Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

Представники Паланської громади переймали досвід у Матіївецькій громаді на Коломийщині.

 

   Як показує практика, аби реалізувати на власній території щось корисне та цікаве, не обов’язково витрачати на це безліч часу та трудових ресурсів. Подекуди достатньо буває звернутися до досвіду іншої громади, яка вже втілила в життя той чи інший «проект», відпрацювала складні питання і вже тепер готова поділитися ним з іншими. Саме з цією метою делегація Паланської сільської ради в складі 16 осіб завітали в Матеївецьку ОТГ, Івано-Франківської області, яку очолює Петро Книшук.

   Матеївецька громада була створена в 2016 році, а вже сьогодні є прикладом для наслідування, адже за такий короткий час досягла неймовірних успіхів. До її складу увійшло 4 сільські ради  – 12 населених пунктів, що самостійно забезпечують належний рівень надання послуг в різних сферах. Це – освіта, медицина, культура, комунальне підприємство, два асфальтні заводи, фермерське господарство, ковбасний цех, пекарня, підприємство з вирощування шампіньйонів. 

   Одразу слід зазначити, що про цю поїздку можна говорити багато чого, те, що довелося побачити та послухати, не можна вмістити в невеличкий матеріал. Тим не менш можна виокремити й головне: запорукою діяльності Матіївецької громади є комплексний підхід до вирішення питань і правильно вибудовані пріоритети.

   Наша зустріч почалася з огляду населених пунктів, а закінчилася розмовою з керівником громади Петром Васильовичем, який щонайменше двох годин розповідав про ті досягнення, які були здобуті протягом останніх років. Тому й не дивно, що люди пишаються своїм очільником, адже він просто може прокинутись о 2 годині ночі і проїхатись селами, щоб переконатись, чи всі ліхтарі горять, чи завітати серед робочого дня в шкільну їдальню і замовити собі обід, щоб переконатись, чи дійсно якісно годують місцевих школярів. Петро Книшук – це справжній господар своєї громади.

   Особливо в Матеївецькій ОТГ вразило, як активно застосовуються так звані методи “народної будови”. Саме завдяки ініціативі громади вдалося звести новий корпус Дебеславцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, а незабаром у селах Матеївці та Дебеславці буде нова церква.

   Приділяється значна увага культурно-духовному розвитку. Діти громади мають змогу відвідувати школу мистецтв, центр культури і дозвілля. Тут є народний аматорський духовий оркестр “Водограй” репетиції якого відбуваються в капітально відремонтованому будинку культури.

   Щиросердно дякуємо господарям за корисний досвід, гостинність, насичену програму та святковий концерт, який підготували творчі колективи Матеївецької громади. Маємо надію на подальшу плідну співпрацю та чекаємо прикарпатських друзів у нас на Черкащині.

 Делегація Паланської сільської ради дякує, директору ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Миколі Гордію, за наданий для поїздки транспорт.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *