Паланська громада

by Transposh - translation plugin for wordpress
Для громадян з порушенням слуху

«Маршрути успіху» у Паланській громаді: громада ділиться досвідом

«Маршрути успіху» у Паланській громаді: громада ділиться досвідом

Зі створенням Паланської громади відбулося чимало позитивних змін.

Крок за кроком ми йдемо шляхом розвитку, навчаючись кращим практикам реформи децентралізації. Пишаємося тим, що вже маємо і свій власний досвід, яким охоче ділимося з іншими громадами.

Так, 19 червня  Паланська об’єднана територіальна громада приймала делегацію з Дніпропетровщини. Очолила делегацію гостей представник Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України Людмила Саліженко.

Робоча зустріч розпочалася в селі Городецьке, в конференц-залі «Позитив» де в.о. сільського голови Світлана Шмалій звернулась до присутніх з вітальним словом: «Вітаю у нашій Паланській громаді! Впевнена, що цей візит не пройде дарма і кожний із вас дізнається про щось корисне» та представила презентацію розвитку Паланської громади. Гостинно приймав гостей та радо ділився успіхами громади, відповідав на численні запитання учасників зустрічі і депутат сільської ради, керівник ФГ «Агрофірма «Базис» Володимир Олексійович Осадчий. А цікавило гостей чимало питань: і наповнення бюджету, і земельні відносини, і ремонт вулиць та водогони, чи не позбавлені уваги старостати і як функціонують в приєднаних до Паланки селах ФаПи та освітні заклади. На ці та чимало інших запитань Володимир Осадчий дав вичерпну інформацію, порадив, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації.

Після засідання делегація відвідала окрасу та історичну цінність Городецького – Храм Покрови Пресвятої Богородиці, її ще називають козацькою полковою церквою. Також, на розгляд представництва було запропоновано відвідати сучасний, новий стадіон.

В ході  навчального візиту делегація побувала в Кочубіївській школі, особливо вразило гостей наявність в школі сучасної спортивної зали та цікава розповідь директора школи Алли Кисіль про її захоплення травознавством , яким вона щедро ділиться зі своїми вихованцями. Родзинкою для гостей стали спортивні події регіону – на новозбудованому Кочубіївському стадіоні, де в цей день проходили фінальні змагання Чемпіонату України  з футболу «U-14», матч «Шахтар – ФК Скала».

Приємні спогади залишилися в учасників делегації після відвідування  найкращого, наймальовничішого села Черкащини, окраси нашої громади –Берестівця. Гостинно зустрічали поважних гостів депутат сільської ради, директор ТОВ «Берестівець» Василь Іванович Чекаленко та староста села Галина Панасюк.

Приємною несподіванкою став приїзд в Берестівець губернатора Черкащини Олександра Вельбівця, який приєднався до делегації та в ході зустрічі зазначив: «Основою успішної  громади є співпраця органів місцевого самоврядування  та небайдужих товаровиробників. Паланській громаді з цим пощастило, адже  мають керівників господарств, які стали ініціаторами об’єднання задля досягнення спільної мети – щоб податки сплачені в громаді спрямовувалися на її розвиток.»

Староста села Галина Панасюк охоче ділилась досягненнями, запросила делегацію оглянути культурно-історичні об’єкти Берестівця: церкву Архистратига Михаїла, мальовничий парк «Вікторія» та романтичний «Острів Кохання» посеред громадського ставу. Далі маршрут проходив через установи села – обладнаний новим устаткуванням ФАП та відремонтований відповідно до європейських норм садочок.

Наприкінці візиту учасники підкреслили його корисність та цікавість. Надіємось, що для представників громади Дніпропетровщини ми показали позитивний досвід місцевого економічного розвитку, ефективної співпраці влади та бізнесу на місцях, створення сприятливого бізнес-клімату в Паланській громаді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *