0Y1gdxnEkEkaZ4AlVdUS01yhciv8gAFpHxceysVVPcptsCGJR0UC9YjD0)

 1. Відеоролики:

https://youtu.be/V1nLcbyBNoE

https://youtu.be/Brd4nNmxorw

https://youtu.be/YjPGNHlew-0

 1. Інфографіка – за вебпокликанням https://fex.net/ru/s/nattxak

Пропонуємо вашій увазі добірку інформаційних матеріалів із сайту Черкаської ОДА:

До уваги депутатів Паланської сільської ради та посадових осіб місцевого самоврядування!

17.03.2020 року Верховна Рада України прийняла Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», згідно якого  Е-декларації у 2020 році особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, можуть подавати до 1 червня.16 березня відбулося засідання місцевої комісії Паланської сільської ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні обговорювалося актуальне питання запобігання поширенню на території громади коронавірусу  COVID-19.

У зв’язку із введенням карантину на території України (з 12 березня по 3 квітня 2020 року) було вирішено заборонити роботу об’єктів громадського харчування та обслуговування населення (кафе, їдальні, заклади дозвілля, місця проведення поминальних обідів, перукарні, ринки,  тощо) в селах ОТГ. Запропоновано максимально обмежити пересування жителів громади із сіл до районного центру  (крім хвороби та доставки медперсоналу).

На період епідемічного підйому заборонено проведення культурно-масових, розважальних, спортивних заходів, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади
та органів місцевого самоврядування.

Протягом карантину буде проведено щоденний моніторинг захворюваності. Співробітниками  Поліцейської станції Уманського РВ поліції Уманського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, здійснюватиметься робота з виявлення на території сільської ради автомобільних перевізників, які здійснюють нерегулярні перевезення міжнародного сполучення.


         Відбулася сходка в селі Берестівець

12 березня у Берестівецькому сільському будинку культури відбулась сходка жителів села, де староста Галина Панасюк прозвітувала про свою діяльність у 2019 році.

На зібрання були запрошені заступник сільського голови Анатолій Шевчук, поліцейський офіцер, старший лейтенант Олександр Кухарук, директор ТОВ «Берестівець» Олександр Чекаленко та представники апарату Паланської сільської ради.

Напочатку присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять померлого Василя Чекаленка, керівника ТОВ «Берестівець». «Ми завжди будемо пам’ятати Василя Івановича як невтомного хлібороба, успішного аграрія, чудову людину, якому не була байдужа доля місцевих жителів. Прикро втрачати гідних наставників, та маємо гарних нащадків» – сказала староста.

Після цього Галина Григорівна підвела підсумки своєї роботи за 2019 рік та надала слово помічнику директора ТОВ «Берестівець» Вадиму Біляєву, який запевнив, що господарство і надалі буде сприяти вирішенню всіх життєвих аспектів села та надавати фінансову підтримку односельцям.

Наступним доповідачем був директор Берестівецької ЗОШ I ступеня Омельченко Олександр Петрович. Говорив про різне: роботу школи за 2019 рік, реорганізацію, будівництво котельні, ставки вчителів, ремонт їдальні. Приємною новиною стало те, що учні школи будуть представляти село Берестівець на фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості “Мистецький дивокрай Уманщини”, у трьох номінаціях.

Про роботу закладу дошкільної освіти розповіла Пічкур Тетяна Павлівна. Вона запевнила присутніх, що діти до п`яти років всі охоплені освітніми послугами. Дякувала Паланській сільській раді за можливість закуповувати миючі, медичні засоби та канцтовари не за батьківські кошти, а за рахунок місцевого бюджету. Також добрі слова лунали на ім`я ТОВ «Берестівець» за надані продукти харчування та подарунки до Новорічних та Різдвяних свят.

Крім попередників виступили і завідуюча фельдшерско-акушерским пунктом Яременко Л.С., директор будинку культури Євич С.В., поліцейський офіцер громади Кухарук О.А.

Заступник сільського голови Анатолій Шевчук теж взяв слово. Як виявилося плани на майбутнє далекоглядні: до першого червня завершити всі ремонтні роботи в школі, відкрити вчасно відпочинкову зміну, побудувати нову котельню, здійснити ремонт харчоблоку (кошти на все це закладені). Гарантував, що пріоритетом і надалі залишатимуться люди та їх здоров`я, тому громада заклала кошти на відшкодування ліків, долучилась до доплати заробітної плати працівників ФАПів тощо.

Виступаючи з заключним словом, староста села Галина Григорівна, подякувала жителям села, які завжди беруть активну участь в усіх масових заходах, благоустрої та побажала присутнім здоров`я та Божої ласки.


Відбулась 40 позачергова сесія

11 березня в Паланській сільській раді відбулась 40 позачергова сесія за участі т. в. о. сільського голови Ігоря Кузьменка, заступників Ігоря Миклащука, Анатолія Шевчука, депутатів сільської ради та начальників структурних підрозділів.

На засіданні представили двох офіцерів: капітана поліції Михайла Данилюка та старшого лейтенанта Олександра Кухарука, які будуть працювати в громаді на попередження злочинів, здійснювати патрулювання по селах. До їх обов’язків входить насамперед робота з громадою, допомога населенню. Офіцери не мають бути каральним органом, а передусім вирішуватимуть питання, що непокоять громаду. Проблеми в сім’ї, громадський порядок тощо.

На сесії розглянули 78 питань, зокрема: затвердження звіту про виконання бюджету Паланської сільської об`єднаної територіальної громади за 2019 рік, виконання Програми соціально-економічного розвитку, цільову програму надання шефської допомоги військовій частині А 1588 на 2020 рік.

Обранці громади прийняли важливе рішення щодо створення комісії по здійсненню самоврядного контролю за використанням та охороною земель, створення єдиних організаційно-правових та економічних засад визначення збитків, завданих територіальній громади внаслідок порушення вимог земельного законодавства.

Також було заслухано клопотання Голови міжрайонної спілки учасників АТО Юрія Рижака. Який звернувся до присутніх депутатів з проханням сприяти у вирішенні поліпшення житлових умов учасника АТО, батька чотирьох дітей Юрія Заремби. 

Усі рішення депутати прийняли одноголосно, злагоджено та оперативно, а це значить, що в Паланській об’єднаній територіальній громаді є порозуміння і спільне бачення перспективного майбутнього.Відбулися сходки в селах Городецьке та Кочубіївка

Днями в селах Паланської громади відбулися загальні збори громадян.

Перші сходки відбулися 4-5 березня в селах Кочубіївка та Городецьке, участь в яких взяли: т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко, заступник Ігор Миклащук, начальники структурних підрозділів Паланської сільської ради, представник ВАТ «Уманські енергетичні мережі» та директор КП «Благодар» Анатолій Пишнюк, поліцейські офіцери громади.

Під час зборів представники апарату громади відповідали на запитання мешканців сіл щодо розвитку населених пунктів, шукали шляхи вирішення соціальних питань. Як виявилось проблеми в селах однакові.

Сходки розпочалися з виступів старост сіл, які прозвітували за 2019 рік, ознайомили присутніх про стан виконання Програми соціально-економічного розвитку, запропонували розмір самооподаткування на 2020 рік.

Зокрема, староста села Городецьке Вишнівська Валентина Василівна, висловила слова вдячності соціальному робітнику Любі Дзьобань та медсестрі ФАПУ за професіоналізм та чуйне ставлення до людей. Теплі слова подяки були адресувані Володимиру Осадчому, депутату Паланської сільської ради, за фінансування спортивних споруд, футбольних команд, допомогу в ремонті водогону та установ села.

В свою чергу, Володимир Осадчий коротко ознайомив жителів населених пунктів з станом виплати орендної плати за земельні паї, а також, як голова бюджетної комісії розповів присутнім про надходження до бюджету громади з кожного населеного пункту. Закликав активно брати участь у здійсненні заходів з благоустрою.

Було надано слово представнику ВАТ «Уманські енергетичні мережі» щодо ситуації з перебоями в електропостачанні в селі Городецьке. Доповідач запевнив присутніх, що пошкодження виявлені та успішно усунені.

За пропозицією жителів села Городецьке було висунуто клопотання про присвоєння звання «Почесного громадянина» Курбалі Віктору Антоновичу, який довгий час займав посаду керівника сільськогосподарського господарства.

Насамкінець для підведення підсумків слово було надане старостам, котрі зупинилися на досягненнях та основних проблемах, які намагатимуться вирішити напротязі 2020 року. Так, в Городецькому заплановано: ремонт школи, ремонт кухні в дошкільному закладі, встановлення камер відеоспостереження, здійснення реконструкції пам`ятника загиблим воїнам в центральному парку.

При цьому пріоритетними напрямками села Кочубіївка є: ремонт доріг, освітлення головних вулиць населеного пункту, реконструкція Обеліску Слави. Подальша підтримка бюджетних закладів та багато іншого, адже справжня суть громади –  це піклування про всіх її жителів, незалежно від віку та території проживання.
Урочисте відкриття поліцейської станції

Вчора, 3 березня, відбулося урочисте відкриття поліцейської станції в Паланській об’єднаній територіальній громаді. Це стало можливим завдяки реалізації проєкту “Поліцейський офіцер громади”. Для її створення та відкриття долучилися керманичі громади та працівники поліції.

На дільниці працюватиме двоє офіцерів: капітан поліції Михайло Данилюк та старший лейтенант Олександр Кухарук, які свій професійний обов’язок та звання будуть нести з честю і гідністю.

Зі словами вітання до присутніх звернулися т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко та Сергій Завальний начальник відділу поліції ГУНП В Черкаській області, які розповіли про важливість такої поліцейської станції для мешканців громади, про можливість у будь-який час отримати кваліфіковану допомогу, про формування довірливих відносин між суспільством та поліцейськими.

По завершенню перерізання стрічки, професійна команда заступила на своє чергування. Присутні мали можливість поспілкуватися з офіцерами, оглянути їх умови роботи, спецтехніку та оперативну готовність реагувати на будь-які загрози.
Громадські слухання

Громівський старостинський округ Паланської сільської ради повідомляє про початок громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації:

  «Генеральний план с. Громи Уманського району
Черкаської області»

«Генеральний план с. Громи» розроблено згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», з метою визначення територіального розвитку на проектний період з урахуванням перспектив, обґрунтованих раціональним використанням територіальних та природних ресурсів, а також з метою оптимальної функціональної організації території населеного пункту. Основні техніко-економічні показники:

збільшення межі села на 66,5 га;

розміщення проектної садибної житлової забудови пропонується на території
близько 30 га;

середній розмір земельної ділянки 0,25 га.

Замовник проекту:   Паланська сільська рада

Розробник проекту: Товариство з обмеженою відповідальністю «Кайлас Аеро», м.   Київ.

З матеріалами проекту містобудівної документації можна ознайомитися на сайті Паланської ОТГ palanskaotg.org.ua та в приміщенні Громівського старостинського округу: понеділок – п’ятниця  з 9.00 до 17.00 год.

Відповідальний: староста с. Громи Ковальчук О. В.

Пропозиції та  зауваження від фізичних та  юридичних осіб приймаються до 6 квітня 2020 року за адресою:  с. Громи, вул. Центральна, 39 (приміщення  старостинського округу)

Відповідно до ч.6, ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місце проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.


Учнів Паланської ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали поліцейські громади, які провели заняття де було обговорено правила безпечної поведінки на дорозі, недопущення правопорушень у сфері громадської безпеки неповнолітніми, недопущення булінгу (цькування). Задля популяризації професії поліцейського та наочної демонстрації діяльності поліції, а також профорієнтації учнів старших класів був продемонстрований службовий автомобіль, його комплектація та засоби індивідуального захисту.


З безробітного – до успішного підприємця

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані. Виплата проводиться зареєстрованим безробітним з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років.

Особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їхнім бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво. Центр зайнятості може залучати безробітних за їхнім бажанням до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва.

Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

З 1 лютого стартувала державна кредитна програма «Доступні кредити 5-7-9%» запроваджена за ініціативи Президента України та Прем’єр-Міністра України з метою спрощення доступу мікро та малого бізнесу до банківського кредитування.

Завдання програми – посилення конкурентоспроможності українського мікро та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів. Програма передбачає фінансування на такі цілі:

– придбання нових або таких, що були у використанні основних засобів;

– модернізація наявних основних засобів;

– здійснення будівництва/реконструкції/ремонту в приміщеннях ведення основної господарської діяльності (крім офісних приміщень);

– інші аналогічні цілі за умови дотримання критеріїв участі та за відсутності прямих заборон у чинному законодавстві Україні.

У рамках програми діють три відсоткові ставки(залежно від дати заснування бізнесу та його розміру (річного обороту):

5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн. і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу діяльності;

7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн;

9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн. грн.

Уся детальна інформація — на сайті Програми https://5-7-9.gov.ua, або на безкоштовній урядовій гарячій лінії 15- 45.

Крім того нагадаємо, що Законом «Про зайнятість населення» передбачені пільги зі сплати єдиного соціального внеску, а саме щомісячне відшкодування роботодавцям нарахованого та сплаченого ними єдиного внеску за працевлаштованих за направленням служби зайнятості на новостворені місця  соціально незахищених безробітних громадян та на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності.

Докладнішу інформацію і конкретні пропозиції щодо послуг можна отримати в  Уманській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості за адресою: м. Умань вул. Воїнів – Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон 3-62-56, 3-63-11.Відбулася сходка в селі Родниківка

20 лютого відбулася сходка жителів села Родниківка, присвячена доєднанню до Паланської територіальної громади. На зібрання запросили представників влади від громади та міста: т.в.о. сільського голови Паланської сільської ради Ігоря Кузьменка, мера міста Умані Олександра Цебрія, голову Уманської районної ради Оксану Супрунець та голову райдержадміністрації Світлану Волошенюк.

У Будинку культури зібралося більше 405 мешканців, які вболівали за долю свого рідного села.

Вів зібрання сільський голова Руслан Яремчук, який поінформував присутніх, щодо проблем, які можуть виникнути в разі зміни курсу на Умань. Адже, згідно реформи децентралізації села, які знаходяться поблизу міст автоматично приєднають до них. Сільський голова виразив розуміння, що є певна приміська зона, яка тяжіє до міста, але також відомо, що є застереження у мешканців цих зон, які бояться і кажуть, що місто Умань проковтне, поглине або забуде їх. Керівники міста не дійдуть до проблем селян, кожної вулиці чи двору. Вони запрошують до об’єднання, але потрібно усе проаналізувати: фінансово-економічні складові, інфраструктурні показники, якість надання адміністративних та соціальних послуг в Умані та Паланській громаді. «Усе це має стати основоположним у прийнятті рішення. Дуже хотілося б, щоб ситуація щодо приєднання чи не приєднання була, в решті-решт, з’ясована», – продовжив він.

Під час зустрічі мер міста Умані Олександр Цебрій мав можливість звернутися до присутніх громадян та висловити пропозиції щодо участі села в майбутніх змінах. Його точка зору була протилежна Родниківському сільському голові. Мер наголосив, що жителі нічого не втратять, а навпаки виграють, бо якщо порівняти темпи розвитку міста (економічні, соціально-культурні) з Паланською ОТГ, то на його погляд, Умань значно виграє.

Свою стурбованість даною ситуацією висловив і Войченко Сергій Михайлович, депутат Уманської районної ради. «Вже зрозуміло, що об’єднання – неминуче. Головне щоб село нічого не втратило», – сказав депутат. Основний акцент робив на розпаюванні земель та на соціальній несправедливості.

До конструктивного діалогу закликала і Супрунець Оксана Анатоліївна, наголосивши, що варто зустрічатися з ініціативними групами керівників, щоб обговорити всі аспекти можливого об’єднання, як кажуть, від а до я.

Слово взяв очільник Паланської сільської ради Ігор Кузьменко та зауважив, що «Можливо кардинальними зовнішніми змінами ми ще не можемо похвалитись, проте ми вже впевнено крокуємо до майбутнього і будем раді бачити в своєму складі таке село, як Родниківка».

Тож, наговорившись вдосталь, висловивши свої позиції, обмінявшись думками, родниківчани підвели риску заходу голосуванням. За об’єднання з Паланською територіальною громадою проголосувало 403 мешканці, та 2-утрималися.


НАВЧАННЯ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ПРОЄКТНИХ ІДЕЙ

в рамках розробки Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027

З метою підвищення якості проєктних ідей, 11 лютого 2020 року представники Паланської обєднаної територіальної громади взяли участь у кущовому навчанні, яке провели директор Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало та заступник директора Департаменту – начальник управління планування регіонального розвитку Департаменту регіонального розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Даниленко.
Під час навчання учасники ознайомились зі стратегічними пріоритетами розвитку регіону на період 2021-2027 роки, впевнились у перевагах від напрацювання проєктних ідей для реалізації стратегічних пріоритетів громади, дізнались про можливі джерела фінансування проєктів; здобули навички з розуміння проєктного підходу та проєктного менеджменту.

Шановні представники об’єднаної територіальної громади, громадських організацій, місцевих осередків об’єднань/асоціацій бізнесу, повідомляємо, що продовжується збір проєктних ідей до Плану реалізації (кінцева дата подання – 17 лютого 2020 року). Проєктні ідеї будуть спрямовані на впровадження 3-х ключових напрямів Стратегії:

 1. ЕКОНОМІКА: високотехнологічна, продуктивна, експортоорієнтована.
 2. ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.
 3. ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура. Також проєктом Стратегії передбачено впровадження 2-х напрямів смарт-спеціалізації: агропромисловий комплекс та IT-сектор.

Пропозиції та ідеї до Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2021-2027 роки прохання надсилати на електрону адресу Паланської сільської ради : palanka-otg@ukr.net, з підписом «Проєктні ідеї до Стратегії».  З питань звертатись до Наталії Станіславчук за номером телефону +380984283464.


Постанова від “07” лютого 2020 року Про призначення проміжних виборів депутата Паланської сільської ради об’єднаної територіальної громади в одномандатному виборчому окрузі №2


У зв’язку з реєстрацією випадків захворювань та розповсюдженням коронавірусу 2019-nCoV в світі, із підйомом захворюваності на ГРВІ та грип, з метою недопущення ускладнень санепідситуації Паланська сільська рада надає пам’ятку, щодо дотримання правил особистої гігієни та уникнення ризику інфікування.

ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ЗАРАЖЕННЯ

 Стандартні рекомендації  Всесвітньої організації охорони здоров’я

Скорочення впливу і передача ряду захворювань полягають в дотриманні стандартних рекомендацій, в тому числі гігієна рук і дихальних шляхів, а також практика безпечного харчування:

 • Часто очищати руки, використовуючи спиртові засоби для миття рук або мило з водою;
 • При кашлі та чханні прикрити рот і ніс зігнутим ліктем або тканиною – негайно викинути тканину і вимити руки;
 • Уникайте тісного контакту з будь-ким, у кого жар і кашель; Якщо у вас підвищена температура, кашель і утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранньому етапі і поділіться попередньою історією подорожей з вашим лікарем;
 • При відвідуванні ринків в районах, де в даний час спостерігаються випадки появи нового коронавірусу, уникайте прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхонь, що стикаються з тваринами;
 • Слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м’ясом, молоком або органами тваринного походження слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирими продуктами відповідно до правил безпеки харчових продуктів.

У разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:

 • уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;
 • мийте руки з милом після торкання тварин або продуктів тваринного походження;
 • уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що можливо проживають на території зооринку;
 • не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;
 • уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинах предметів магазину або зооринку;
 • уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

39 позачергова сесія

30 січня 2020 року пройшла позачергова сесія Паланської сільської ради, яку провів т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко. На сесії зареєструвалось 15 депутатів із 27, тож кворум було дотримано і засідання відбулася. На порядку денному розглянули 59 питань.

На початку роботи хвилиною мовчання вшанували пам’ять депутата, директора ТОВ «Берестівець» та Почесного громадянина Чекаленка Василя Івановича, висловивши щирі співчуття його родині.

Опісля слово надали заступнику сільського голови Анатолію Шевчуку. Він виступив з пропозицією затвердити програму «Поліцейський офіцер громади», метою якої є тісна взаємодія поліцейського з об’єднаною територіальною громадою та орієнтація на її потреби. Адже, це наступний крок у реформі децентралізації, який дасть змогу швидше реагувати на локальні проблеми у селах, збільшити рівень довіри до правоохоронців. Рішення ухвалили одноголосно.

Заслухавши головну спеціалістку з соціального захисту Тетяну Мазур, сесія внесла зміни до Комплексної програми «Турбота» на період 2020-2022 роки. Обранці громади прийняли рішення збільшити виплати на лікування дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Слід зауважити, що спрямування бюджетних коштів на відшкодування вартості таких заходів надається, лише профільним закладам охорони здоров’я, які в змозі забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

В ході роботи представники депутатської гілки влади ухвалили низку рішень, які стосувалися передачі водогонів та комунального майна в господарське віддання; надали згоду на прийняття книжкового фонду Юрківської сільської бібліотеки – філії до комунальної власності Паланської сільської ради; погодили штатний розпис КП «Благодар» на 2020 рік та внесені зміни до структури й чисельності виконавчого апарату ради; депутати схвалили проект про добровільне приєднання до громади сіл Антонівка та Посухівка.

Інші земельні питання, по яких депутати приймали відповідні рішення, стосувалися розгляду заяв громадян про надання дозволу на розробку проекту землеустрою, або ж його затвердження щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд, про затвердження Детального плану території ти чи інших земельних  ділянок, про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок та інші.

По завершенню т. в. о. сільського голови Ігор Кузьменко подякував депутатам за конструктивну та злагоджену роботу.

21 січня Паланська об’єднана територіальна громада приймала гостей з  Нью-Йорка, а саме Лорну Тихостоп, спеціалістку з міжнародних комунікацій компанії OSC та Стерлінга Райбера, дизайнера, сценариста. Мета їхнього візиту – збір інформації про досвід впровадження геоінформаційної системи управління земельними ресурсами в Паланській громаді за підтримки Проекту USAID «Агросільрозвиток» в Україні.

Гості відвідали села Паланка та Берестівець. На базі Паланської школи присутні ділились досвідом запровадження передових ГІС-технологій. Провідна спеціалістка із земельних питань Юлія Любіна, розповіла, що завдячуючи проекту стало можливим виявити земельні ділянки, які не обліковані та почати розробляти генеральний план. Адже, саме програма ArcGis забезпечує прозоре, стале та ефективне управління земельними та іншими ресурсами, що стимулює подальший розвиток громади.

Під час зустрічі за «круглим столом» заступник сільського голови Ігор Миклащук, також, висловив свій погляд щодо обліку земельних ресурсів. Він в перспективі вбачає розміщення цієї інформації у відкритому доступі. Це допоможе, у першу чергу, зацікавити інвестора, адже він просто зайде на відкритий інформаційний портал та зможе обрати вільну земельну ділянку з відповідним цільовим призначенням для розміщення свого об’єкту.

Після завершення заходу делегація відвідала мальовниче село Берестівець та оглянула об’єкти, що будувалися з ініціативи та на кошти сільгосптовариства «Берестівець».
ВІН ЛЮБИВ ЖИТТЯ, І ЖИТТЯ ЛЮБИЛО ЙОГО

19 січня 2020 року Василю Івановичу Чекаленку могло б виповнитися 58 років. Та на превеликий  жаль, він передчасно відійшов у вічність.

Василь Іванович жертовно та беззастережно присвятив усе своє свідоме життя процвітанню рідного краю. Тому звістка про смерть – людини, відомої та глибоко шанованої не лише на Черкащині, а й далеко за її межами, сколихнула громадськість та сумним відлунням розійшлась повсюди, де його знали як сільгоспвиробника, громадського діяча, вірного та надійного друга, просто прекрасну Людину.

Не стало унікальної особистості — неймовірної киплячої енергії, що всіх заряджала потребою рішучих світлих діянь!

Він любив своє мальовниче село Берестівець, свою професію хлібороба, яку обрав саме на благо односельців, любив  свою родину. Любив колег з якими багато часу проводив у щирому спілкуванні, друзів. Любов’ю і добротою завжди було немовби осяяне його обличчя.

Він любив життя, як люблять його всі, кого Бог обдарував цим умінням. Його життя – це яскравий приклад чесного служіння людям, високої відповідальності відданій справі, енергійності та наполегливості. Освідченість, компетентність, величезна працездатність були складовими його професійного успіху та авторитету.

Василь Іванович був взірцем українського патріота. За свій короткий, проте яскравий життєвий шлях було багато професійних здобутків: директор ТОВ «Берестівець», Заслужений працівник сільського господарства, депутат п’яти скликань Уманської районної ради, депутат Паланської сільської ради, Почесний громадянин Уманського району та села Берестівець.

Він був людиною, щедро обдарованою Богом могутнім талантом. Разом із своїми колегами та сподвижниками Василь Іванович 25 років тому назад успішно очолив підприємство «Берестівець». Людина слова і діла, взірець, який згуртував трудовий колектив агрофірми й досягнув високих результатів.

Надзвичайно багато справ залишив по собі талановитий керівник і в рідному селі. Впродовж останніх років село Берестівець стало візитівкою Уманського району та перлиною Черкащини. В населеному пункті створено нові робочі місця, збільшено доходи до місцевого бюджету. На сьогодні понад 150 осіб офіційно працевлаштовані  та сплачують усі види податків, а це не лише стабільне майбутнє громадян, але і країни в цілому.

За його керівництва значні кошти вкладалися в розвиток підприємства, було закуплено сучасну техніку, впроваджено ряд інноваційних технологічних рішень, створено належні умови праці та відпочинку, забезпечено гідний рівень заробітної праці односельчан, газифіковано населений пункт, прокладено водогін, забезпечено освітлення усіх вулиць. У 2013 році завершено будівництво храму святого Архистратига Михаїла. Значну увагу приділяв він і покращенню стану доріг в селі, а саме: щорічний ямковий ремонт, вулична розмітка, новозбудована вулиця Шевченка, встановлені шлагбауми. У цілому можна безкінечно говорити про досягнення, але не слід забувати, що все, що зроблено – це робилося для комфортного життя мешканців села.

Підтримку від Василя Чекаленка завжди одержувала Берестівецька загальноосвітня школа. У 1995 році за його ініціативи побудовано першу газову котельню, у приміщенні школи прокладено водогін, встановлено паркан. Заслугою Василя Івановича є, також, перекриття даху шкільної їдальні, закупівля комп’ютерної техніки, проектора, асфальтування шкільного подвір’я, прокладання тротуарної доріжки, виготовлення та встановлення турнікетів, поручнів, замінено 16 вікон, здійснено капітальний ремонт криниці, побудовано нову сучасну вбиральню. Окрім того місцеві школярі щороку отримували у день знань та до новорічних свят подарунки. Слід відзначити, що учні місцевої загальноосвітньої школи та вихованці дошкільного дитячого закладу за участь у творчих та спортивних змаганнях, завжди отримували фінансову підтримку від директора ТОВ «Берестівець». В приміщенні школи будувалася нова їдальня та кухня, і тут керівник не стояв осторонь.

За своє життя він неодноразово допомагав пайовикам у переоформленні земельних ділянок; односельцям – надавав транспорт для перевезення хворих у міста Умань, Київ, Черкаси, Одеса, Львів; підтримував також жителів і в найважчий для них час – це надання допомоги на ритуальні послуги. А з 2014 року Василь Іванович постійно допомагає волонтерським організаціям «Разом» та «До перемоги». Але одним із найважливіших напрямків була допомога Центральній районній лікарні, керівництво якої одне із перших відчуло потужне плече підтримки в особі Василя Івановича. Це і ремонт в палатах пологового, терапевтичного та хірургічного відділень, а також надання допомоги продуктами харчування і виділення коштів на придбання хлібобулочних виробів.

Прогресивно мислив Василь Іванович, і про розвиток туризму на селі. Найзаповітнішою мрією, яка здійснилася вважав парк «Вікторія» та острів «Кохання». Ще будучи зовсім молодим, надихнувшись красою мальовничих краєвидів, в  голові саме цього чоловіка народився задум створення парку, яким сьогодні милується вся Черкащина. Це улюблене місце сімейного відпочинку та зустрічі закоханих. Василь Іванович і сам полюбляв вставати вдосвіта та іти до свого омріяного парку, коли ще темно, а потім до щоденної праці. Повертався додому, подекуди вечірні сутінки вже вкривали землю. Рідні давно змирилися з цим – така вже в нього робота…

Пишався Василь Іванович і тим, що його гарне і доглянуте село, здобуло статус найкращого за благоустроєм села Черкащини. Зелені, чепурні, газифіковані, заасфальтовані вулиці, торговельно-розважальний  комплекс «Вікторія», спортзал із тренажерами, фізкабінет з тридцятьма видами масажу, секція з боксу, жіноча футбольна команда – все тепер як у місті, і все до послуг земляків. Він прагнув, щоб його односельці жили, як у Європі, і відчували себе щасливими на рідній  землі.

Не буде перебільшенням сказати, що сучасний стадіон, який збудований ним не поступається жодному професійному футбольному полю.

Значну увагу приділяв розвитку транспортного сполучення Берестівець – Умань. Всі шляхи під’їзду з міста практично в ідеальному стані. Одним словом любив усім серцем своє рідне село, із задоволенням господарював на землі прадідів. Тому, коли держава взяла курс на децентралізацію, він один з перших стояв у витоках створення Паланської громади, взявши відповідальність за цю важливу місію і з гідністю передав її у руки наступникам.

Не можна перелічити всіх добрих справ, які зробив Василь Іванович. Але те, що у нього було золоте серце – не заперечний факт. Він завжди керувався девізом, що «особисте життя закінчується там, де розпочинаються проблеми у людей».

Його очі блищали теплим сонячним промінчиком, з його обличчя рідко зникала посмішка, його мова, навіть коли він говорив про суто професійні справи, вирізнялась приємною колоритністю. Це була дуже світла, щира, добра людина, небайдужа до чужого горя, яка у турботах про інших забувала про власне здоров’я. Він завжди і у всьому вмів твердо та переконливо стати на захист правди, вперто боровся з несправедливістю та нечесністю, був правдолюбцем.

Вклад відданого сина української землі, у становлення та розвиток Черкаського краю є справді неоціненним. Берестівецька земля осиротіла…

Був… Неможливо говорити про нього у минулому часі. Неможливо повірити в реальність того, що сталося. Всі слова, що спадають на думку, видаються банальними, голосними та  непотрібними. Чорна звістка обпекла серця усіх, хто з ним працював, спілкувався і поважав, хто йшов поруч з ним по життю. Та Василь Іванович зоставив після себе вічну пам’ять у серці кожного, з ким звела його доля на життєвих дорогах.

Дякуємо за все Василю Івановичу.СТАРТУВАВ ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ДО ПЛАНУ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2021-2023 РОКИ

В рамках розробки Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки робочою групою напрацьовано стратегічні, операційні цілі та завдання Стратегії, а також 2 напрямки смарт-спеціалізації регіону.

Розпочато наступний етап – розробка Плану реалізації Стратегії на 2021-2023 роки, основною частиною якого стане каталог проектних ідей.

Запрошуємо всіх зацікавлених у розвитку області долучитися до формування Плану реалізації та подати проектні ідеї, які будуть спрямовані на впровадження ключових напрямів реалізації Стратегії:

 • ЕКОНОМІКА: високотехнологічна, продуктивна, експортоорієнтована.
 • ЛЮДИ: професійні, адаптивні, згуртовані.
 • ВИСОКА ЯКІСТЬ ЖИТТЯ: екологія, безпека, інфраструктура.

Напрями смарт-спеціалізації регіону:

 • Інноваційні агротехнології, глибока переробка сільськогосподарської продукції, висока якість продуктів харчування;
 • Розвиток ІТ-галузі та інформаційно-комунікаційних технологій.

ЗБІР ПРОЕКТНИХ ІДЕЙ ТРИВАТИМЕ ДО 10.02.2020.

Після цього відбір ідей, які увійдуть до Плану реалізації, здійснюватиме робоча група.

ЗВЕРТАЄМО ОСОБЛИВУ УВАГУ НА НАСТУПНІ МОМЕНТИ:

 • проектні ідеї мають бути подані в рамках стратегічних, операційних цілей та завдань, визначених Стратегією;
 • проектні ідеї повинні бути оформлені за встановленою формою та відповідати методичним рекомендаціям щодо подачі проектних ідей до Плану реалізації.

Технічні умови:

Щоб ознайомитися зі стратегічним баченням розвитку регіону та переліком стратегічних, операційних цілей та завдань Стратегії, а також 2 напрямками смарт-спеціалізації регіону ? http://bit.do/strategichni-cili-zavdannya

Щоб завантажити форму для заповнення ? http://bit.do/forma-proektnoyi-idei

Щоб ознайомитись з роз’ясненнями до заповнення ? http://bit.do/rozyasnennya

?Оформлені за встановленою формою проектні ідеї просимо надсилати на електронну адресу strategy.ck2027@gmail.com

Контактні особи Департаменту регіонального розвитку ОДА:

☎️Сергій Даниленко – заступник директора (тел. 37-35-31, 063-995-74-34);

☎️Маргарита Гуськова – начальник відділу (тел. 37-74-01, 063-537-83-73);

☎️Антон Кучевський – головний спеціаліст (тел. 37-74-01, 067-261-41-77, 063-562-58-98).

Контактна особа Черкаської агенції регіонального розвитку:

☎️Любов Ропало – директорка (тел. 063-268-92-81).

#Черкащина_2027 #cherkasy_region_2027 #develope_Cherkasy_region #smart #strategy


Дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала»

Щороку на зимові свята господарі чекають на прихід колядників та щедрівників, готуючи солодощі, калачі, подарунки. А відвідувачі, у свою чергу, готують колядки, щедрівки, привітання зі святами. Господарі, звісно, і самі знають колядки, щедрівки і віншування, але із задоволення слухають їх знову. Тому, 11 січня за ініціативи відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради на базі Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся дитячий фольклорний фестиваль «Щедрівочка-щедрувала», який дав змогу усім присутнім побачити красу українських святкових традицій.

Близько 60 учасників представили колективи села Паланки, Городецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Юрківського НВК, Городецького ДНЗ, Кочержинського НВК, Кочубіївської ЗОШ, Християнської  церкви міста Умані. Із вітальним словом звернулась до учасників та гостей начальник відділу Наталія Михайлівна Сарніцька й побажала всім тепла, родинного затишку, здоровꞌя та мирної днини. Юні артисти демонстрували виконання старовинних різдвяних творів, сучасних колядок, щедрівок, віншувань. Діти вразили не тільки майстерним виконанням, а і різдвяними костюмами та традиційною атрибутикою зимового святкування. Понад годину глядачі насолоджувалися мелодійним звучанням українських колядок та щедрівок.

На завершення фестивалю кожен учасник отримав солодкий подарунок, а колективам було вручено грамоти за збереження і примноження народних традицій, творчу активність, зразкову виконавську майстерність та участь у дитячому фольклорному фестивалі «Щедрівочка-щедрувала».

Працівники відділу освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради безмежно вдячні за спонсорську допомогу депутату Паланської сільської ради, директору фабрики «Світ меблів» Сігову Олександру Анатолійовичу.